Skocz do zawartości

Karta dźwiękowa do 500zł.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po waszych poradach zrezygnowałem z zakupu słuchawek i pozostałe przy takstar pro80 i głośnikach Modecom shf56u. Posiadam obecnie kartę AIM SC8000. Powiedzcie mi czy dalej pozostać przy tej firmie i celować w model 808? Czy lepiej patrzeć za czymś innym? Do przeznaczenia 500zł.

Będę wdzięczny za wszelkie rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyzej, bo raczej SC808 nie wycisnie duzo wiecej z Takstarow niz twoja obecna karta.

 

Jesli w przyszlosci bedziesz planowal upgrade sprzetu to warto pozostac z AIM, bo w przedziale do 500zl model SC808 nie ma konkurencji. Dodatkowa zaleta jest tez mozliwosc wplywu na koncowe brzmienie przy zmianie opampow czego niestety nie ma w SC8000.

 

Warto jednak pamietac, ze nalezy uwazac w przypadku linuxa, bo jest problem ze sterownikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana karty nie ma sensu. przy obecnym sprzęcie, który posiadasz.

 

No ja pierdziu to jak w końcu jest ?

A w innym wątku gdzie chciałem kupić lepsze słuchawki pisali, że nie ma sensu zmieniać na lepsze (tzn. do 600zł) bo na tej karcie nie odczuje różnicy i zalecali zmianę karty w pierwszej kolejności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda leży gdzieś po środku, czyli najlepiej jakbyś wymienił jedno i drugie :D Możesz kupić najpierw SC808 to będziesz miał jakości "na zapas", a kiedyś tam sobie wymienisz słuchawki. Tylko zwróć uwagę na złącze, bo SC8000 ma chyba PCI, a SC808 PCI-ex. Ale różnice prędzej odczujesz przy zmianie słuchawek niż źródła, nie tyle jakościową, co po prostu będzie grało inaczej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem ostatnio trochę czytać o wzmacniaczach, kartach dźwiękowych itp.

Wielu rzeczy nadal nie rozumiem. Brakuje mi podstaw dlatego też zagłębianie się w szczegóły ww tematów nie przynosi zadowalających rezultatów bo sporo określeń jest dla mnie nie jasnych.

Mam do was kilka pytań.

 

1. Posiadam kartę dźwiękowa AIM SC8000 do których mam podłączone głośniki Modecom SHF56U.

Podłączone są za pomocą kabla 2x chinche na przejściówkę minijack z której to znów przechodzą na 2x chinche. Czy jeśli zastosuje kabel 2x chinche -> 2x chinche bezpośrednio to czy wpłynie to jakoś REALNIE na jakość dźwięku?

 

2. Mam zamiar kupić kartę AIM SC808. Ma ona 2 "panele"? Nie wiem jak to nazwać. Chodzi mi o to, że można zastosować jakąś kartę córkę dołączona do niej i wtedy mamy inne wyjścia z karty. Tutaj pojawiają się moje następne pytania.

A. Rozumiem, że mogę zastosować jeden lub drugi panel (zamiennie) tak?

B. Lepiej podpiąć głośniki z chinche do chinche czy z chinche na jacka?

Domyślam się, że pierwszy wariant będzie lepszy, ale w tym wypadku ten pierwotny panel z gniazdami nie ma wejścia na mikrofon który potrzebuje podpiąć.

 

3. Warto nadal myśleć o wewnętrznej karcie dźwiękowej (AIM SC808) czy może lepiej kupić coś zewnętrznego? Potrzebuję podpiąć ww głośniki zamiennie ze słuchawkami oraz mikrofon. Jakie są plusy i minusy wewnętrznych i zewnętrznych kart?

 

Będę bardzo wdzięczny za każdą podpowiedź.

Edytowane przez stawek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za niska klasa sprzętu, różnice będą pewnie niemożliwe do wychwycenia. Karty też nie opłaca się zmieniać, głośniki są tutaj wąskim gardłem.

W przypadku SC808 wszystko najlepiej podpiąć bezpośrednio do karty. Ta druga płytka jest do 5.1 i korzysta z dużo gorszego daca niż stereo.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie najlepiej stosować jak najmniej punktów połączeń, ale jeśli przejściówki nie są wadliwe albo bardzo kiepskiej jakości, to różnica nie powinna być odczuwalna. Kable fabryczne przeważnie są nędzne i warto je wymienić na coś lepszego, oczywiście w cenie stosownej do klasy sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja długi czas używałem Xonar Essence STX, wprawdzie na innych wzmacniaczach operacyjnych, ale generowało to bardzo przyjemne brzmienie.

Nie wiem jak sprawa ma się z głośnikami, bo głośniki zawsze puszczałem jeszcze dodatkowo przez amplituner harman kardon. Poczytaj sobie o tej karcie na internecie, może cię zainteresuje.

Moją właśnie sprzedaję więc jakbyś był zainteresowany to pisz do mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności