Skocz do zawartości

Karta dźwi�kowa/DAC.


nsge

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Szukam karty dĹşwiÄkowej/DAC dla siostry pod Takstar 5500, philips shp8900 i CAL!.

ProszÄ o podanie modeli do 150 pln (USB/PCI) i 350/400 pln (USB/PCI). (Do 150 tymczasowy zamiast integry, droĹźszy kupiÄ w ĹwiÄta)

Do 150 pln niestety nie znam Ĺźadnych modeli.

W przedziale 350-400 myĹlaĹem nad:

-FiiO E10K,

-Audiotrak Prodigy Cube Black Edition,

-AIM SC8000,

-Asus Xonar DX (podobno gorszy niĹź SC8000).

 

PS: Nie zaleĹźy mi na 5.1

 

 

Znacie jakieĹ ciekawe modele?

 

 

 

Edit: Czy tylko mi nie działają tutaj polskie litery?


40 osób tu zajrzało i nikt nie jest w stanie powiedzieć który nada się najlepiej do wyżej wymienionych słuchawek albo polecić jakiegoś modelu...? Zawiodłem się...

Edytowane przez nsge
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 150 zł używana Maya U5 pod usb http://allegro.pl/audiotrak-maya-u5-karta-dzwiekowa-5-1-usb-i6485931271.html

Nie wiem jak wygląda sytuacja z modelami pod PCI, ale jakiś czas temu wałkowałem temat z kartami usb - Maya U5 to najtańsza sensowna opcja. Tańsza karta usb może nie zagrać lepiej niż integra. Nowa "majka" to koszt bliski 200zł, ale co jakiś czas na allegro pojawiają się modele używane. Czytałem opinie, że karta ta dobrze zgrywa się z CAL. Jeszcze tylko zostawię Ci to: http://www.audiofanatyk.pl/polecane-daci-i-karty-dzwiekowe/

Masz tu opis kilku kart pod pci.

Edytowane przez Jakub12091
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytanie opiniii z ceneo jest bez sensu. Tam opinie piszą osoby które nie znają się na słuchawkach, ale pomimo to piszą te opinie. Przykładem są sennhesiery hd 202. Słuchawki mają na ceneo 4,38 a u nas w życiu nikt by Ci ich nie polecił.

Edytowane przez Oskar2905
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Ale warto kupić maya U5 teraz? Czy lepiej poczekać te 3/4 miesiące do świąt by nie wydawać niepotrzebnie? Będzie jakaś wielka różnica?

Po przesiadce z integry na majkę nie poczułem jakiegoś wielkiego wow, ale różnica jest odczuwalna. Każdy przypadek jest inny, zależnie od słuchawek jak i samej integry (niektórzy nie słyszą wielkiej różnicy, inni uważają że ich słuchawki dostały 'drugie życie'). Nie żałuję zakupu tej karty, źródła typu telefon czy integra brzmią przy niej - że tak tu ujmę - drętwo i bez charakteru. Sam sprzęcik (Maya + Brainwavz Alpha) przesłuchała również osoba bardziej obeznana ode mnie i stwierdziła, że jest przyzwoicie :) Do 400 zł możesz zakupić Fiio e10k, a ten sprzęt podobno zawstydza majkę ;) Sprawdź też SMSL M2 - ten dac kosztuje 280 zł a prezentuje się bardzo ciekawie i zbiera dużo pozytywnych opinii. Niektórzy twierdzą, że ma nawet start do fiio e10k :D

Edytowane przez Jakub12091
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowie się ktoś na temat combosów? (chyba tak się to nazywa)

Np. player podłączony do wzmacniacza itd. ("mp3-jka pod wzmacniacz słuchawkowy")

Coś typu tak jak tutaj: http://cdn.head-fi.org/5/50/900x900px-LL-50061d25_017.jpeg

Ma to sens? Zawsze miałem tylko jedną kartę dźwiękową i pod nia podpięte słuchawki, nic więcej. A często widzę mnóstwo sprzętu spiętego razem, a dopiero do ostatniego podpięte są słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem czy to taki kombos ;) . Jak masz w płycie w pc wyjście cyfrowe to z niego podłącza się do daca i potem ewentualnie do wzmacniacza.

Tak to wygląda: https://images.morele.net/full/784031_4_f.png

To jest to wyjście???: http://s.pcformat.pl/g/a/uploads/1706/b1.jpg

Czyli z płyty głównej do DAC-a, a potem do wzmacniacza?

 

Obecnie mam: SB omni 5.1 na USB i niby ma wzmacniacz wbudowany i podobno nawet słuchawki nawet do 600 Ohm śmigają bez problemu. Karta ta ma parę lat kiedy miałem jeszcze laptopa i nie było mowy o porządnym audio ale aż taka zła nie jest dlatego chciałbym ją oddać siostrze.

Zawsze myślałem, że DAC to wzmacniacz :/...

Polecasz jakiegoś DAC do ~300/400 pln i jakiś dobry do niego wzmacniacz? Tak żeby w przyszłości takie ATH-M50X śmigały.

Czym różni sie wzmacniacz od przedwzmacniacza? Najlepiej to wgl prosiłbym o wykład albo link co z czym się je bo w kwestii wzmacniaczy, DAC, kart dźwiękowych jestem zielony jak cholera. Byłbym wdzięczny.

 

PS: Jest słyszalna różnica pomiędzy wtykiem pozłacanym, a zwykłym?

Edytowane przez nsge
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M50x nie potrzebują wzmacniacza. Zagrają z byle czego są bardzo łatwe do napędzenia.

 

DAC to przetwornik cyfrowo-analogowy. Z płyty wychodzi ci sygnał cyfrowy (ze złącza optycznego) i do jego zdekodowania potrzebny Ci jest DAC. Z DAC-a wychodzi sygnał analogowy który idzie na wzmacniacz i z niego już na słuchawki. Duża część daców na rynku ma też wbudowany wzmacniacz. Czasami jest on dobrej jakości,, a czasami nie za bardzo. Zależy od samego DAC-a.

 

Przedwzmacniacz to stopień wzmacniający który znajduje się we wzmacniaczu zintegrowanym przed końcówką mocy. Często można spotkać oddzielnie wzmacniacz i przedwzmacniacz. Wtedy taki zestaw ma przedwzmacniacz i końcówkę mocy w oddzielnej obudowie. Nazywane to jest zestawem dzielonym (przynajmniej ja takie określenie często słyszałem). Z przedwzmacniacza można często też napędzać słuchawki.

 

Ja nie słyszę różnicy pomiędzy złoconym wtykiem, a zwykłym. Różnica jest taka że złocony teoretycznie nie śniedzieje.

Edytowane przez Oskar2905
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M50x nie potrzebują wzmacniacza. Zagrają z byle czego są bardzo łatwe do napędzenia.

 

DAC to przetwornik cyfrowo-analogowy. Z płyty wychodzi ci sygnał cyfrowy (ze złącza optycznego) i do jego zdekodowania potrzebny Ci jest DAC. Z DAC-a wychodzi sygnał analogowy który idzie na wzmacniacz i z niego już na słuchawki. Duża część daców na rynku ma też wbudowany wzmacniacz. Czasami jest on dobrej jakości,, a czasami nie za bardzo. Zależy od samego DAC-a.

 

Przedwzmacniacz to stopień wzmacniający który znajduje się we wzmacniaczu zintegrowanym przed końcówką mocy. Często można spotkać oddzielnie wzmacniacz i przedwzmacniacz. Wtedy taki zestaw ma przedwzmacniacz i końcówkę mocy w oddzielnej obudowie. Nazywane to jest zestawem dzielonym (przynajmniej ja takie określenie często słyszałem). Z przedwzmacniacza można często też napędzać słuchawki.

 

Ja nie słyszę różnicy pomiędzy złoconym wtykiem, a zwykłym. Różnica jest taka że złocony teoretycznie nie śniedzieje.

Mój złoty wtyk nawet nie przeżył roku kiedy to całe "złoto" zeszło (CAL!)...

A co z DT990 600Ohm? Ma 600Ohm więc wątpię by taka komórka go odpowiednio napędziła albo mp3-jka...

Polecisz jakiegoś DAC z wbudowanym wzmacniaczem do powiedzmy ~500 pln by napędził takiego DT990 600Ohm. Podobno ta wersja 600Ohm gra lepiej niż ta 250Ohm. Ile w tym prawdy nie wiem ale jak bym miał tyle kasy wydać to już wolę dmuchać na zimne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw chciałeś m50x które zagrają z "ziemniaka" a teraz mowa o beyerach do których potrzeba wzmacniacz...musisz się zdecydować co chcesz ;) . Taki aune będzie dobrym wyborem. Tutaj masz spis ze strony naszego forumowego moda evila. http://www.audiofanatyk.pl/polecane-daci-i-karty-dzwiekowe/ . Testował aune, aimy, xonary itd... Jeśli chodzi o daca ze wzmancniaczem to możesz się rozejrzeć za S.M.S.L M2.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw chciałeś m50x które zagrają z "ziemniaka" a teraz mowa o beyerach do których potrzeba wzmacniacz...musisz się zdecydować co chcesz ;) . Taki aune będzie dobrym wyborem. Tutaj masz spis ze strony naszego forumowego moda evila. http://www.audiofanatyk.pl/polecane-daci-i-karty-dzwiekowe/ . Testował aune, aimy, xonary itd... Jeśli chodzi o daca ze wzmancniaczem to możesz się rozejrzeć za S.M.S.L M2.

Na angielskich forach podobno Beyerki DT990 600Ohm są równie łatwe w napędzeniu co M50X bo mają wyższą czułość (? sensitivity).

Czy to prawda nie wiem dlatego podałem jako przykład.

Tak myślałem żeby kupić M2 tylko ciekawe o ile lepszy będzie dźwiek w porównaniu do obecnego SB Omni 5.1

Jeśli różnica będzie mała to chyba lepiej dozbierać do Aune :/

Zakup nie będzie hop siup więc mam jeszcze czas by to przemyśleć i być może lepiej będzie dozbierać do czegoś lepszego.

 

PS: Gdzie szukać okazyjnych ofert w kategorii sprzęt audio? OLX? Czy coś innego? I na co zwracać uwagę/pytać? Nie chciałbym trafić na bubla.

Edytowane przez nsge
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności