Skocz do zawartości

Karta dźwiękowa/interfejs audio/wzmak dla mikro do PC


Baro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, naszła mnie dzisiaj nie mała zagwozdka.

 

Posiadam obecnie ZxR oraz AIMa SC808. Pierwszy idzie ewentualnie na sprzedaż, drugi pójdzie na zwrot ze względu na brak dźwięku na wejściu mikrofonowym + niewidoczność karty po restarcie. Do tego zaniepokoiły mnie doniesienia o tym, że AIM "pada" po jakimś czasie i wymagana jest przeróbka którą wykonują może 2 osoby w polsce, więc zwrot jak najbardziej uzasadniony.

 

Słuchawki mam Berki DT 770 Pro 250 Ohm, do tego w zeszłym tygodniu przyszedł do mnie mikrofon BM-800 z GearBest, dźwięk jest świetny tylko brak przedwzmacniacza boli na karcie ZxR.

 

Czego potrzebuję?

 

Wymienne OPAMPy, przedwzmacniacza dla mikro oraz układu który pociągnie moje Berki oczywiście. PCI-E lub USB(a tutaj pewnie ze względu na berki i potężne mikro przydałoby się zasilanie zewnętrzne).

 

Widziałem fajnego Essence STX II z OPAMPami muses, tylko jak zwykle mankamentem jest brak przedwzmaka dla mikro.

Ewentualnie mógłbym zostawić ZxR, samemu wymienić OPAMPy na musesy(o ile się zmieszczą), a do tego ogarnąć jakiś wzmak. Niewątpliwie przy tej opcji mogło by mi trochę grosza w kieszeni zostać.

Chyba, że znajdziecie mi konstrukcję która w okolicy 1000zł spełni wszystkie moje oczekiwania.

 

Budżet można zawsze lekko zwiększyć.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak naciagniesz budżet to aune x1s i osobno preamp mikrofonowy za 200-300 zł.

Natomiast możesz skorzystać z takiego rozwiązania jak ja. Używany Focusrite 6i6 za ok 700 zł fajnie jakbyś trafił na 2gen + osobny wzmacniacz słuchawkowy za pozostałą kwotę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I cóż by miałby to być za wzmak mikrofonowy? Behringer MICROMON MA400 mi znajomy polecał po taniości jeżeli chodzi o wzmocnienie mirko.

 

No i w czym Focusrite oraz Aune biją ZxR(nie licząc braku wzmocnienia mikrofonu)? Do tego Focusrite 6i6 nie ma używek na allegro.

 

Chciałbym usłyszeć trochę argumentacji :P . Wcześniej zajmowałem się stricte PC audio tzn. karty wew. i nie za bardzo wiem czym to wszystko sie je tzn. na co zwracać szczególną uwagę. No i nie chciałbym się zaopatrzyć się w sprzęt który nie zrobi porządku ze średnimi tonami w berkach, na ZxR ich brakuje a AIM jakimś cudem grał równo po całości.

 

Oczywiście wszystko nagradzam odpowiednio. Również poczekam na opinie innych userów.

Edytowane przez Baro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki wzmak mikrofonowy lub mikser nie podpowiem bo nie siedzę w temacie.

 

Spokojnie, używki focusrite pojawiają się od czasu do czasu, również na olx, ewentualnie zostaje kupienie trochę drożej B-Stock że sklepu thomann.de.

W czym biją ZxR? Lepsza karta dźwiękowa, czyli wyższa jakość dźwięku + dużo lepszy wzmacniacz słuchawkowy w Aune x1s. W focusrite 6i6 jest akurat mierne wyjście słuchawkowe dlatego polecam też zakup do niego osobno wzmacniacza słuchawkowego np. Zenek z forum albo używany FCL czy inny klon Lehmana.

 

Na co zwracać uwagę? Raczej nie matki ścisłych wytycznych, czytaj po prostu recenzje. Generalnie warto żeby sprzęt miał trochę mocy na wyjsciu Z chociaż ten 1 W przy słuchawkach 250ohm.

 

https://www.olx.pl/i2/oferta/focusrite-scarlett-6i6-z-gwarancja-CID99-IDh1m0D.html#:0ec9040cdd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko do Focusrite trzeba wzmaka dodatkowego do słuchafonów, ty mi jakieś zenki DYI i inne rzeczy polecasz(raczej z 2 postami nie wyglądam na stałego bywalca, co nie?), kombinowanie z używkami na OLXach, wolałbym gotowe produkty tzn. Focusrite(ewentualnie używka z allegro, bo na OLX nerwów nie mam) + polecony jakiś konkretny wzmak słuchawkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz zapytać czy osoba z olx wystawi sprzęt na allegro.

A co do wzmaka możesz spróbować wynegocjować lepszą cenę na tego klona na 450 zł http://forum.mp3store.pl/index.php?/topic/142601-[$]-FCL-@-NE5532P---549zł---ale-zapraszam-do-negocjacji-=)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie pytanie, czymś się 2i2 2gen od 6i6 2gen prócz inputami/outputami różni? W sumie tylko potrzebuję mikro i słuchawki podłączyć.

 

No i wada też jedna to brak bitperfect, skoro mam już wydać do 1,2-1,5k na interfejs to może udało by się coś znaleźć, co oferuje bitperfect playback i ogarnie słuchawki + mirko?

Edytowane przez Baro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6i6 względem tańszych modeli ma obsługę programu Scarlett mix control co pozwala na większą kontrolę, zewnętrzne zasilanie więc mniejsza szansa, że coś będzie się dziać jeśli twój komputer sieje jakieś zanieczyszczenia z sieci przez porty USB no i można zrobić upgrade zasilacza w nim co też mam zamiar zrobić u siebie. Dźwiękowo pewnie też jest lepszy niż tańsze modele ale nie weryfikowałem tego.

 

Nie widziałem żeby jakiś interfejs miał wbudowany dobry wzmacniacz słuchawkowy także dokładnie do droższego w tej konkretnie kwestii niewiele da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności