Skocz do zawartości
  • 0

Dokanalowe - przestrzeń i wygoda do 350 zł


Copland

Pytanie

Witam

 

Przejrzałem dziesiątki recenzji, testów oraz pytań przed zakupem na forum. Nadal nic nie wybrałem. Budżet najlepiej do 300 zł.

 

Moje oczekiwania:

- jak najlepiej budowana przestrzeń, zależy mi aby możliwie sluchawki grały poza moja głową

- wygoda czytaj możliwość założenia pianek typu Comply (dla mnie nie ma nic wygodniejszego)

- muzykalność chce sie cieszyć muzyka nie analizować nagrania

- jakosc wykonania, szczególnie przewodu

- pilot pod Appla (dobrze jakby był bo sie przyzwyczaiłem)

 

Oczywiście bas, średnica rownież ważna, ale zawsze trzeba iść na jakieś kompromisy a najważniejsze sa dla mnie powyższe aspekty brzmienia.

 

Na czym bedzie grać:

- IPhone 5s, IPhone 6

 

Co wcześniej grało:

- SounMagic E10 ale chce sprowowac czegoś innego

Edytowane przez Copland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Skuchawki kupione - jako założyciel tematu czuje sie xobowiazany poinformować o wyborze.

Zdecydowałem inaczej biz zakładałem - potwierdza sie, ze wszelkie opisy to tak naprawdę bardzo niewiele a liczy sie wyłącznie odsłuch. Mimo wszystko bardzo miło było powymieniać opinie i miło spędzić czas nabwybieraniu nowych sluchawek - dzieki wszystkim.

 

Wybrałem .. SoundMagic E50 w gorącej czerwieni :-)

 

Co zdecydowało:

- przede wszystkim dźwięk taki jak chciałem - co prawda mogłoby byc ciut cueplej u szerzej w scenie ale nie ma co narzekać

- bardzo muzykalne i przyjemne w odbiorze

- w dźwięku to takie rozwiniecie obecnych E10, wiem ze E50 nie sa idealnie równe ale bardziej mi przypadły do gustu niz model wyżej E80

- super wygoda

- cena i jeszcze raz cena końcowo po rabacie i odliczeniu Vatu wyjdzie mnie 168 zł nowe z gwarancja i dostawa, połowa budżetu :-)

- chetnie opisze swoje spostrzeżenia na ich temat po weekendzie, nawet hak po dłuższym odruchu mi nie podejdą przy tej cenie nie bede żałować

 

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Gratuluje zakupu. Trochę dziwnie wybrałeś, jak na swoje wymagania.

Według recki Maciuxa to one mają;

– słaba izolacja
– mała scena dźwiękowa
– sztywny przewód

 

Ale odsłuch był i się podobają, więc nic tylko słuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zgadza sie co napisałeś i tak jak wczesniej ja rowniez napisałem scena jest mała ale ja poświęciłem dla ogólnej muzykalności i przyjemności słuchania.

 

Co do reszty:

- przewód mi bardzo sie podoba, bardziej niz ten lichy z E10 w pierwszym wydaniu

- ba izolacji mi nie zależy stad rozważałem półotwarte Fiio, dla mnie mniejsza izolacj to zaleta - prywatne preferencje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Lepszość w audio to termin umowny i zależny od preferencji i oczekiwań.

Z kolei izolacja zależy od budowy ucha i rodzaju/kształtu/wielkości użytych tipsów.

Odnośnie zaś fiio ex1 dodam do mojego poprzedniego opisu, że pierwsze co mi się rzuciło w ucho to kliniczna wręcz czystość dzwięku i bardzo dobra separacja dźwięków. Brakowało mi jedynie głębi dźwięku.

Choć z drugiej strony zbliżoną prezentacje dźwięków z bliskiego planu mają fad heaven2, a do tych przekonałem się po pól roku, zwłaszcza w muzyce klasycznej. Więc dam szansę również dla fiio ex1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Fiio tez były na mojej liście, niestety nie udało mi sie posłuchać - ale zapowiadają sie ciekawie. Jesli za 250 zł to jak dla mnie cena bez rewelacji a jeszcze przygody na cle możliwe. Jak je rozważałem wynegocjowałem sobie w polskim sklepie 299 zł.

Edytowane przez Copland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Fiio tez były na mojej liście, niestety nie udało mi sie posłuchać - ale zapowiadają sie ciekawie. Jesli za 250 zł to jak dla mnie cena bez rewelacji a jeszcze przygody na cle możliwe. Jak je rozważałem wynegocjowałem sobie w polskim sklepie 299 zł.

Jakim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tu w rodzimym mp3 :-) ale nie tylko na allegro kilka sklepów sprzedaje je z wysyłka za 329 zł. Popros, że kupisz poza allegro i juz masz cene 300 zł gdyż około 30 zł wyniesie dla sklepu na allegro prowizja od sprzedaży, chyba ze dana firma na allegro ma nie konto sklep, a standardowe konto firma wówczas prowizja 15 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Miałem okazję dzisiaj posłuchać SoundMagic E10 i stwierdzam do moich potrzeb są idealne. Po pierwsze są stosunkowo tanie i grają jak za te pieniądze bardzo dobrze. Od razu po nich słuchałem Fioo ex1 i na moim sprzęcie specjalnej różnicy nie było (chociaz fakt ze miałem mało utwórów do spróbowania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Opisz jak mozesz cos więcej o porównaniu E10 z Fiio Ex1 bo mnie to ciekawi.

 

Moje kupione E50 dzis dotarły, w krotce napisze więcej bo sie musza wygrzać. Powiem, ze świeże z pudełka grają jakby to powiedzieć jak ze stresowane w porównaniu z wygrzanych na których miałem odsłuch. Jednak juz pomniki godzinach wszystko zaczyna sie układać.

 

Za to wygoda, wygląd, jakość - rewelacja !!!

Edytowane przez Copland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie chce się wypowiadać na temat różnicy między e10 a ex1 bo za krótko ich słuchałem. Na pewno różnice nie są tak łatwe do wychwycenia dla przeciętnego odbiorcy. U mnie o wyborze zdecydowała atrakcyjna cena e10. Niestety zakupu nie dokonałem w sklepie mp3store(ale pozdrawiam bardzo sympatycznego sprzedawce ze sklepu stacjonarnego który przyznał się że sam e10 używa :) ) bo w innym internetowym sklepie jest akurat promocja + miałem karte podarunkową. Wyszło mnie to 110 zł z dostawą, co chyba dobrą cena za te słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam E10 kilka lat.

Ciemne, przyjemne słuchawki. Bas za bardzo się rozlewa.

Słuchałem wygrzanych E50. Tu basu jest jeszcze więcej niż w E10.

Miałem chwilę w uszach EX1 i nie wiem jakim cudem chcecie ten model porównywać do E10.

To tak jakby malarza który lubi ciemne tonacje porównywać do malarza który lubi jasne tonacje.

Jednym zdaniem. E10 za cholerę nie są podobne do EX1 i jeżeli ktoś nie słyszy większej różnicy to hmm, albo ma coś ze słuchem albo...powinien być szczęśliwy bo łatwo mu dobrać słuchawki.

 

jam Ci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W tej cenie co zapłaciłeś na pewno dobry wybór - bardzo miło wspominam te słuchawki (e10). Jako, ze przesiadłem sie na E50 przyznaje ze basu jest więcej, ale za to lepszy jakości, lepiej kontrolowany. E50 sa niezwykle muzykalne i nie męczą nawet bo bardzo długim odsłuchu. Bas odebrałbym zdecydowanie jako zaletę. Dla mnie minus maja za wąska scenę na szerokość, w głąb jest lepiej.

 

Najbardziej w tych słuchawkach podoba mi sie:

- muzykalność i jeszcze raz muzykalność

- wygoda

- bardzo przyjemna ciepła średnica

- mięsisty i nazwałbym to tłusty dźwięk

- bas mimo, ze jest go rzeczywiście duzo

Edytowane przez Copland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ile ludzi tyle opinii ;-) ale to bardzo dobrze bo w audio nie ma jednej drogi do idealnego dźwięki. Inaczej wszystkie klocki Hi-End by po prostu grały tak samo - wzmacniacz by wzmocnił a kolumny zagrały nieważne jakiej firmy heh

 

W pełni jednak przyznaje, ze E50 to nie jest liniowe granie.

Edytowane przez Copland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności