Skocz do zawartości

Mikrofon 300/400zł


Szalom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Poszukuję mikrofonu za najlepiej 300 zł maksymalnie 400.
Który nada się do pogadanek live między dwiema osobami siedzącymi naprzeciw siebie w odległości około jednego metra.

Pokój, w którym będą odbywały się rozmowy ma zaledwie około 2metrów na 3 i zostanie amatorsko dostosowany przy pomocy poradników ze stronie EIS.

Mikrofon będzie wykorzystywany jedynie do rozmów
żadnych instrumentów czy wokali.

Edytowane przez Szalom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega z forum bardziej obeznany w temacie: Nismovsky polecił mi CAD GXL 3000. Jak dojdzie to mogę dać znać jak się spisuje u mnie ;). W tej cenie jeszcze masz Audio Technica AT2020. Też na początku myślałem o MXL 990, 770 ale z próbek jakie słyszałem są dość ostre na górze pasma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Damix napisał: posiadam CAD GXL 3000 wpiętego w interfejsy Focusrite (Saffire i Scarlett) i działa to wybornie. CAD jest świetny choćby dlatego, że ma różne tryby pracy membrany: kardoidalny, dookólny i ósemkowy. Dzięki temu da się go dokładnie ustawić pod wymagania (i łatwiej sprzedać potem :P ). Posiada też filtr i bardzo uniwersalną charakterystykę.

Na potwierdzenie podrzucę 2 kawałki zrobione przy pomocy tego mikrofonu (w pokoju z jedynie śladową adaptacją akustyczną):





Niestety, chyba tylko Rock'n'Roll ma go w PL w sprzedaży za niecałe 500 zł, a używkę ciężko utrafić (i nie dziwię się, bo sam nigdy go nie sprzedam - jest bardzo uniwersalny, czuły i w tej cenie nie znalazłbym lepszego zastępstwa).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Damix napisał: posiadam CAD GXL 3000 wpiętego w interfejsy Focusrite (Saffire i Scarlett) i działa to wybornie. CAD jest świetny choćby dlatego, że ma różne tryby pracy membrany: kardoidalny, dookólny i ósemkowy. Dzięki temu da się go dokładnie ustawić pod wymagania (i łatwiej sprzedać potem :P ). Posiada też filtr i bardzo uniwersalną charakterystykę.

 

Na potwierdzenie podrzucę 2 kawałki zrobione przy pomocy tego mikrofonu (w pokoju z jedynie śladową adaptacją akustyczną):

 

 

 

Niestety, chyba tylko Rock'n'Roll ma go w PL w sprzedaży za niecałe 500 zł, a używkę ciężko utrafić (i nie dziwię się, bo sam nigdy go nie sprzedam - jest bardzo uniwersalny, czuły i w tej cenie nie znalazłbym lepszego zastępstwa).

Super nagrane szczególnie ten 1 kawałek...czemu nie mogą tak płyt nagrywać ;) ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - to nie pytanie do mnie. Nie wiem czemu tyle płyt jest skopanych jakościowo (zwłaszcza, że mają większy budżet, lepszy sprzęt itd.)
Ja się przykładam zarówno do kompozycji jak i nagrań - nie robię ich na odwal :P Poza tym, zobacz że spodobało Ci się mimo, że to "tylko YouTube", a jak wiadomo kompresja pliku bazowego, okrajanie go z kbpsów nie działa dobrze na finalny odbiór.

Miło że Ci przypadły do gustu (sprawdź inne kawałki z tego kanału) :)

@Szalom - jak masz nieco mniejszy budżet i nie możesz kupić Focusrite Scarlett 2i2 to pomyśl nad Behringerem Uphoria UMC22. Ma bardzo fajne pre-ampy zrobione przez firmę MIDAS. Lub ew. Presonus AudioBox.

 

Ja wybrałem Focusrite ze względu na fenomenalną jakość obsługi klienta przy jakichkolwiek problemach oraz sterowniki (korzystam z syntezatorów i kontrolerów ich bratniej firmy Novation).

Edytowane przez nismovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności