Skocz do zawartości

Jaki dap do 3,5 tys


Rekomendowane odpowiedzi

R70x są takie nietypowe, bo są lekko ciemnawe i bardzo przestrzenne na taką charakterystykę. Świetnie, spójne granie.
Jeżeli chcesz słuchać w domu, to warto sprawdzić te słuchaweczki. Jedynie warto pady na jakieś większe wymienić, ale to też kwestia ucha, bo jednemu będzie wygodnie, drugiemu mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jeden to inna opinia ;)

Trzeba będzie samemu odsłuchać

W mojej opinii R70X nie nadają się do muzyki klubowej.

Mi tez się wydaje że słuchawki otwarte się nie nadają do tej muzyki będzie brakować tego ciśnienia akustycznego z słuchawek zamkniętych no i na pewno bas będzie inny w otwartych i zamkniętych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie w tych ath r70x brakowac basu jest to konstrukcja otwarta a takie słuchawki nie mają za dużo basu i jest gorszej jakości niż w zamkniętych

 

Moim zdaniem właśnie bas w otwartych jest lepszej jakości niż w zamkniętych ale zwykle jest go mniej, to fakt.

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziwny stosunek. 3,5k za dap co daje 30% grania i 1,5k max za 70% brzmienia. Gdzie tu logika ?

Czyli mam kupic słuchawki za 5k do dapa za 3,5k wątpię żebym usłyszał różnice między takimi sluchawkami A tymi za 2k ja nie słucham plików DSD tylko WAV i AIFF a do tego nie potrzebuje aż tak dobrych słuchawek

Swoja droga wolę wydać więcej na dapa bo np taki fiio x5 teraz gdy miałem cowona p1 hifimana hm-901 i fiio x7 gra po prostu słabo a rok temu się nim zachwycałem ;)

A poza tym niby jakiego tańszego dapa miał bym kupić ak 100 juniora iBasso DX80 hifimana hm-650 miałem droższe dapy i mi nie podeszły to tańsze modele zagrają lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że jednak słuchawki są istotniejsze niż odtwarzacz (co nie oznacza, że dap ma być słaby). Przesłuchałeś już sporo grajków i w każdym Ci coś nie odpowiadało, niestety muszę Cię uświadomić, że nie znajdziesz idealnej maszynki do odtwarzania muzyki ponieważ w każdej będziesz doszukiwał się jakichś słabych stron.

Jeśli jednak miałbym coś polecić, to zaoszczędź grosza i kup Colorfly C4 - ma moc, bas...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do słuchawek za 800 pln ( chyba ze za te akg dales 2k , wtedy już rozumiem) kup sobie jakiś tani odtwarzacz a nie kombinujesz jak koń pod gore. Albo kup słuchawki własnie jakieś dobre ( chociażby za rzeczone 2k ) i wtedy oceniaj dapy. Sorry ale wyrabianie sobie opinii o grajkach na podstawie takich słuchawek to lekka niesprawiedliwość. Pewnie połowy detali za które tyle płacisz w dapach nawet nie słyszysz....

 

Rada >> kup od razu najdroższego dapa albo wypożycz za kaucja i sobie oszczędzisz tych strat finansowych oraz czasu. Dobijesz od topu (dapowego) i nadaj zapewne bedzie "cos nie tak" >> więcej ze słuchawek już nie wyciśniesz.

 

Szukasz grajka którego nie ma.

"Szukał bym teraz dapa o analogowym i jasnym brzmieniu z wyraźna średnica i góra z basem" Czyli jak to ma grac ? Bo jak wszystkiego ma duzo do tylko głośniej jest. Chcesz vki w dźwięku ale takiej bardzo równej monitorowej

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w muzyce klubowej jest dużo basu to Meze99 by się nadawały...

Oppo natomiast znakomicie mi grają w elektronice klasycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do słuchawek za 800 pln ( chyba ze za te akg dales 2k , wtedy już rozumiem) kup sobie jakiś tani odtwarzacz a nie kombinujesz jak koń pod gore. Albo kup słuchawki własnie jakieś dobre ( chociażby za rzeczone 2k ) i wtedy oceniaj dapy. Sorry ale wyrabianie sobie opinii o grajkach na podstawie takich słuchawek to lekka niesprawiedliwość. Pewnie połowy detali za które tyle płacisz w dapach nawet nie słyszysz....

 

Rada >> kup od razu najdroższego dapa albo wypożycz za kaucja i sobie oszczędzisz tych strat finansowych oraz czasu. Dobijesz od topu (dapowego) i nadaj zapewne bedzie "cos nie tak" >> więcej ze słuchawek już nie wyciśniesz.

 

Szukasz grajka którego nie ma.

"Szukał bym teraz dapa o analogowym i jasnym brzmieniu z wyraźna średnica i góra z basem" Czyli jak to ma grac ? Bo jak wszystkiego ma duzo do tylko głośniej jest. Chcesz vki w dźwięku ale takiej bardzo równej monitorowej

Na pewno odsluchales spoto sluchawek mógłbyś mi napisać kilka konkretnych modeli słuchawek do 2k które sprawdza się w muzyce która słucham

Najprawdopodobniej zdecyduje się na kupno opusa możecie mi napisać jakie jeszcze słuchawki oprócz tych meze będę się dobrze z nim zgrywały i nadawały się do muzyki klubowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meze, th-x00, he-500/400, senn hd8, senn momki, sony xba-z5, shure-535, momki inear.....

 

Kup qp1r i następnie podjedz do jakiegoś mp3store czy mediamarku i przesłuchaj wszystko co maja motwarte i półotwarte.

Edytowane przez pankracy_waw
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już to sugeruję zamiast pioneera brać onkyo - mocy ma sporo.

Jeśli chodzi o brzmienie, to na stockowym playerze gra jasno i szczegółowo, bas nie zalewa reszty pasma.

Jak ktoś chce więcej dolnych rejestrów to instaluje się power ampa czy inny odtwarzacz i tam bas już potrafi zatrząść.

Chcę jednak zaznaczyć, że póki co słucham na dt990, które są raczej jasne. Docelowo będą T5P v2 na kablu zbalansowanym i tam

podejrzewam będzie na stockowym playerze mocniejsza podstawa basowa.

 

Mocowo , faktycznie będzie lepiej.

Pamiętaj że sama konstrukcja słuchawek definiuje już brzmienie. Np zamknięte mają najwięcej basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności