Skocz do zawartości

DAC do cichego słuchania muzyki (200-300 zł)


Frex

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Szukam karty dźwiękowej/DACa za 200-300 zł. Wiem, że istnieje masa takich tematów i faktycznie po paru minutach przeglądania forum da się coś wybrać, jednak na jedną, najważniejszą rzecz nie znalazłem odpowiedzi - wydobycie głębi (basu?) z niskiej głośności. W tej chwili korzystam z integry (VIA VT1708S) i Superluxów 681 EVO. W Windowsie głośność mam ustawioną na 30% i w YT 5-15% (zależy od tego, jak głośno jest nagrana piosenka). W Spotify głośność mam na poziomie ok. 10%. Gdy jestem u znajomych i przy ich ustawieniach głośności daję radę, ale myślę, że maksymalnie godzinę bym wytrzymał. Co ciekawe, gdy słucham muzyki na mieście mam już ustawioną "normalną" głośność. Oczywiście byłem z tym u lekarza i na szczęście słuch mam dobry, po prostu nie odpowiadają mi głośne dźwięki (pewnie dlatego nigdy nie lubiłem chodzić na dyskoteki czy koncerty :P ). Względem dźwięku nie jestem strasznie wybredny, jedyne co mi przeszkadza, to płaskie brzmienie przy cichym słuchaniu muzyki. Bass czuję jedynie, gdy pogłośnię o 30-40%. Co, do jakiej muzyki słucham, to raczej nie ograniczam się do konkretnych gatunków (jedynie nie trawię hip-hopu/rapu i reggae). Jednak głównie słucham rocka, hard rocka i trochę metalu. Dodam, że z głośników w ogóle nie korzystam, zdecydowanie wolę słuchawki.

Nie szukam DACa konkretnie do tych Superluxów, raczej planuję kupić coś bardziej uniwersalnego, ponieważ moje słuchawki już długo nie pociągną. Jeśli chodzi o kartę dźwiękową, jest mi to obojętne, czy będzie na PCI, czy USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, konkretną dynamikę uzyskasz jedynie na odkręconym potencjometrze głośności. Niestety część pasma "ucieka" w opcji cichego słuchania. Próbowano z tym walczyć przyciskiem loudness. Zostaje Ci lampowiec :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Względem dźwięku nie jestem strasznie wybredny, jedyne co mi przeszkadza, to płaskie brzmienie przy cichym słuchaniu muzyki. Bass czuję jedynie, gdy pogłośnię o 30-40%.

Masz ubytek w niskich częstotliwościach. Zamiast szukać nowego sprzętu, idź nawrzucać temu, kto przeprowadzał test słuchu... napisał redflow, słuchając cicho (celem testu) Solar Sailer i Horizon :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, konkretną dynamikę uzyskasz jedynie na odkręconym potencjometrze głośności. Niestety część pasma "ucieka" w opcji cichego słuchania. Próbowano z tym walczyć przyciskiem loudness. Zostaje Ci lampowiec :)

Próbowałem opcji z loudness, ale strasznie słabo ona działa.

 

 

Względem dźwięku nie jestem strasznie wybredny, jedyne co mi przeszkadza, to płaskie brzmienie przy cichym słuchaniu muzyki. Bass czuję jedynie, gdy pogłośnię o 30-40%.

Masz ubytek w niskich częstotliwościach. Zamiast szukać nowego sprzętu, idź nawrzucać temu, kto przeprowadzał test słuchu... napisał redflow, słuchając cicho (celem testu) Solar Sailer i Horizon :)

Dzięki! Zdiagnozowałeś i przebadałeś mnie przez internet.

Spokojnie, słyszę i odczuwam lekki i przyjemny bas. Mogłem doprecyzować, że chodziło o bardziej "płaskie" pod względem basu utwory. Jako przykład mogę podać Flyleaf - All Around Me. Utwór praktycznie nie posiada basu, przy głośności na poziomie 15% nic nie czuję/słyszę, przy 35% już coś się dzieje. Niestety nie posiadam decybelomierza, więc pobrałem aplikację na telefon. Głośność w pokoju waha się między 12-16dB, przy moim cichym słuchaniu (15%) wynosi 22-26dB, przy głośniejszym (40%) ok. 40dB.

Może po prostu szukam czegoś, czego i tak nie ma w utworach, bo faktycznie w przy twoich przykładach wyraźnie słychać bas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności