Skocz do zawartości
  • 0

Wygodne słuchawki, w miarę dobra jakość dźwięku, 100-150 zł


cysio528

Pytanie

Witam

Potrzebuję słuchawek do domu, które będą przede wszystkim wygodne. Mialem CALe i pozbyłem się ich bardzo szybko bo źle mi się ich używało. Chciałbym kupić coś, co posłuży mi dłuższy czas, więc musi być też w miarę dobrze wykonane. Jakość dźwięku też ma znaczenie, ale będę używał ich z integrą albo z telefonem, więc tutaj bez szału. Raczej słuchawki otwarte/półotwarte, bo nie lubię jak coś mi mocno w uszy grzeje. Dzwięk interesuje mnie raczej neutralny, może być funowe brzmienie. Myslalem nad superluxami hd 681, ale obawiam się wykonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Kupiłem raptem parę dni temu Superluxy HD 681 i wbrew wszelkim zachwytom na nimi, moje spostrzeżenia po kliku dniach używania są raczej wyśrodkowane. Wcześniej miałem słuchawki Sony MDR-ZX100 i nie miałem do nich najmniejszych zastrzeżeń. No może prócz słabo akcentowanych basów. W przypadku Superluxów słyszany dźwięk wydaje się nieco lepszy, z wyraźną różnicą głównie na dołach. Niestety nie mają one nawet startu w kwestii wygody do Soniaków. Z tamtymi słuchawkami mogłbym się położyć do łózka i rano po przebudzeniu zapewne nie czułbym się zmęczony. Tutaj po godzinie słuchania muzyki, muszę robić przymusową przerwę, bo mocno się w nich pocę. I nie chodzi tu tylko o okolice usz, ale również o np. czoło, co ma związek z dość szczelnie przylegającą gumą na głowie, która w efekcie działa jak czapka. Ponadto teraz już wiem, że średnio mi osobiście odpowiadają słuchawki wokółuszne. To nie jest mój gust. Przy następnym wyborze będę szukał już tylko nausznych i zamkniętych. Z tego względu rozmyślam nad jakąś tanią naprawą wspomnianych Soniaków, aby służyły do wszelkich spraw niezwiązanych z muzyką. Mógłbym wypisać jeszcze trochę uwag, ale z grubsza ważniejsze przedstwiłem. Decyzja należy do Ciebie. Może ktoś Ci poleci coś jeszcze innego? Chociaż jak patrzyłem dla siebie, to nic innego mnie nie zaciekawiło. No może prócz Sony MDR-ZX610, ale to już około 200 złotych, więc znacznie przekroczyły mój budżet.

Edytowane przez Madras
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

a co powiecie o Audio-Technica ATH-PRO5V ? Bo przegladam allegro i te wpadły mi w oko za 75 zł

albo AT-703 ?


Ewentualnie jeszcze PHILIPS SBC HP890.

Pod telefonem nie muszą grać, byleby pod kompem latały. Chodzi mi o te: http://allegro.pl/show_item.php?item=5798721623

Edytowane przez cysio528
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności