Skocz do zawartości

Gramofon


Palpatine

Rekomendowane odpowiedzi

Duale to świetne gramofony, praktycznie klasa w samej sobie. Oczywiście jak wszędzie, są modele bardziej i mniej udane.Twój 1229 , to chyba najbardziej zaawansowana automatyka Duala i tutaj naprawdę trzeba się trochę na Dualach znać, żeby to obrobić. Są modele duuużo prostsze, a więc i bardziej niezawodne np. 701,721.I proszę nie porównywać Duali do Philipsów, bo to nawet nie jest śmieszne :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up głupoty. Miałem duala 1229.

Na pewno dual nie jest gramofonem dla początkujących. Miałeś jakiegoś Philipsa? Ja miałem duala i ze względu na skomplikowaną mechanikę dałem sobie spokój z głowy gramofonami tej marki? W jakim był stanie? Normalnym. Nie był dobity. Miał typowe usterki dla duali (

Co to znaczy że nie jest gramofonem dla początkujących? Każdy kiedyś zaczynał i z czasem zdobywał wiedzę czy to z internetu czy własnych przygód z gramofonami. Co do typowych usterek duali to tworzysz jakiś mit, jeśli trafił się Tobie dual z zajechaną automatyką to świadczy o tym że był już nieźle dobity, zresztą zajechać można wszystko. Co do Philipsa to nie nie miałem żadnego bo ta firma nigdy dobrego nie wyprodukowała więc tak jak kolega FunFD napisał że nie ma co porównywać do Dual.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze może przecież kupić takie DD (direct drive - to napęd nie paskowy nic sie nie wyciągnie) full automat hm taki protoplasta CD położyć płytę nacisnąć przycisk i słuchać. patefon sam wszystko zrobi

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałeś to skąd wiesz? Technicsy i micro seiki może i są klasą w sobie, ale nie duale.

Philipsa nie miałem bo już pisałem wyżej że są bardzo słabe, za taką kasę można lepiej i to sporo. Po co podajesz jako przykład micro seiki? Może jeszcze porównamy Transrotor i innego hejendowe gramofony do Duala? Co do Technicsa to też nie jest jakąś klasą samą w sobie, jest na pewno lepszy od Philipsa ale stawiając go w rzędzie z Micro Seiki to żenada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat - co sądzicie o Thorens TD 165? Kupiłem niedawno trochę w ciemno. Jaką wkładkę do tego warto sobie sprawić?

Td 165 jest bardzo fajnym gramofonem tylko trzeba dobrze poustawiać. Co do wkładki to jaki budżet możesz przeznaczyć? Mocowanie jest o ile dobrze kojarzę t4p?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wrócę na chatkę za kilka godzin to porobię zdjęcia, jakby co to kilka dni temu w zakupach wrzucałem, ale nie wiem czy tam coś widać.

Co do budżetu to nie mam pojęcia, tak żeby było dobrze i ambitnie, ale nie żeby od razu porywać się na nie wiadomo co :) Adekwatnie do poziomu gramofonu, choć wiem że pewnie tak to nie działa i im lepsza wkładka tym lepiej. Bez ograniczeń napiszcie co fajnie by było tam wrzucić (ale z rozsądkiem) :)

Co do ustawienia tego wszystkiego to pewnie wybiorę się z tym do kogoś ogarniętego z Wrocławia, żeby mi pokazał co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra...widzę..

 

 

 

To zółte zawieszone to chyba AT-91 ??


Czyli robisz małą przeróbkę tego headshell'a w/g tego co poniżej i zakładasz co chcesz.

 

http://www.audiokarma.org/forums/index.php?threads/thorens-tp16-tonearm-tp60-headshell-mod-to-accomodate-various-cart-mounts.482956/

 

Ja lubię lekkie granie z dobrą przestrzenią i dobrą separacją, nawet kosztem mocnego dołu, dlatego cenię sobie AT-120, 440MLB, i Ortofona 2M Red i 2M Blue

 

Tu jest w świetnej cenie:

 

http://winyle.pl/ortofon/978-wkladka-mm-ortofon-2m-red-oem.html

thorens.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Igła zawsze jest do zmiany, przy kupowaniu używanego gramofonu,żeby mieć pewność,że nie zacznie niszczyć płyty. Gdyby to był nowy komplet, to można poużywać na początku, a potem wymienić. Tutaj, to raczej nieopłacalne jest reanimowanie tej podstawowej wkładki przez wymianę igły. Osobiście wolałbym wymienić na komplet AT95.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności