Skocz do zawartości

AudioCD do mp3 - ustawienia dla najlepszej jakości mp3


Grzegorz_n

Rekomendowane odpowiedzi

Poradziłem sobie z tym płynnym przechodzeniem z MP3 na Flac - jest już ok.

 

Mam jednak inny problem - z Exact Audio Copy. Nie potrafię ustawić parametrów, które zagwarantują najwyższą jakość FLAC. Korzystałem z poradnika który podpiął mi kolega Lirick oraz jakiś innych znalezionych w sieci. Są duże rozbieżności w ustawieniach kompresji oraz tagów, a ja potrzebuję konkretnego zapisu do linii poleceń.

:)

 

I jeszcze jedna sprawa co do której potrzebuję prosić o pomoc. Chcę otagować mp3 - dużą ilość. Wiem, że do tego jest narzędzie o nazwie Mp3tag, ale ono wymusza na mnie, abym do każdego utworu pobrał dane z bazy, więc przy dużej ilości utworów zajmie mi to sporo czasu, którego nie mam. Szukam takiego narzędzia, które załatwi to hurtowo i z automatu - samo pobierze dane do poszczególnych utworów i dokona zapisu w pliku. Ewentualnie zrobi się to automatycznie podczas odsłuchiwania utworów. Czy jest takie narzędzie, a może wtyczka do Foobara?

Edytowane przez Grzegorz_n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jednak inny problem - z Exact Audio Copy. Nie potrafię ustawić parametrów, które zagwarantują najwyższą jakość FLAC. Korzystałem z poradnika który podpiął mi kolega Lirick oraz jakiś innych znalezionych w sieci. Są duże rozbieżności w ustawieniach kompresji oraz tagów, a ja potrzebuję konkretnego zapisu do linii poleceń.

Jakość we FLAC będziesz miał zawsze taką samą, czyli zależną tylko od materiału wejściowego, użytego do kompresji. Robieżności w ustawieniach kompresji i tagów są, ponieważ to jest kwestia osobistych preferencji i każdy sobie ustawia jak chce - nie ma to oczywiście wpływu na samą jakość muzyki odtwarzanej z pliku.

 

Co do tagowania to nie pomogę, bo ja używam właśnie programu Mp3tag i do tego wszystko taguję ręcznie - nie znoszę automatu, ma być dokładnie tak, jak ja chcę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W foobarze na playliście PPM na utwór->tagging->get tags from freedb. Nie wiem czy działa bo podobnie jak Kerebron taguję ręcznie, też muszę mieć wszystko dokładnie tak jak sobie życzę. Stopień kompresji nie ma wpływu na jakość. Im wyższy tym dłużej trwa kodowanie, a niektóre odtwarzacze przenośne nie są w stanie odtworzyć wyższych leveli. Optymalny jest chyba lvl 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie po krótkiej przerwie :)

 

Mam jeszcze kilka pytań do Szanownych użytkowników :)

 

1. Filtry dla LAME, aby usunąć problem standardowego wycinania pasma powyżej 16kHz - pisał o tym klikacz.

Nie wiem gdzie się to ustawia. Nie mogę znaleźć takiej opcji ani w EAC ani w Cdex. No chyba, że to się trzeba dorwać do samego LAME przez jakąś nakładkę graficzną.

 

2. Standardy do tagów.

Jakie powinno się stosować: ID3_V1 | ID3V2.3 | ID3V2.4 ? A może któreś razem?

 

3. Foobar - tagging.

Uruchamiam na utworze: PPM na utwór->tagging->get tags from freedb i po przeanalizowaniu utworu wyskakuje mi formatka, gdzie w polu Matches powinienem wybrać swój parametr dla utworu. Tutaj jednak wyskakuje mi aż 11 propozycji, gdzie żadna nie jest w żaden sposób powiązana z wybranym utworem, a 2 propozycje z listy mają nawet niezrozumiałe krzaki.

Ustawienia standardowe dla freedb, czyli:

protocol: HTTP

serwer: freedb.freedb.org

port: 80

adress: /~cddb/cddb.cgi

 

Dla innych baz danych występuje podobna sytuacja.

 

4. Foobar - BPM.

Jak wyświetlić wartość BPM w trakcie odtwarzania utworu?

Mogę wcześniej poddać analizie wszystkie utwory i BPM zapisać w tagach, ale jak to później odczytywać ten parametr przed puszczeniem utworu? W parametrach Colums nie ma w standardzie takiej wartość, a jak skorzystam z opcji: more > custom columns, to trzeba podać Pattern, którego wartości nie mogę znaleźć w opisie Foo.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1.

Wspominałem Ci o MANUALU do Lame :)

Tam masz przełączniki do samego enkodera. Nie wiem jak w EAC i w CDEX jest ale o ile dobrze pamiętam to EAC dawał możliwość wpisania linii komend dla enkodera, więc po przeczytaniu manuala możesz spokojnie kompresować poprzez customowe ustawienia w EAC.

 

Ad 2

Nic nie stoi na przeszkodzie miksować tagi.

 

Ad 3

Freedb w Foobar jest cienkie i dział dziwnie. Koledzy chyba już wspominali o programach do tagowania nawet z prawie automatu.

Możesz też użyć bazy discogs. Wystarczy wtyczka, konto na discogs i autoryzacja.

 

Ad4.

Wtyczka do BPM wypluwa Ci pattern :D

Dodajesz nową kolumnę, nazywasz ją dowolnie, a w polu pattern dodajesz %BPM%. Na końcu dodajesz w widoku playlisty nowo dodaną kolumnę. Ot cała zabawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad2, Ad3, Ad4 - poradziłem sobie - Dziękuję :)

 

Problem mam z Ad1.

Nie jestem anglojęzyczny i nawet po wrzuceniu manuala do translatora i tak jest mi trudno wywnioskować, jak ma być składnia parametru, który pozwoli na nie wycinanie pasma powyżej 16 kHz. Czy mogę i tutaj prosić o pomoc w ustaleniu tego parametru?

 

I przy okazji nasuwa się kolejne pytanie, czy przypadkiem nie trzeba poczynić jakiś kroków odnośnie pasma dolnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem Ci to dokładne wpisze

Lowapass filter szukaj

A dolne pasmo wycinane nie jest.

Zobacz sam jakieś mp3 w analizatorze. Widać jak wycina wszystko powyżej 16 kHz a zostawia dół

 

jam Ci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności