Skocz do zawartości
  • 0

S�uchawki do 300


plmnb

Pytanie

Wiem, wiem. Tych tematów byĹo juĹź setki, jak nie tysiÄce.
Szukam "sĹuchawków" nausznych.
Obecny konfig:
Fiio e17 + Dolphin Don Scorpio
Dlaczego chcÄ zmieniÄ te sĹuchawki. Mój paĹÄk zostaĹ poĹamany i wyglÄda to bynajmniej nie estetycznie. DziaĹaÄ, dziaĹajÄ i dalej Ĺwietnie brzmiÄ jednakĹźe apetyt roĹnie w miarÄ jedzenia bigsmile.gif.
Nie brzydzÄ mnie "chiĹskie OEM-y", a nawet powiedziaĹbym, Ĺźe gustujÄ w nich. To wĹaĹnie chiĹskie marki czÄsto oferujÄ jakoĹÄ/cena która jest nieporównywalna do znanych marek.
ChciaĹem kupiÄ TS-671, ale nie ma go na naszym rynku. To samo z HI2050. Niby sÄ "odpowiedniki" w postaci HF2010, jednakĹźe zanim kupiÄ wolÄ iĹÄ na ĹatwoĹÄ i zrobiÄ rozpoznanie na tym forum szczerbaty.gif
Jakiej muzyki sĹucham?
Przekrój jest na tyle duĹźy, Ĺźe nie jestem w stanie konkretnie wskazaÄ jeden gatunek, ale mam kilka faworytów. Muzyka klasyczna, elektroniczna, Jazz.
Jakiegi dĹşwiÄk lubiÄ. Nie lubiÄ przesadnego basu. LubiÄ gdy instrumenty brzmiÄ jak instrumenty - naturalnie, czysto i nie "cyfrowo" (choÄ tutaj moĹźe to byÄ wina mojego DAC). GĹoĹno muzyki nie sĹucham (FIIO E17. Wzmocnienie 0Db, ustawienie gĹoĹnoĹci: 21).
SĹucham muzyki klasycznej na "Delfinach" i dĹşwiÄk jest dobry, jednakĹźe skrzypce nie majÄ tego specyficznego kĹucia w bÄbenki podczas sĹuchania sad.gif. Z racji iĹź robi siÄ ze mnie coraz wiÄkszy perfekcjonista to zaczyna nie wystarczaÄ. Jakbym miaĹ wolne 15000zĹ to od razu poleciaĹbym zakupiÄ jakiĹ Mid-End... Ale, Ĺźe bieda to mam tylko 300zĹ szczerbaty.gif Nie jestem pewnien czy w tej cenie znajdÄ coĹ lepszego jakoĹciowo niĹź te delfiny.

 

Co sprawdzaĹem.

SHP9500 ( Nie ma w Polsce) <_<

HI2050 (Nie ma w Polsce) <_<

TS671 ( Nie ma w Polsce) <_<

HD9999 (Nie ma w Polsce) <_<

Czyli wszystko co dobre to nie ma, reszta to plebs. Chyba ,Ĺźe jest jakiĹ killer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jeżeli szukasz słuchawek z dźwiękiem koncertowym to CAL, jeśli szukasz z bardzo głębokim basem- Sony MDR-XB400. Obecnie mam 2 pary słuchawek: Philips SHL 3100 DJ- dźwięk jest bardzo ładny, basik całkiem dobry też jest, ale nie ma szału, wysokie tony dobrze słyszalne, średnie również. Mam też JVC HA-MR60X te grają bardziej basowo, bas wytłumia górę i środek, ale nie jest przesadzony. Myślę, że normlanemu słuchaczu bas JVC nie będzie przeszkadzał. Z podanych przez ciebie słuchałem tylko Philips SHP 9500- dźwięk jest ładny, ale żeby dobrze grał (chyba) potrzeba dobrego sprzętu, bo raz u kolegi słuchałem ze starej mp3 i dźwięk momentami charczał i słychać było drobne szumy, natomiast z telefonu Y6 grały ładnie, czysto.

Edytowane przez Jurek692000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności