Skocz do zawartości

DAC 400-700 zł z wejściem optycznym.


Rafacio

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że nie mam zamiaru inwestować już w nowe CD, a płyt mam kilkaset przymierzam się do DAC z wejściem optycznym jako, że posiadana przeze mnie obecnie (tylko ona została z sentymentu) Yamaha CDX 496 tylko takie wyjście ma. Sama w sobie jest mało dynamiczna i zbyt zamulona. W tej chwili od niej wolę nawet Samsunga HD 745. Jednak wczytywanie płyt i późniejsza ich obsługa przez DVD, a CD to jednak różne historie. Tak więc szukam DAC-a - jak najbardziej może być używany - z wejściem optycznym. Parametry techniczne to 16/44,1. Jak będzie więcej to będzie, ale nie musi. Zdecydowanie sprzęt bez wbudowanego wzmacniacza. Cała para, czyli te kilka stów ma iść w DAC. Wejścia typu USB nie konieczne, a coaxial w ogóle niepotrzebny. Reszta sprzętu jak w stopce. Czyli AKG i O2. Nie chciałbym żeby DAC je rozjaśniał, ani tym bardziej zaciemniał. No i generalnie wolałbym coś co można kupić w Polsce. Co powiecie np. o Nostromo 5 czy też Nostromo wolf?

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie nie potrzebuję tak rozbudowanego DAC-a. Nawet jakbym miał wydać więcej to cała para ma iść w DAC z optykiem i odtwarzaniem plików 16/44,1. Myślałem nad V-DAC, ale raz nie widzę ofert, a dwa to nie lubię sprzętu którego guzikiem nie mogę wyłączyć. Najlepiej jakby DAC nic nie koloryzował tak jak i O2. Dlatego też nie mam zamiaru pozbywać się O2 jak również wydawać nie wiadomo ile bo uważam, że solidnie zaprojektowany sprzęt nie wymaga sprzedania nerki. To tylko trochę elementów elektronicznych w końcu. Gdyby ODAC miał optyka to tematu by chyba nie było.

 

Swoją drogą jeśli po tym optyku nie zauważę różnicy to DAC podłączę do Pianocrafta. Po co mnożyć byty?

Co powiecie np. o Nostromo 5 czy też Nostromo wolf?

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak :) No to szukaj używanego X1S. Chociaż chyba trafiają się rzadko bo to dobry sprzęt i mało kto z niego rezygnuje ;) Ja sprzedałem swoje zabawki, przesiadłem się na combo Aune i nie żałuję. X1S może działać też jako AMP, więc śmiało zastąpi O2 - gra równie neutralnie, ale mniej sucho i ma więcej mocy.

 

Na meecie podłączałem do niego K500 i grało to fajnie - lekko, jasno i mocno przestrzennie, chociaż dla mnie już nieco za jasno. Poza tym nie słyszałem żeby się źle zgrywał z jakimiś AKG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Poradę Hermana biorę pod uwage o tyle o ile go zacytowałem czyli jeśli chodzi o ewentualną sprzedaż O2, ale do Aune nie jestem przekonany. Może ktoś to Aune porównywał z NOSTROMO 5H? Strasznie nie podoba mi się wizualnie ten chińczyk, a i wolałbym polski produkt.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w to, że nie napędzi to już nie uwierzę. On ma 4 W przy 32 omach i 1,7 W przy 120. Jak nie napędzi. Wiem, że moc to nie wszystko, ale nie popadajmy w paranoję. On głośniki napędzi przy tych parametrach.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak słuchałem na O2. Nie jestem przekonany do jego sprzedaży gdyż broń boże nie chcę żadnego złagodzenia brzmienia czy też dodania basu. Co do Nostromo to nie upieram się przy tym. to był tylko przykład, ale widzę, że opinie ma różne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No odpuściłem. Tylko co dalej? Chyba kupię porządnego CD-ka z dawnych lat i już. A do kompa Audiotrak wystarcza. W końcu te Bursony muszę do niego zamówić. A właściwie to jednego.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności