Skocz do zawartości

grajki do komputera za ~2000 zł


serekk

Rekomendowane odpowiedzi

cześć,

szukam czegoś na biurko, tylko do odsłuchu z PC. Na razie jestem praktycznie zdecydowany na Tannoy Reveal 802, ale myślałem też nad klasycznym zestawem stereo (Dali Zensor 1 + wzmacniacz) - co było by lepsze, biorąc pod uwagę że nie mogę kolumnom zapewnić żadnych podstawek + maksymalnie 15 cm od ściany?

 

Oszczędność miejsca z racji braku wzmacniacza też na plus monitorów aktywnych. Rzadko będę ich słuchał na pełną moc - częściej będą one cicho.

 

Słucham HH, muzyki elektronicznej więc bas też mi się przyda - z tego powodu myślę o tych 802.

 

Nie mam żadnego DACa czy coś - to też muszę wliczyć w koszta, tak samo kable.

 

Jakieś sugestie ;)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoję przed podobnym wyborem. Trochę już internetów przekopałem.

Jeżeli masz miejsce na wygodne postawienie 802, to bym się nie zastanawiał i je właśnie brał. Fizyki nie oszukasz, 8 calowy głośnik niskotonowy zrobi robotę w hh i elektronice.

Więcej przemyśleń na powyższy temat.

Edytowane przez nietopyrz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli coś do komputera, to zdecydowanie b&w mm1. Kosztują gdzieś 2.200zł, ale pewnie w sklepie może te 100zł opuszczą? Mi się moje udało kupić używane za 1350zł (interes życia). :)

Grają świetnie, przestrzennie, mają w sobie DAC. Kiedyś przyszedł do mnie znajomy i puściłem muzykę. Nie był w stanie rozróżnić czy dźwięk dobiegał z moich monitor audio bx2 czy mm1 (były ustawione koło siebie).

Niestety nie są dla kogoś, kto lubi głośne granie. Są tylko dla kogoś, kto siedzi przy komputerze, blisko nich.

Od biedy też można podłączyć pod nie mniej wymagające słuchawki (czasem korzystam z shp 9500).

Warto poczytać opinie na ich temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak chcesz muzyki z porządnym wykopem i słuchasz z biurka to bierz Reveal 802. Nie ma co się zastanawiać w tej cenie :)

 

Jak masz stacjonarkę to kup sobie AIM SC808, a jak masz lapka to poszukaj czegoś w stylu Behringer Uphoria UMC22 lub Focusrite Scarlett 2i2. Do tego odpowiednie kable (2x kabel XLR<--->Jack STEREO do Scarlett 2i2 lub 2x kabel Jack MONO <---> RCA do SC808) i masz zestaw.

Edytowane przez nismovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności