Skocz do zawartości

Uşywany amplituner/wzmacniacz do kompa do 400 z�


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

poszukuje amplituner lub wzmacniacza stereo, do 400 zl, uzywanego.

Mam karte w kompie Emu0404 PCI i sluchawki Audio Technica M50X. Chcialbym podlaczyc aplituner/wzmacniacz cyfrowo do komputera, a Do aplitunera/wzmacniacza podlacze kolumny i sluchawki. Zalezy mi na dobrym dzwieku przez sluchawki Na glosnikach bede rzadziej ogladal filmy.

Slucham glównie rocka, klasyki, jazzu, metalu. Kolumny dobiore pozniej do tego.

 

Co polecicie?

Edytowane przez raddoski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam kupiłem przed chwilą wzmaka na TPA3116 żeby zobaczyć co to jest warte. Podobno brzmienie jest jak za te cenę wybitne. Przekonamy się jak przyjdzie pewnie za około miesiąc ;) . Tylko że ja kupiłem za 22$ cały wzmacniacz w aluminiowej obudowie, a nie za ponad 100. Tyle bym nie dał ;) .

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

W tych starych wzmacniaczach(zwłaszcza podejrzanie tanich) często są ukryte wady,przez które ktoś to wywalił w Niemczech(nie oszukujmy się-to jest zwożone z "wystawek",)Dodatkowo w amplitunerach padają(ze starości) baterie i kondensatory Backup(koszt niski ale rozebrać to diabelstwo....koszmar.W niektórych(miałem tak w Onkyo TX-7920) ten głupi kondensatorek siedzi pod wyświetlaczem-najlepiej dać na drutach większy,będzie spokój na lata)

Potencjometry,przełączniki lubią trzeszczeć.Czasem zanika masa(można czasem spalić gwizdki w kolumnach)

Uwaga na"naprawiane" tranzystorowe końcówki(ludzie wstawiają byle co,byle grało a potem skutki są opłakane)

W miarę możliwości odbieraj osobiście,bo możesz dostać szajs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz że gdzieś dzwoni, ale nie do końca. Nie wszystkie sprzęty są z wystawek. To chyba jest najważniejsza kwestia. Akurat sprzęt jest w większości (przynajmniej tam gdzie ja kupuje, zresztą na allegro też tak w większości tak jest) jest zwożony z mieszkań po zmarłych Niemcach (to jest autentyk naprawdę tak jest ;) ) albo ktoś ma rodzinę w Niemczech i jak coś się pojawi na jakimś serwisie ogłoszeniowym to mu to kupują i odbiera sprzęty raz na jakiś czas. Tak więc nie wszystko (a nawet większość) jest z wystawek. Oczywiście są też sprzęty z wystawek, ale po stanie od razu widać skąd jest sprzęt. Co do kondensatorów to skucha bo stare elementy są o wiele bardziej wytrzymałe od nowych (szczególnie te niemieckiej produkcji). Często jest tak że w nowym wzmacniaczu są po iluś latach elektrolity do wymiany, a w starym (stary sprzęt to lata 70 i wczesne 80 potem zaczęło się cięcie kosztów przez producentów) sprzęcie są dalej w bdb stanie. Co do tego że Onkyo TX-7920 to "stary wzmacniacz" to bez przesady...to czym są wzmacniacze z lat 70? Są starsze od węgla ;) ? Większy kondensatorek na drutach...no comment. Potencjometry i przełączniki przeważnie da się wymienić to nie problem. W jaki sposób zanikająca masa może spalić Ci wysokotonówki (gwizdek to gwizdek, a nie głośnik)? Po 1 99,99% wzmacniaczy ma przynajmniej układ Zobla na wyjściu który nie dopuści do wzbudzenia się wzmacniacza i tym samym spalenia wysokotonówki, a najczęściej mają zabezpieczenia, albo nawet zobla i zabezpieczenia na raz. Głośniki (szczególnie wysokotonowe) można spalić gdy wprowadzi się wzmacniacz w przester (czyli za duża głośność i charczenie spowodowane zniekształceniami). Co do naprawy końcówek to się zgadzam, ale to jest ważne we wszystkich wzmacniaczach. W tych na scalakach też. Z drugiej strony jeśli naprawa była przeprowadzona fachowo i na dobrej jakości częściach to nie ma co się bać (przede wszystkim chodzi o tranzystorowe końcówki). Zgadzam się że dobrze jest odebrać sprzęt osobiście.

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z Oskarem, konstrukcje z tamtych lat są o wiele bardziej przemyślane..Czasami fakt naprawy sa robione przez kogos kto nie ma pojecia co robic. No ale kiedys produkowalo się sprzęt a lata a nie na dwa lata gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam kupiłem przed chwilą wzmaka na TPA3116 żeby zobaczyć co to jest warte. Podobno brzmienie jest jak za te cenę wybitne. Przekonamy się jak przyjdzie pewnie za około miesiąc ;) . Tylko że ja kupiłem za 22$ cały wzmacniacz w aluminiowej obudowie, a nie za ponad 100. Tyle bym nie dał ;) .

Pochwal się linkiem do produktu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności