Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki wokółuszne + DAC / headset bezprzewodowy do 400 zł


Frex

Pytanie

Cześć,
Szukam wygodnych słuchawek, które byłyby następcą Superluxów 681EVO. Z Superluxów jestem ogólnie zadowolony, brakuje mi jednak wyraźnego basu (czuć/słychać go jedynie, gdy mocno pogłośnię muzykę), lepszej izolacji otoczenia i komfortu (po jakimś czasie stały się na tyle niewygodne, że co 2h muszę je ściągać na kilkanaście minut - niewygodna jest górna część słuchawek, muszle przylegają dobrze i mi nie przeszkadzają). Do tych słuchawek koniecznie chcę kupić DAC/AMP/kartę dźwiękową, chciałbym też mieć je podpięte do konsoli, bez ciągłego przepinania kabli, ale to raczej się nie uda (temat, w którym to opisuję). Przez to, że nic nie mogłem znaleźć, co by obsługiwało konsole i komputer jednoczenie, to skupię się teraz na komputerze, a najwyżej później kupię coś, co pozwoli obsługiwać oba urządzenia jednocześnie (mikser lub jakiś przetwornik).
Więc na razie wygląda to tak: chcę kupić słuchawki i coś, co zastąpi moją integrę. Najlepiej, żeby to coś obsługiwało wejście optyczne (konsola) i usb/jack 3,5mm (PC), ale cudów się nie spodziewam, więc ostatecznie wystarczy sam PC.

Teraz druga opcja:
Jako, że na komputerze muzyki słucham rzadko, a przynajmniej na tyle rzadko, by postawić wygodę z użytkowania nad jakością dźwięku, zastanawiam się nad bezprzewodowym headsetem, który byłby kompatybilny z Xbox One i PC. Teraz na komputerze pracuję, rozmawiam ze znajomymi przez Discord i oglądam filmy/seriale. Muzyki przy pracy głośno nie słucham, ewentualnie w ogóle nie włączam, bo jak mi coś w głośniej gra uchu, to się nie mogę skupić. Zazwyczaj muzyka jest nastawiona bardzo cicho, więc tutaj jakość dźwięku nie jest szczególnie potrzebna, bo i tak różnicy nie usłyszę. Przy bezprzewodowych słuchawkach, mógłbym wygodnie usiąść na kanapie i nie ciągnąć za sobą 2m kabla. Chociaż i tak pewnie bym musiał przekładać nadajnik z konsoli do PC, więc czy by było to wygodniejsze od przewodowych słuchawek? Teoretycznie tak, w praktyce musiałbym się przekonać. Próbowałem się przesiąść na głośniki, ale jakoś nie mogę. Przyzwyczaiłem się do tego, że wszystko robię w słuchawkach i głośniki są dla mnie czymś "nienaturalnym". Jak dla większości ludzi dziwne wydaje się siedzenie przed telewizorem w słuchawkach, tak ja mam odwrotnie :P

Jeśli teraz miałbym określić, co bym chciał kupić, to wyglądałoby to tak:
1. Słyszenie jednocześnie dźwięku z konsoli i PC w słuchawkach - to raczej nie jest możliwe przy moim budżecie;
2. Wygoda z użytkowania (zestaw bezprzewodowy) nad dźwiękiem (przewodowy) - tutaj oczywiście trzeba dobrać jakiś złoty środek, ale myślę, że gdyby bezprzewodowy headset grał minimalnie gorzej (no może brakowałoby mi basu) niż moje Superluxy, to bym był bardzo zadowolony;
3. Słuchawki przewodowe + DAC - w jakimś stopniu łatwiejsze podpięcie konsoli i PC jednocześnie. Zdecydowanie lepszy dźwięk i dużo większy wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Trochę poczytałem o dźwięku z Xbox One i wszyscy polecają Astro MixAmp, ponieważ wspiera on Dolby i DTS. Podobno dźwięk z Astro MixAmp jest "lepszy" (chyba głównie chodziło o dźwięk przestrzenny), niż ze standardowych stereo DAC, nawet tych z wyższej półki (300~ $). Szczerze, to nie chce mi się wierzyć i traktuję to podobnie jak "gamingowe" słuchawki do PC. Jedynie zaciekawił mnie ten temat, ponieważ nawet na subreddicie poświęconym audio i słuchawkach, gdzie ludzie podobnie jak tutaj odradzają headsety z dźwiękiem 7.1, tak przy okazji konsol piszą, żeby wybrać MixAmp i nie znają innych DAC, które by tak dobrze działały. Głównie opierają się o ten temat: klik.

Macie jakieś zdanie na ten temat? Faktycznie coś w tym jest, czy jednak jest to zwykły marketing, podobnie jak gamingowe słuchawki na usb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A o tym astro przeczytałeś na head-fi, czy na jakimś podforum konsolowców? Opierałbym się na opiniach sprawdzonych ludzi i tylko na forach/magazynach poświęconych tym zagadnieniom. Bawiąc się w car-audio widziałem reguralnie istne kretinizmy, które są jeszcze popierane przez innych specjalistów, na ceneo nauczyłem się, że CAL! grają tylko górą ("basu nie majo!") i można tak dalej wymieniać. Stąd opierałbym się tylko na rzetelnych źródłach.

 

Co to znaczy "lepszy" według tamtejszej recenzji? Bo zwykłemu kowalskiemu wystarczy dać coś, co będzie robiło jak największe umcy umcy i to już będzie dla niego high-end, a nic innego nie dorówna jego umcy słuchawkom :) Być może faktycznie w połączeniu z Xbox one dźwięk byłby lepszy, tylko nie wiem ile w tym zasługi marketingu i wewnętrznych ustawień xboxa i zamysłów sprzedających, a ile jakości sprzętu. A co by było w porównaniu do konkurencji parując go niekoniecznie z xboxem.

 

Ja ze swojej strony polecam jeszcze się rozejrzeć za słuchawkami BT. Wiem, że stara gwardia woli iść utartym szlakiem, ze BT to zło, ale pomijając ogromny komfort użytkowania słuchawek bezprzewodowych, to będąc po zakupie sony MDR-XB650BT (ja kupiłem nowe z gw sklepową za 350) jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tym, jak one grają.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Rabbit666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Informacji szukałem ogólnie w internecie, większość osób opierała się na tym temacie:
http://www.head-fi.org/t/534479/mad-lust-envys-headphone-gaming-guide-3-18-2016-mrspeakers-ether-c-1-1-added
Na head-fi za bardzo nie mogłem znaleźć tematów z DAC do Xboxa One, jeśli już coś znalazłem, to jako konkretny model podawali Astro MixAmp.

Co do słuchawek BT, to chciałbym w końcu coś takiego kupić, ale dwie kwestie skutecznie to utrudniają:
- dobry mikrofon
- kompatybilność z Xbox One (już nawet nie wspominam o jednoczesnym wspieraniu dwóch urządzeń)
Musiałbym kupić headset kompatybilny z Xbox One, a one raczej mają beznadziejny stosunek ceny do jakości. Znalazłem coś takiego jak Logitech G933, niby wspiera dwa źródła. Teoretycznie mógłbym podłączyć nadajnik BT do PC, a kabel do pada od Xboxa, ale czy by to działało, to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Odświeżę temat.
Poradziłem sobie z jednoczonym dźwiękiem z konsoli i PC. Po prostu przesiadłem się na Windowsa 10 i używam opcji strumieniowania obrazu i dźwięku z konsoli do Windowsa. Teraz będę musiał kupić wygodniejsze słuchawki na kablu, ale to nie jest pilne.
Byłem dzisiaj w sklepie i przeglądałem słuchawki bezprzewodowe, które mógłbym podłączyć do TV lub konsoli. Telewizor posiada cyfrowe wyjście audio Coaxial, a konsola wyjście S/PDIF. Testowałem Sennheiser RS 175, które mają wejście optyczne. Grają niesamowicie, ale też dużo kosztują. Chciałbym kupić coś podobnego do tych Sennheiserów (chodzi mi o podłączenie, bo dźwięk pewnie będzie słabszy), ale za ok. 400 zł, max 500, o ile różnica byłaby znacząca. Słuchawki wolałbym podłączyć do konsoli, bo jakoś dźwięk z TV mi nie pasuje. Mam podłączoną wieżę do TV przez złącze RCA i dźwięk jest po prostu słaby (gdy podłączam wieżę do komputera przez AUX, to dźwięk jest w moim odczuciu kilkukrotnie lepszy). Jest coś podobnego? Mogą być używane, byle plastik nie pękał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności