Skocz do zawartości

zakup sprzętu do pokoju 20m2


ci3pl0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zastanawiam się nad zakupem zestawu do pokoju, pod muzykę, również sporadycznie filmy.

Jestem ograniczony miejscem, i tutaj się nasuwa wybór albo soundbar z subem albo zestaw stereo.

Fajną opcją było by połaczenie bluetooth.

 

Zastanawiałem się nad:

taga harmony tav 500B

edifier R1800T III

coś z microlabu.

 

Z sounbarów to nie mam pojęcia czym warto było by się zainteresować.

 

Interesuje mnie najlepiej naturalne brzmienie, nie moc.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam dobrej pary 6" w tej cenie, może inni koledzy. Na 20m2, jeśli ma działać bez suba to dół na 6" to minimum. Ja mam w biurze na lekko ponad 20m2 dwie sztuki Rokita RP6 i dają spokojnie radę - stawiam je blisko.

b58ec218bd.jpg

 

Audiofilia to nie jest ale spokojnie można wszystkiego posłuchać.

 

 

Poszukaj może Mackie MR6 mk3, niestety tych nie słyszałem ale parę poniżej 1kzł da się ponoć nabyć. Ważne są podłączenia tu massz XLR, TRS, RCA, filtr LF i HF... ustawisz pod siebie i będzie się - ma duże szanse - podobać.

 

Na zachodzie dobrze się sprzedają: Swissonic ASM7, nie znam ich, na papierze b. dobre.

Z przesyłką około 1 kzł

https://www.thomann.de/pl/swissonic_asm7.htm

 

Mnie kusi spróbowanie Behringer Behritone C50A (para jakieś 1.100 zł) bo to jest monitor jednodrożny - powinna być świetna przestrzeń przy dobrym bliskim ustawieniu ale bass raczej mikry.... w sam raz do pracy biurowej ;)

Edytowane przez asmagus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyglądając się spodobały mi się Klipsch - R-15PM ale są poza moim osiągiem na dzień dzisiejszy, ale mackie wydaje się być fajną opcją i można dokupić do nich suba. I chyba na nich się skupię. Popatrzę, może uda się gdzieś je odsłuchać.

W ostateczności zostaje opcja zakupu i jak się nie spodobają to zwrotu :o)

 

Dzięki za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy polubisz monitory bliskiego pola :-) Z tym jest jak np z sushi .... kochasz lub nie jesz ;-)

 

Dobrze ustawione, już całkiem niedrogie, monitory bliskiego pola dają taką holografię, że aż miło. Mam porównanie, system hi-fi z dużymi kolumnami i później ogromnym subem używałem latami, ma to swoje plusy jak ci się trzęsie ziemia pod nogami itd. ale ze względu na setki godzina za biurkiem i inne aspekty (szkoda czasu na opisywanie) przesiadłem się na aktywne monitory. Może zrezygnowałby z "monitorów" ale przy bliskim polu z chęcią zostanę nawet dla większych paczek. Właśnie siedzę jeszcze w pracy i katuję się muzyką, która ma mi nie pozwolić zasnąć na biurku ;-) W domu zasnę w słuchawkach ... nawet w T5p da się spać ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat monitorów bliskiego pola nie miałem okazji słuchać to będę miał okazję się przekonać.

Dodatkowo dzięki za ten niemiecki sklep, podoba mi się polityka zwrotu do 30 dni i chyba u nich zrobię zakup.

 

 

Kilka rzeczy tam kupiłem, zawsze byłem zadowolony. Wiem, że ze zwrotami też nie ma problemów. Dodatkowy plus to wydłużona do 3 lat gwarancja (mają nawet swój wyspecjalizowany serwis). Inny plus to ceny na niektóre produkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też polecam odsłuch bliskiego pola. Używam od wielu lat i nie zamienię za nic w świecie :). Wprawdzie posiadam wzmaka i kolumny oddzielnie, ale rzeczywiście ostatnio odsłuchiwałem aktywne monitory i muszę przyznać, że jestem pod dużym wrażeniem. Nawet względnie tanie potrafią zagrać (głównie przestrzeń, głębia, szczegółowość) jak dosyć drogie systemy sprzed kilku (nastu) lat. No i mnie zaczyna kusić taka wymiana na aktywki:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z wszelkiej maści głośnikami jest ten problem, że jak nie postawisz tam, gdzie będą grały (bo przestawienie w inne miejsce też najczęściej wszystko zmienia) i nie odsłuchasz osobiście, to niewiele można powiedzieć. Niezbyt drogie mogą zagrać rewelacyjne, a b. drogie mogą okazać się kupą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy cenie 2.kzł za parę te "klipsy" R-15PM są niegłupie i mają wymagany przez ciebie interfejs. Ja postawiłbym sobie pytanie wydając aktywne monitory za 2.kzł co jest dla mnie najważniejsze, elastyczność podłączeń, wysokie tony, niskie, koherencja w dźwięku itd. Wybierałbym pod tę najważniejszą cechę. Jeśli np. jest nią bas to klipsy odpadają bo dopiero od 60 Hz idą. Wtedy w tym budżecie szukałbym albo niżej schodzącej 6" na dole albo wszedł w monitor z 8" na dole ale to już ze skromniejszym interface. Jest w czym wybierać. W ostatnich latach monitory aktywne, które były typowo studyjnym "wynalazkiem" zbłądziły pod strzechy domów, a że to się naprawdę sprawdza obstawiam, ze ten trend będzie rósł. Przewiduję, że w połączeniu nowoczesności z klasyką i audiofilią niebawem ktoś nam zrobi aktywne monitory z wbudowanym wzmakiem lampowym :-) Jedyna co chyba konstruktorów powstrzymuje to fakt, że wibracje na lampy wpływają wyjątkowo niekorzystnie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności