Skocz do zawartości

Zmiana_sluchawek_propozyce?


Stefop

Rekomendowane odpowiedzi

Cos uzytkowniczka ViVa przestala sie odzywac slangiem heh...

 

A moze cos w tym Stylu

 

Boshe.... ja juz kce do domq :)

 

Nie przestała sie odzywać tylko nie marnuje calego dnia przed kompem tak jak ty. A napisałam tak bo od 3ech lat siedze w Niemczech a w POlsce byłam ostatnio rok temu i sila rzeczy zapomina sie slow

 

Co do dowodow poczytajcie niemieckie wydanie CHIPA oni tam roba RZETELNE testy sluchawek a nie jak w Polsce gdzie kto wiecej zaplaci ten ma lepszy wynik w testach.

 

Powtarzam ze w tym przypadku Aurvana jest lepsza od SHURE`a E4c,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejku, proszę was już tyle razy było mówie, które IEMy są lepsze i dobrze wiemy, że Aurvany nie dorastają shurkom do pięt, ale kurcze może mi słoń nadepnął na ucho, lecz ja sam też jakoś wole te słuchawki Creativa pd np Shure e3c (wiem jestem nienormalny). Może Viva daje tu po prostu swoją opinię i tyle, nie ma po co rozpętywać kolejnej dyskusji, ktorych już były 10tki :D

 

POzdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja polecam kliknac na test Auvan z mojej stopki.

 

Podczepie sie pod temat. Otoz rozwazam wlasnie zakup sluchawek Aurvana i poprosze o rozwianie moich kilku watpliwosci.

Nawiazujac do recenzji:

 

- wie ktos moze jak wyglada problem wysterowania tych sluchawek przez iRiver T10 FM (firmware 1.70 EU) ? troche sie zaniepokoilem czytajac recenzje, najchetniej widzialbym odpowiedzi w odniesieniu do ep-630, np poziom 20/40 w skali irivera na ep-630 jest rownowazny 25/40 na aurvana, cos w tym stylu

 

- w ep-630 wystepuje efekt, nie wiem jakich uzyc slow, powiedzmy "kastracji" ;) dzwieku, po prostu pewne czestotliwosci sa jakby calkiem wyciete lub prawie nieslyszalne, wybrzmiewanie gitary akustycznej jest tu dobrym przykladem, czy Aurvana maja podobna przypadlosc?

 

- aurvana okreslane sa jako zbalansowane, ep-630 najczesciej nazywa sie przebasowionymi, przyznam ze ilosc basu jaka daje ep- 630 w moim odczuciu nie jest jakas przesadna, czy aurvana ma basu mniej czy raczej mniej wycina inne pasma i przez to powstaje wrazenie mniejszej ilosci basu?

 

- i na koniec czysto abstrakcyjne pytanie, czy warto dac 2-3 razy tyle kasy za aurvany niz za epki, jak bardzo odczuwalna bedzie poprawa jakosci odsluchu, wydajac sporo wiecej kasy chcialbym poczuc roznice ;)

 

dzieki z gory za odpowiedzi, najbardziej zalezy mi na opiniach posiadaczy iRivera z serii T i majacych juz zmiane epek na aurvany za soba ale bede wdzieczny za wszystkie opinie, oczywiscie prosze o opinie poparte odsluchem osobistym, takie sa najcenniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos uzytkowniczka ViVa przestala sie odzywac slangiem heh...

 

A moze cos w tym Stylu

 

Boshe.... ja juz kce do domq :)

 

Nie przestała sie odzywać tylko nie marnuje calego dnia przed kompem tak jak ty. A napisałam tak bo od 3ech lat siedze w Niemczech a w POlsce byłam ostatnio rok temu i sila rzeczy zapomina sie slow

 

Co do dowodow poczytajcie niemieckie wydanie CHIPA oni tam roba RZETELNE testy sluchawek a nie jak w Polsce gdzie kto wiecej zaplaci ten ma lepszy wynik w testach.

 

Powtarzam ze w tym przypadku Aurvana jest lepsza od SHURE`a E4c,

 

Coś te testy są chyba mało rzetelne bo póki co to Creative jest znany z wydawania pieniędzy na taki 'marketing' a nie shure i niespodzianka, creative lepszy od shure :)

 

Co do zapominania wyrazów to mnie roz****ło, oczywiste jest że siłą rzeczy zapomina się niektórych słów ale mam wrażenie że w twoim wypadku pisanie 'kcę' nie jest bynajmniej zależne od tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dowodow poczytajcie niemieckie wydanie CHIPA oni tam roba RZETELNE testy sluchawek a nie jak w Polsce gdzie kto wiecej zaplaci ten ma lepszy wynik w testach.

RZETELNE testy słuchawek? Nie może być coś takiego, jak rzetelny test czegoś, co potrafi być marginalnie subiektywnie. Zresztą Chip nie cieszy się opinią genialnych testów... Wejdź sobie na AMERYKAŃSKIE strony z ludźmi z for, którym raczej nikt nie płaci: Wszyscy oprócz jednego kolesia ustawili Aurvany POD modelem E3, więc także sporo pod E4.

I faktycznie, to Creative chyba przekupuje gazety typu Chip, czy Computer Bild (i polskie oddziały): coś mnie trafia, jak znowu czytam, że "znowu" Creative jest najlepszym playerem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coz, odpowiedzi na moje pytania sie nie doczekalem ale to nic :), kupilem Aurvany - moja wstepna (po kiklugodzinnym odsluchu) konkluzja jest taka: Zen Aurvana miazdza ep-630 na kazdej plaszczyznie, zarowno jesli chodzi o jakosc reprodukowanego dzwieku jak i wykonania samych sluchawek etc. To zupelnie inna klasa co w jakims stopniu uzasadnia spora roznice w cenie, poki co jestem z zakupu zadowolony.

Na glebsze przemyslenia i ostateczna ocene dam sobie kilka dni.

 

Pozdrawiam wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh.. a wlasnie mialem Ci odpisac jackdaniels :rolleyes:

 

A po co chcesz je wysterowywac do iRivera jak podlaczysz to od razu uslyszysz roznice. A pozatym to ustawiasz dzwiek tak jak Ci pasuje a nie jak jest otymalnie wysterowany

 

NIe maja

 

Co do basu to prawda jest lekko niedorozwinięty, zreszta po co pisze sam już wiesz

 

Ja uważam ze Aurvana jest warta swojej ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszac wysterowanie mialem na mysli to czy Aurvany "rozwina skrzydla" pod t10, w recenzji bylo cos o tym ze nawet jakis stacjonarny sprzet nie zdolal ich napedzic odpowiednio, stad chwila zawahania ;)

 

Nie zgadzam sie ,ze bas jest niedorozwiniety, w moim odzuciu jest bardzo dobry, po przesiadce z EP mozna miec poczatkowo wrazenie ze basu nie ma lub jest go za malo ale to zludne.

 

I zgadzam sie calkowicie z ostatnim zdaniem, sa warste swojej ceny, tej obecnej, bo gdybym np. je kupil 2 miesiace temu za 500 pln, to nie wiem czy bym byl zachwycony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam sie ,ze bas jest niedorozwiniety, w moim odzuciu jest bardzo dobry, po przesiadce z EP mozna miec poczatkowo wrazenie ze basu nie ma lub jest go za malo ale to zludne.

 

I zgadzam sie calkowicie z ostatnim zdaniem, sa warste swojej ceny, tej obecnej, bo gdybym np. je kupil 2 miesiace temu za 500 pln, to nie wiem czy bym byl zachwycony :)

 

No moim zdaniem bass troche siedzi w nich posłuchaj kawalkó hip hopowych np: DMXa czy Chammilionera albo The Gamea jak dasz mocno w uch to słychac lekkie pierdzenie.

Jednak bass i tak jest rekompensowany świetnym brzmieniem i co do tego nie mamy chyba oboje wątpliwości :P a co do bassu to wystarczy lekko ściszyc dzwiek zeby pierdzenie ustąpiło.

 

No 5 stówek to kupa hajsu jednak 250 mogłem spokojnie zapłacić i gdybym miał zrobić to jeszcze raz to bym powtórzył swój czyn :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dalem 220...

 

nie slucham hip hopu, u mnie na flashu gosci glownie rock i metal, nie tylko ale jesli juz to raczej muzyka grana na prawdziwych instrumentach a w takich ciezko o bas ponizej 40 Hz, moze w HH lub techno z elektroniki da sie wycisnac rozne rzeczy ale uwierz lub nie - ja nie doswaidzylem jeszcze pierdzenia basu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ciągle problemy z przyzwyczajeniem się... Słuchasz podbnych kilmatów - nie przeszkadza ci ten sztuczny, metaliczny dźwięk gitar? Ja przez to nie mogę niektórych kawałków słuchać... Ale co prawda to prawda epek do aurvanach nie ma co porównywać - nie ta klasa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asolutnie mi nie przeszkadza, ja nie nazwalbym go sztucznym, raczej agresywnym - malo tego wrecz bardzo mi pasuje, jak sobie wlaczylem plyte Stevie Vaia Ultra Zone to niemal odplynalem :) ale moja opinie traktuj z przymruzeniem oka ;) ja kocham gitary , szczegolnie te ostro grajace i brzmiace :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności