Skocz do zawartości

Ipod Nano 3G - biały ekran po drugim włączeniu


KarasTRS

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, iż to mój pierwszy post - Witam serdecznie wszystkich :)

Ostatnio pojawił się problem z moim Ipodem Nano 3G 4GB - mianowicie gdy po dłuższym nie używaniu włączam Ipoda, to wszystko działa normalnie. Gdy go wyłączę na chwilę po pierwszym uruchomieniu - po ponownym włączeniu ekran jest biały. Itunes wykrywa Ipoda normalnie, reset i restore nie pomogło. Ktoś miał podobny problem?

Potem zostawię wyłączonego Ipoda na godzinę, znów pierwsze włączenie i jest dobrze, zablokuje Ipoda i znów to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rok temu kumpel w swoim nano 3G miał podobne objawy. Resety nic nie dawały. Zostawiłem go na 3-4 dni podpiętego pod ładowanie, nie z laptopa tylko normalnie z gniazdka. Po tym czasie zrobiłem restore i działa już normalnie. Nawet softa nie trzeba było od reinstalować.

 

Jak robiłeś restore to też pierwsze uruchomienie działało normalnie, a później biały ekran?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie to bywało - zazwyczaj był i tak biały ekran.

Zauważyłem dziwną rzecz - powiązałem fakt, że pierwsze włączenie zawsze wskazuje na dobre działanie Ipoda, a przy drugim jest biały ekran.
Wrzuciłem Ipoda na 30min do ... lodówki, po czym go uruchomiłem. Trzy razy dało się go włączyć, zresetować - zawsze było dobrze. Po 4 razie znów biały LCD, aż nie poleżał godzinę na biurku.

Podłączę go pod ładowarkę i zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha, lodówka mistrz!

 

Kurde, może coś się przegrzewa, albo od długiego nie działania nie działa poprawnie soft. Blokuje ipoda, żeby się nie przegrzał chociaż się nie przegrzewa.

Jak ładujesz masz włączonego?

 

Przez weekend popatrzę jeszcze, bo tak się składa, że mam jakieś nano 3g u siebie. Też długo nie używane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On cały czas działał i nagle tak się stało - nigdy nie miał przerw w użytkowaniu.

Nie chodzi też o długie niedziałanie - właśnie jak odczekam godzinę, to włącza się normalnie - a gdy wyłączę go i włączę, to jest biały wyświetlacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu, ale zrozumiałem, że nie używałeś go na przykład przez pół roku i jak wróciłeś do niego to tak się dzieje. Takie objawy były u mnie.

 

Spróbuj go zresetować podłączonego do ładowarki. Przytrzymaj środkowy przycisk i przycisk menu, aż do pojawienia się jabłuszka.

 

Jak pojawi się biały ekran to sprawdzałeś czy muzyka gra normalnie jak naciśniesz play? Cały ipod jest zawieszony, czy tylko ekran?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reset to nie taka prosta sprawa - resetuje się na 100%, ale już z białym ekranem.
Zawiesza się tylko ekran, ale z logicznego punktu widzenia - ani to taśma, ani inne fizyczne uszkodzenie, skoro za pierwszym razem odpala normalnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wszystko technicznie raczej jest sprawne. Chyba że gdzieś coś nie łączy do końca jak powinno i soft jest jakoś zrobiony, że jak coś nie jest do końca dobre to zabezpiecza przed dalszym uszkodzeniem.

 

W internetach dużo o tym problemie, ale rozwiązania konkretnego nie ma.

Ludzie piszą, że np wciskają środkowy przycisk i trzymają, potem wciskają i trzymają przycisk od pogłaśniania i na koniec wciskają i trzymają przycisk menu, aż ipod się zrestartuje. Albo jakaś inna "magiczna" konfiguracja przycisków.

 

Sprawdzałeś już może takie rozwiązania? Z internetów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wiem po co się odzywam, pewnie wiesz już wszystko w temacie ;)

 

O jailbreaku na nano nie słyszałem. Nie wygląda to na uszkodzenie sprzętu. Chyba, że w nano są jakieś czujniki, ...temperatury, i soft coś blokuje, żeby się dalej nie uszkodził ipod. Może spróbuj jakoś na siłę, usunąć wszystko, łącznie z softem z ipoda i później zainstalwoać jeszcze raz softa. Ale nie przez resotre tylko jakoś inaczej.

Edytowane przez maskaspawacza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności