Skocz do zawartości
  • 0

Co zamiast Sennheiser HD 380 Pro ?


Skora

Pytanie

Słuchałem pożyczonych Sennheiser HD 380 Pro, i bardzo przypadł mi do gustu basik :-) ale tak na moje ucho troszkę brakuje jasności "góry"

I w związku z tym pytanie: które z Sennheiserów ma ten basik co HD380, i trochę jaśniejszą górę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Czy jest sens słuchać hd380 kiedy masz Ultrasone 12?

Generalnie Sennheisery nie są mistrzami w kreowaniu góry, no może oprócz hd800 i 600.

Musisz szukać słuchawek, które grają V. Ja używam sennheiser amperior i uważam, że mają świetny bas i bdb górę. Możesz też rozważyć hd-25.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie dawno sprzedałem AudioTechnica ATH-W1000z bo nie miały tego "tąpnięcia" więc trochę się boję znowu ryzykować, 380Pro, słyszałem dzisiaj, i jestem pod wrażeniem tego zejścia.

Jak się okazuje, to nie cena często decyduje o możliwościach słuchawek, można na nich słuchać nawet starych nagrań, takich jak np: Slade.

Co jest zupełnie niemożliwe w Ultrasonach 12 (nie ma klimatu)

Dlatego, żeby znowu nie popadać w koszty, dobrze by było mieć pewność że dół zagrają jak 380, ale z jaśniejsza górą :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To jak szukasz takiego tąpnięcia i dobrej góry to komisie leżą modowane denony d2000. Powinny ci podejść.

Widziałem, ale mówiąc szczerze, to gdybym je usłyszał, i byłoby to, to czego szukam, to nie ma sprawy, kasę bym wykombinował.

Ale tylko w zeszłym tygodniu, kupiłem w komisie dwie pary dokanałowych, na Alliexpres również dwie pary zapłaciłem za Fiio x5III (przedsprzedaż) i kupiłem AM3 do x7, więc trochę się wypłukałem, i boję się ryzyka.

Dlatego tez napisałem tutaj, żeby nie robić doświadczeń na sobie.

Ponad rok temu, sprzedałem koledze Denony D7100, ale dzisiaj to już nie pamiętam co było w nich nie tak :-) miały na pewno bas, ale nie pamiętam czy miały to "tąpnięcie" stopy w perkusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

D2000 i D7100 to zupełnie inne brzmienie.

Ja bym tak łatwo nie skreślał D2000, przy dobrej górze i tąpnięciu na basie mają ciekawą średnicę. Poczytaj sobie o nich.

HFI-580 to też świetnie grające słuchawki, ale nie są tak wygodne jak D2000, a komfort przy słuchaniu muzyki też się liczy.

Edytowane przez badyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Komfort jest dla mnie bardzo ważny, Ultrasone 12 słucham czasami 5 godz. i dłużej, ale nigdy nie poczułem że uciskają mnie choć w jeden włosek (których już niewiele mi zostało :-))

Czuję się idealnie tak samo jak je zakładam, i po paru godzinach odsłuchu.

 

Pisałem do sprzedającego te Denony, ale mieszka w Warszawie, a to trochę komplikuje odsłuch :-)

Edytowane przez Skora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności