Skocz do zawartości

Zawieszanie xDuoo X2


Lukos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po dłuższej przerwie (4 miesiące) powrócił do łask mój przenośny odtwarzacz jakim jest xDuoo X2. No i tu spotkała mnie niemiła niespodzianka - odtwarzacz zaczął się zawieszać bez powodu. Gra, po czym muzyka się przerywa, ekran delikatnie się przyciemnia i tak jakby się restartuje - zaczyna odtwarzać utwory sprzed kilku minut. Wgrałem mu od nowa soft - nie pomogło. Zrobiłem pełny format karty pamięci - pomogło na 3 dni. Dziś znowu się zawiesił. Czy to może być wina karty pamięci czy raczej problem sprzętowy? Ktoś coś może podpowiedzieć w tej kwestii?

Edytowane przez Lukos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po dłuższej przerwie (4 miesiące) powrócił do łask mój przenośny odtwarzacz jakim jest xDuoo X2. No i tu spotkała mnie niemiła niespodzianka - odtwarzacz zaczął się zawieszać bez powodu. Gra, po czym muzyka się przerywa, ekran delikatnie się przyciemnia i tak jakby się restartuje - zaczyna odtwarzać utwory sprzed kilku minut. Wgrałem mu od nowa soft - nie pomogło. Zrobiłem pełny format karty pamięci - pomogło na 3 dni. Dziś znowu się zawiesił. Czy to może być wina karty pamięci czy raczej problem sprzętowy? Ktoś coś może podpowiedzieć w tej kwestii?

 

Stadardowo tego typu problemy w większości przypadków wiążą się albo z kartą albo błędnymi plikami. Mały procent zostawiam na jakąś awarie sprzętową, której oczywiście nie można wykluczyć.

 

Co bym zrobił:

1) Proponował bym zacząć od wymiany na dobrą markową kartę i sformatował ją na fat32. Sam format nawet wadliwej karty może się udać bez problemu zatem nie jest to wyznacznikiem jej sprawności.

2) Sprawdziłbym czy pliki nie są uszkodzone, nie mają pozaszywanych okładek i otagował od nowa.

 

Jeżeli to nie pomoże to pisz pm to pomogę dalej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moich osobistym rankingu najlepiej wypadają samsungi evo/evo+

Są to naprawdę solidne kostki, które bardzo ciężko mi zajechać w ostatnim czasie. Jedne warunek - zakup w markowym dużym sklepie: morele, electro, avans agito etc aby uniknąć takich przygód jak kolega w wątku o problemie z X3:

http://forum.mp3store.pl/topic/132823-xduoo-x3-pierwsze-wrazenia/page-14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana karty nie pomogła. Włożyłem kartę Kingston i z rana playerek grał przez 2 godziny bez zarzutu. Przed momentem go odpaliłem i się zawiesił po 5 sekundach. I tak jak wcześniej nastąpił zawias, przygaszenie ekranu i coś a la restart.

 

Właśnie zauważyłem że po każdym takim dziwnym restarcie baterie pokazuje jako full naładowana niezależnie od jej wcześniejszego stanu. Potem się normuje.

Edytowane przez Lukos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana karty nie pomogła. Włożyłem kartę Kingston i z rana playerek grał przez 2 godziny bez zarzutu. Przed momentem go odpaliłem i się zawiesił po 5 sekundach. I tak jak wcześniej nastąpił zawias, przygaszenie ekranu i coś a la restart.

 

Właśnie zauważyłem że po każdym takim dziwnym restarcie baterie pokazuje jako full naładowana niezależnie od jej wcześniejszego stanu. Potem się normuje.

 

Odsyłaj na gwarancje w takim razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności