Skocz do zawartości
  • 1

Etymotic MK5 vs Brainwavz M3 vs Sennheiser MOMENTUM In-Ear M2 IE


Darrow

Pytanie

Witam wszystkich,

 

w związku z tym, że dostarczone z telefonem słuchawki uległy zniszczeniu postanowiłem zakupić nowe, jednak o lepszych parametrach. Wstępnie wybrałem trzy modele i prosiłbym o radę, które z nich są lepsze, czy też lepiej nadadzą się do moich zastosowań. Jeżeli chodzi o jakiekolwiek porównanie to obecnie w domu korzystam z AKG K550 podpiętych przez FiiO E17K Alpen 2 do komputera i jestem z nich zadowolony. Rozważane przeze mnie modele to:

 

  • Etymotic MK5
  • Sennheiser MOMENTUM In-Ear M2 IE
  • Brainwavz M3

 

Zastanawiałem się także nad Yamaha EPH100, aczkolwiek ze względu na cenę słuchawki te musiałby zdecydowanie górować w kwestii dźwięku nad pozostałymi, abym je zakupił.

Słuchawek będę głównie używał w trakcie podróży do pracy, izolacja nie jest dla mnie szczególnie ważna, przynajmniej nie na tyle, aby przeważyć nad jakością samego dźwięku.


Rodzaj słuchanej muzyki: pop, rock, alternatywna, folk, elektroniczna, jazz, "muzyka filmowa"
Źródło: iPhone 6S lub iPhone 6S + FiiO E17K Alpen 2 (rzadziej) + Apple Music/czasami pliki FLAC

 

Będę wdzięczny za wszelkie propozycje i porady.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
7 minut temu, Sound John napisał:

Mk5, możesz rozkoszować się muzyką bez zakłóceń nawet w pociągu.

 

monumentum in ear to chłam.

JVC też, za mniejsze pieniądze i z bardziej muzykalnym przekaze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, Sound John napisał:

K550 są raczej mało muzykalne.

Jakie K550? Mówimy o JVC HA-FRD80. Chyba Johny wątki pomyliłeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Obecnie kolega @Darrow korzysta z k550. 

Myślę że oczekuje podobnej sygnatury, jeżeli oczekiwałby drastycznej zmiany to myślę, że by o tym wspomniał ;) 

Edytowane przez Sound John
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ale do podanych gatunków JVC lepiej nadają się niż Ety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie miałem ale słuchałem i raczej nie zagoszczom u mnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuję za odpowiedzi.


@Jaro54 Być może źle szukam, ale wydaje się, że JVC HA-FRD 80 zostały wycofane z produkcji, a przynajmniej brak jakiejkolwiek dostępności tego modelu w sklepach, nie licząc zagranicznych.


@Sound John Tak, grają podobno analitycznie. Piszę tak, gdyż tak naprawdę nie mam porównania, AKG są moimi jedynymi dobrymi słuchawkami i jak już wspominałem jestem z nich zadowolony, a nie ma zbytniego sensu porównywać ich do słabej jakości słuchawek dołączanych wraz z telefonami, bowiem wszystko powinno zagrać lepiej. Jestem w stanie założyć, że bardziej muzykalne słuchawki przypadłby mi do gustu, nie wykluczam tego i nie upieram się przy obecnej sygnaturze, AKG zostały wybrane głównie asekuracyjnie, za ich neutralność. Dlatego zdaje się na doświadczenie kolegów/koleżanek z forum w tej materii.

 

Ogólnie to mój wybór opierał się o poniższe recenzje:
 

http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-etymotic-research-mk5/
http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-brainwavz-m3/

 

Zaś Sennheisery znajdują się w zbliżonym przedziale cenowym, a także były zachwalane przez inne osoby na forum.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
58 minut temu, Darrow napisał:

Dziękuję za odpowiedzi.


@Jaro54 Być może źle szukam, ale wydaje się, że JVC HA-FRD 80 zostały wycofane z produkcji, a przynajmniej brak jakiejkolwiek dostępności tego modelu w sklepach, nie licząc zagranicznych.

I za granicą za 40% ceny która była w Polsce. Za ok 150 pln nie dostaniesz nic ciekawszego, a sądzę, że i za 300 pln nic nie jest w stanie konkurować z nimi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Do rocka i elektroniki MA750 sie bardzo dobrze sprawują, choć minimalna V-ka w brzmieniu może się niekoniecznie w jazzie sprawdzić. Ale warto rozważyć - pancerne wykonanie i 3 lata gwarancji.

 

Ety są trochę suche wg mnie w brzmieniu, ale mogą być w miarę zbliżone charakterem do K550, podobnie odbierałem swego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Sound John OK, dziękuję za informacje, w takim razie wykreślam Monumentum In-Ear z listy.

 

Żona właśnie wspomniała mi, że ona również potrzebuje słuchawek (do słuchania muzyki w trakcie spaceru/biegu; obecnie nie posiada jakichkolwiek), toteż czeka mnie zakup dwóch par.
W jej przypadku gatunki muzyczne niemal pokrywają się z moimi, mianowicie rock, pop, jazz, poezja śpiewana. Sam skłaniam się w stronę Etymotic MK5, natomiast zaintrygowały mnie wspomniane przez @bachankas RHA MA750, które mógłbym chyba nabyć kierując się jedynie designem i wykonaniem, a biorąc pod uwagę obecną sytuację zastanawiam się czy nie sprawić sobie właśnie ich wraz z MK5. Miałbym porównanie sygnatur i jedna para trafiłaby do żony, ewentualnie jako drugą parę wybrałbym JVC HA-FRD 80 polecane przez @Jaro54. Jeżeli dobrze rozumiem, to te dwie wymienione pary słuchawek (RHA & JVC) mają podobną sygnaturę? Zastanawia mnie jedynie czy na RHA MA750/JVC HA-FRD 80 ma sens słuchanie wykonawców pokroju Diany Krall, Johna Coltrane'a, Grzegorza Turnaua czy też Michała Bajora (żona)? Małżonka nie jest w żadnym wypadku audiofilem/melomanem (podobnie jak i ja), ale nie chciałbym, aby odbierały jej radość ze słuchania muzyki/męczyły, jeżeli nie zachodzą jakieś drastyczne zmiany, to OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 minuty temu, Darrow napisał:

 Zastanawia mnie jedynie czy na RHA MA750/JVC HA-FRD 80 ma sens słuchanie wykonawców pokroju Diany Krall, Johna Coltrane'a, Grzegorza Turnaua czy też Michała Bajora (żona)? Małżonka nie jest w żadnym wypadku audiofilem/melomanem (podobnie jak i ja), ale nie chciałbym, aby odbierały jej radość ze słuchania muzyki/męczyły, jeżeli nie zachodzą jakieś drastyczne zmiany, to OK.

Jak najbardziej JVC nadają się. Ja bardzo lubię na nich słuchać jazz, Norah Jones, Leonarda Cohena, itp. Są bardzo muzykalne i słucha się muzyki z przyjemnością. RHA nie znam, więc ci w ich temacie nie pomogę. Lub kup żonie białe Klipsche Reference on ear. Można je dostać zza 399 pln. Też do tego typu muzyki się nadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Etysze powinny Ci najbardziej pasować, jak lubisz K550.
RHA przy dobrym średnicowo źródle też super, jak chcesz się na wokalach skupić.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Jaro54 Obawiam się, że Klipsche Reference on ear niezbyt nadają się do biegania ;-)


Pierwsza parę wybrałem i jest nią Etymotic MK5, kwestia drugiej nie jest jeszcze rozstrzygnięta. Niestety JVC HA-FRD 80 odpadają, w Polsce są niedostępne, natomiast Amazon nie wysyła ich do Polski ("Dieser Artikel kann nicht nach Polen geliefert werden.").
Pozostają RHA MA750, jednak będąc na Amazonie natrafiłem na HiFiMAN RE-400i w przystępnej cenie (260 zł w porównaniu do 450 zł w Polsce). Jakością dźwięku są podobno zbliżone do RHA, stąd pytanie czy nie lepiej zainteresować się właśnie tym modelem (kwestia opłacalności)?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
14 godzin temu, Darrow napisał:

@Jaro54 Obawiam się, że Klipsche Reference on ear niezbyt nadają się do biegania ;-)


Pierwsza parę wybrałem i jest nią Etymotic MK5, kwestia drugiej nie jest jeszcze rozstrzygnięta. Niestety JVC HA-FRD 80 odpadają, w Polsce są niedostępne, natomiast Amazon nie wysyła ich do Polski ("Dieser Artikel kann nicht nach Polen geliefert werden.").
Pozostają RHA MA750, jednak będąc na Amazonie natrafiłem na HiFiMAN RE-400i w przystępnej cenie (260 zł w porównaniu do 450 zł w Polsce). Jakością dźwięku są podobno zbliżone do RHA, stąd pytanie czy nie lepiej zainteresować się właśnie tym modelem (kwestia opłacalności)?

 

Są dostępne JVC HA-FRD 80 z dostawą do Polski za ok 46 $ obecnie czyli ok 170 pln

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności