Skocz do zawartości
  • 0

Upgrade HD681 do 200zł czy karta dzwiękowa?


radzimil

Pytanie

Witam. Przymierzam się do zmiany moich superluxow hd681 na coś lepszego lub podobnego. Nie będę ukrywał, że po moim pierwszym kontakcie z nimi mając jedynie porównanie ze słuchawkami "gamingowymi" szczena mi opadła. Mogłem usłyszeć w piosenkach rzeczy, których wcześniej zwyczajnie nie słyszałem i nie chcę niczego gorszego. Od nowych słuchawek oczekiwałbym może trochę mocniejszego basu i delikatnie mniej szczypiącej góry. Do tej pory grały na integrze i też stąd pytanie - może lepiej po prostu kupić kartę dzwiękową i jeśli tak, to jaką?



Słuchawki muszą zakrywać całe uszy i być dość spore ze względu na moją dość sporą głowę na której superluxy leżą na styk, oraz żeby nie uciskały ze względu na okulary. Jak dla mnie te słuchawki zawiesiły poprzeczkę dość wysoko i nawet hyperx cloud2 nie grają dla mnie tak dobrze jak hd681, ale to może kwestia tego, że są zamknięte i scena wydaje mi się "oddalona". Byłyby używane do wszystkiego, w gry gram, muzyki sporo słucham i przeważnie jest to typ house i wszystkie jego odmiany, ale na ogół słucham raczej wszystkiego co wpadnie w ucho, a filmy też zdarzy mi się obejrzeć.


Oczywiście najlepiej gdyby cena była jak najniższa, ale nie chcę wychodzić ponad 200zł.



Z góry dzięki za pomoc wink.png


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Kupno karty/ dac będzie większym skokiem jakościowym (no zależy co kupisz) niż kupno innych słuchawek, te do 200 będą się różnić głównie sygnaturą, budową ale będzie gorzej z efektem "wow" (zależy też od posiadanej integry).

Z kart: x-fi music 460 (budżetowe rozwiązanie- 70 zł), aim sc8000 (lepsza ok 200 zł), asus xonar dx używany, możesz też kupić jakiś DAC np. używany smsl m2.

Sprawdź złącza w płycie głównej (posiadane pci/ pcie).

Ewentualnie zobacz cal! jak masz małą/ średnią głowę albo encore rockmaster oe.

Edytowane przez Marek1415
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

PCIe 2.0 x1 - 1 szt.
PCIe 2.0 x16 - 1 szt.

Takie porty PCIe posiadam. Integra z plyty glownej to Realtek ALC662.

Tej x-fi music nie moge nigdzie znalezc, chyba nikt nie sprzedaje :D a reszta to wydatek 3krotnie wiekszy, jest moze cos pomiedzy?

Edytowane przez radzimil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No rzeczywiście, a miesiąc jeszcze dało się kupić, jak chcesz to możesz kupić audigy 2zs podobna dźwiękowo, a tak za 140 trochę gorzej (no chyba, że chcesz xonara dg, ale on nawet nie musi być lepszy)


http://forum.mp3store.pl/topic/143809-s-smsl-m2-6th-anniversary;-akg-m220-pro/ możesz stąd kupić smsl, jak nic Ci nie przyjdzie do głowy to możesz rozglądać się za słuchawkami poczytaj sobie o CAL! i encore rockmaster oe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Glowy malej ani sredniej raczej nie mam bo praktycznie wszystkie sluchawki musze maksymalnie rozciagac zeby wygodnie lezaly :D a encore są zamknięte a takich za bardzo nie lubie ze wzgledu na sposob w jaki graja, albo po prostu nie miałem dobrego modelu na glowie a "najlepszym" byly hyperx cloudy 2.Czyli na razie zostaje najtansza opcja czyli audigy 2zs, albo karta za 200zl lub DAC, chociaz dokladnie nie wiem jaka jest różnica między tym a kartą ^^

 

A jak wyglada sprawa z zewnetrzna karta audiotrak maya u5?

Edytowane przez radzimil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A jak wyglada sprawa z zewnetrzna karta audiotrak maya u5?

Lepiej nie próbuj teraz jak integry się poprawiły to równie dobrze mógłbyś se realteka 1150 wsadzić do pudełka i dodać złączy. Zamknięte słuchawki grają słabiej przestrzennie może dlatego co do tych encorów.

Na normalnych kartach też jest dac (przetwornik cyfrowo- analogowy), tyle że tym określeniem ma się na myśli układ w kostce, która nie wędruje do środka komputera.

Edytowane przez Marek1415
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności