Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki nauszne otwarte do 200 zł


ptaq1234

Pytanie

Witajcie :)

 

Przepraszam bardzo, że poruszam tak utarty już temat słuchawek do 200 zł, jednak mam pewne wątpliwości :) W ciągu ostatnich 2 dni zaczytywałem się w recenzjach 4 modeli, które najbardziej mnie zainteresowały:

 

Superlux HD668B

Superlux HD681

Superlux HD330

Koss UR40

 

Przeznaczenie to rozmowy, gry, muzyka (w stylu today hits, rock i metal). Źródło to zintegrowana karta dźwiękowa w moim kompie. Teraz jeśli pozwolicie chciałbym spytać:

 

1) Czy 150 ohm impedancji (HD330) to nie za dużo jak na zintegrowaną kartę dźwiękową (nie zależy mi na bardzo dużej głośności)?

2) Czy Kossy UR40 mają w miarę wytrzymały kabel? Miałem wcześniej KSC75 i byłem bardzo zadowolony z tego jak grają, jednak jakość kabla pozostawiała naprawdę wiele do życzenia.

3) Które z tych pozwolą mi na jak najmniejsza izolację od otoczenia? (chcę słyszeć co krzyczą domownicy z 2 końca domu :D )

4) Które z nich będą najtrwalszym wyborem? Skłaniałbym się w kierunku Superluxów z wymiennym kablem - jak się zepsuje to zawsze można wymienić.

 

Jeśli znacie jakiś inny model, który lepiej spełni moje wymagania, to byłbym wdzięczny za propozycje. Nie jestem audiofilem i większość czytanych przeze mnie recenzji z początku wyglądała jak czarna magia :) Zależy mi żeby jakość dźwięku była podobna lub lepsza niż w KSC75 (to jak przestrzennie grały zdecydowanie odczuwałem) i żeby były jak najmniej awaryjne.

 

Bardzo Wam dziękuję za wszelką pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Rzeczywiście wyglądają na takie jak mi potrzebne, jednak cena to 300 zł, a 200 to jest dla mnie absolutny max, bo i tak 50 zł ponad budżet dołożyłem

 

Somici v2 będą idealne w sklepie hard pc jest przecena z tych 300 na 200 zł http://sklep.hard-pc.pl/p8593,sluchawki-somic-v2.html

Edytowane przez mrbudziopl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Super! dzięki wielkie za link :)

 

mrbudziopl widzę, że też jesteś ze Szczecina :D witam sąsiada

 

ostatnie w takim razie pytanie (chcę się upewnić) - to są słuchawki otwarte, czyli zarówno ja będę słyszał co się dzieje wokół mnie, jak i wszyscy będą słyszeli to czego słucham? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Super! dzięki wielkie za link :)

 

mrbudziopl widzę, że też jesteś ze Szczecina :D witam sąsiada

 

ostatnie w takim razie pytanie (chcę się upewnić) - to są słuchawki otwarte, czyli zarówno ja będę słyszał co się dzieje wokół mnie, jak i wszyscy będą słyszeli to czego słucham? :)

A no witam :D .Tak musisz się z tym liczyć że słuchawki otwarte mają tak że wszyscy słyszą co słuchasz ale za to scena jest w nich większa , da się je podobno zmodować na półotwarte ale oczywiście stracą na scenie : ) . Polecam też dokupić do nie inne pady np od hm5 skórowe dają podobno im więcej basu ale welurowe będą wygodniejsze , recabling też mile widziany , takie słuchawki warto dopieszczać :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Rzeczywiście wyglądają na takie jak mi potrzebne, jednak cena to 300 zł, a 200 to jest dla mnie absolutny max, bo i tak 50 zł ponad budżet dołożyłem :(

 

Jest jeszcze opcja zmówienia SOMiCów z Aliexpress. Za około 41 $. Tylko wtedy problemem jest ewentualny zwrot - jak to przy zakupach z Chin.

HardPC wystawia je też na allegro. http://allegro.pl/sluchawki-otwarte-somic-v2-pady-welurowe-i6650352009.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No to myślę że na allegro będzie optymalnie :) chciałem kupić je w przyszłym miesiącu, ale jak tu taka przecena to nadszarpnę swój budżet i kupię w tym. Czytałem jakieś recenzje anglojęzyczne i wyglądają ok. Nie znalazłem tylko nigdzie nic na temat izolacji od otoczenia, ale skoro mówicie że wszystko będę dobrze słyszał to Wam wierzę :)

 

Bardzo Wam dziękuję za pomoc, temat myślę że jest do zamknięcia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności