Skocz do zawartości
  • 0

jazz, nu-jazz s�uchawki -2 tys.


grzegorz976

Pytanie

Witam,

 

JakiĹ czas temu (2013) za poradÄ forumowiczów zakupiĹem Astel&Kern AK100 i Beyerdynamic DT880 250 Ohm. Przez dĹuĹźszy okres byĹem bardzo zadowolony z zestawu (pierwsze moje obcowanie z takÄ jakoĹciÄ dĹşwiÄku). W wiÄkszoĹci czasu uĹźytkowane w zaciszu domowym. Po utracie A&K (skradziony) zmuszony byĹem DT880 podpiÄÄ do komputera (dell inspiron 3542 i5, odtwarzacz Aimp) + Holdegron Audio mkIII i po zabawie z ustawieniami po raz kolejny siÄ uĹmiechnÄĹemď. Ale apetyt roĹnieď. Na poczÄtek pomyĹlaĹem o zmianie sĹuchawek (chyba najwiÄkszÄ róĹźnicÄ dĹşwiÄku usĹyszÄ) póĹşniej pomyĹlÄ o reszcie, chyba, Ĺźe przekonacie mnie do coĹ innegoď, ale z racji komfortu obsĹugi jako ĹşródĹo juĹź chyba zostanie komputer (przez jakiĹ czas jeszcze ten, póĹşniej zapewne znów bÄdÄ prosiĹ o poradÄ). Zazwyczaj sĹucham jazzu, nu-jazzu, bÄdĹş coĹ w okolicach (format FLAC), doĹÄ gĹoĹno, bardzo gĹoĹnoď.

 

Za co lubiÄ DT880: (przyznajÄ siÄ do braku doĹwiadczenia ze sĹuchawkami, wczeĹniej CAL, wiÄc moĹźe co niektórzy mogÄ siÄ zdziwiÄ tymi spostrzeĹźeniami): jakoĹÄ dĹşwiÄku, precyzjÄ, przestrzeĹ, stereo, mam wraĹźenie, Ĺźe w kaĹźdym paĹmie grajÄ dobrze, przy odpowiednim „relaksie” zapominam o caĹym Ĺwiecie i mam wraĹźenie, Ĺźe lewitujÄď - przyjemnoĹÄ sĹuchania jest dla minie waĹźna, z technicznych: solidnoĹÄ wykonania i komfort uĹźytkowania - godzinami mogÄ znajdowaÄ siÄ na gĹowie.

 

WiÄc chciaĹoby siÄ rzec – „chce to samo tylko w lepszym wydaniuď”, moĹźe i tak, tylko teĹź nie wiem co miaĹoby byÄ tym lepszym wydaniem, ale jak wspomniaĹem doĹwiadczenie zerowe i jestem otwarty na propozycjÄ, moĹźe po odkryciu innej szkoĹy dĹşwiÄku bÄdÄ caĹy czas lewitowaĹď (myĹlaĹem nawet o Grado RS2e), jednak wolaĹbym nie przekraczaÄ 2 tys.

 

Zatem zwracam siÄ z proĹbÄ do Was Drodzy Forumowicze o wytypowanie kilku sĹuchawek, gdzie po testach wybiorÄ te z których bÄdÄ najbardziej zadowolonyď.

 

 

Pozdrawiam,

 

grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Od paru godzin ma na wypożyczeniu micro iDAC2, i tutaj był efekt hełmu:) mam wrażenie, że instalując do niego oprogramowanie zaburzyło ono "tor" w windowsie, bo niemożliwy wydawałoby się taki skok, aż nie wiem czym się wcześniej się "podniecałem". Może i są to emocje:), ale to, bądź podobne urządzenie już jest moje:)

i nie wiem z czym je porównać, dobre opnie ma mojo, ale chciałbym wykorzystać mój holdegron audio, który po podłączeniu do iDAC2 robi różnicę i wyciąga z dźwięku to co lubię :)

po raz kolejny Asmagus wielkie dzięki:) i czekam na propozycje.

no Mojo daje radę z K702 z twoimi pewnie może być podobnie aż jestem ciekaw tego połączenia.

Używki są drogie ale imo sprzęt kompletny mający swoje wady jak każde urządzenie tyle że nie związane z dźwiękiem :)

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Od soboty słucham iDAP2 + Holdegron Audio + AKG K7XX i jestem bardziej niż zadowolony:), aż nie chce się szukać czegoś innego, przetestuję jeszcze coś z podobnej półki cenowej, co mają dostępne w Premium Sound w Gdańsku, skąd mam iDAP'a 2, mam nadzieję, że uda mi się posłuchać również Mojo, ale z braku RCA nie wiążę z nim przyszłości i nie wiem czemu mam jakieś przeczucie, że wybiorą iDAP'a:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przez chwilę miałem okazję posłuchać HE-400i (trochę o nich myślałem i nadal myślę) z Mojo, ale nie mam zdania po przesłuchaniu 20 min, nie swojego utworu gdzieś w sklepie, a nie na leżąco w swym kącie:) i tak nawiasem dziwię się trochę tym, którzy po przesłuchaniu w "markecie" jakiś słuchawek mają o nich opinię. Wciąż słucham przez iDAC'2 i jestem pod wrażeniem, jeszcze raz dzięki za porady:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Od soboty słucham iDAP2 + Holdegron Audio + AKG K7XX i jestem bardziej niż zadowolony:), aż nie chce się szukać czegoś innego, przetestuję jeszcze coś z podobnej półki cenowej, co mają dostępne w Premium Sound w Gdańsku, skąd mam iDAP'a 2, mam nadzieję, że uda mi się posłuchać również Mojo, ale z braku RCA nie wiążę z nim przyszłości i nie wiem czemu mam jakieś przeczucie, że wybiorą iDAP'a:).

 

Jak mniemam słuchasz nie iDAP2 tylko iDAC2:

http://www.premiumsound.pl/przetworniki-dac/620-ifi-micro-idac2.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ale z tę przejściówką nie omijam toru wzmacniacza DAC'a (czy się mylę?), a swój (Holdegron Audio, którego w niedalekiej przyszłości zamierzam zmienić) chciałbym podpiąć bezpośrednio.

literówka:)

 

Myślę, że iDAC2 dobrze się sprawdzi w twoim zestawieniu. Nie wyrzucałbym Holdka jeszcze. Posłuchaj na tym kilka miesięcy, jak okrzepniesz to będzie Ci łatwiej celować w konkretną zmianę dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak, chyba przez chwilę muszę do tego dźwięku przywyknąć:), ale i tak dla kontrastu zamierzam posłuchać jeszcze coś innego. Kolejna dygresja: kiedyś delikatnie mówiąc, jak zapewne wciąż z niektórych nowych forumowiczów ma ochotę zaznaczyć "trochę" denerwujące "były" określenia, separacja, scena....i tym podobne "brednie", ale chyba je zaczynam słyszeć, i to piękne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Byłem w Premium Sound i bezpośrednio porównywałem: HiFiMAN EF100, Cayin HA-3, Chord Mojo z wcześniej już trochę osłuchanym połączeniem iDAC2+Holdegron Audio i po około dwóch godzinach przepinania kabelków pozostałem przy iDAC2+Holdegron. nie zauważyłem, aż tak wielkiej różnicy, by dopłacać przeszło 500 zł, a poza tym jakoś trudno mi porównywać dźwięki w sklepie. Połączenie iDAC2+Holdegron+AKG 7XX na chwilę obecną całkowicie mnie zadowala i przez jakiś czas zostanę z tym zestawem. Jeszcze raz dzięki za pomoc szczególnie Tobie Asmagus i miłego słuchania:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Teraz ew. różnice na plus w torze to już będą małe kroczki, lub czasem tylko kroki w bok.

Abstrahując od tego, może i nie ten wątek nawet właściwy, ale nie mogę się powstrzymać.

 

Słuchanie sprzętów w sklepie, w celu wychwycenia różnic i smaczków na ogół nie ma jakiegokolwiek sensu, z powodów fizjologicznych.

Do takiego sklepu trzeba dotrzeć jakoś, jadąc samochodem czy komunikacją miejską poddajemy nasz mechanizm słyszenia stresowi. Na skutek tego hałasu następuję odruch strzemiączkowy (luzowanie) - tak musi być - i nasz słuch robi się mniej wrażliwy. Ten mechanizm ochronny zabezpiecza nas w pewnym zakresie przed uszkodzeniami. Po wejściu wiec do sklepu nasz słuch jest dużo gorszy i nie słyszymy wielu informacji porównanie głośnika 6' z 12' zrobimy nawet bez uszu (wątroba nam podpowie kiedy bass "wali"), ale np porównanie wzmacniaczy jest już niemożliwe a co dopiero DAC. To samo tyczy się audio zlotów.... pic na wodę. Można obejrzeć sprzęt i tyle. Pewnie, ze jak masz 2 pary słuchawek to brzmią inaczej i tyle ustalisz ale nie ustalisz np czy mają szczegółową średnicę bądź górkę w jakimś zakresie.

 

Zauważ, że doświadczeni audiofile czy ludzie zajmujący się dźwiękiem na poważnie gdy wpadają do siebie i będzie "akcja" pod kątem sprzętu to zaczynają .... od godziny, albo i dłuższej w ciszy, gazetka, ew niezbyt głośna rozmowa czy oglądanie sprzętu. W żadnym wypadku słuchanie krytyczne.

Edytowane przez asmagus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności