Skocz do zawartości

Creative Zen Aurvan Vs Koss Porta Pro


Diek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio stałem się szczęśliwym posiadaczem irivera h10 junior, z którego jestem bardzo zadowolony. Obecnie używam sparków, ale zamierzam przesiąść się na cos lepszego. I teraz pere pytań:

 

1. Czy h 10jr da radę z creativami i kossami? Tzn. czy wystarczy mu mocy, aby dżwięk wydobywający się ze słuchawek był taki jaki powinien być? Czytałem troche na forum że z kossami da sobie rade... Ale nie wiem jak sprawa się ma z creativami.

 

2. Co byście na moim miejscu kupili Aurvany czy Porta Pro? Porty można kupić już za 129 zł a Aurvany znalazłem za 229zł. Wiec pewna rozbierznośc w cenie jest...

 

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i proszę o szybką reakcję, ponieważ zakupu mam zamiar dokonac w niedługim czasie.

 

Pozdrawiam,

Diek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał Porty (każdy broni swojego wyboru :D ) + ew. ep630. Aurvany nie oferują aż takiego dźwięku, jak na taką cenę. Najprawdopodobniej Porty mają lepszy dźwięk, niż Aurvany.

 

Możesz się też rozglądać za grado sr60 :P , ale te byś musiał ściągać z zagranicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram, również wziąłbym Porty lub Sennki PX 100 (~200 zł), to już kwestia jaki wygląd / brzmienie bardziej Ci odpowiada. Zastanów się nad przeznaczeniem słuchawek, zarówno Kossy jak i Aurvany pokażą swoją wyższość w różnych warunkach odsłuchowych z racji ich konstrukcji (otwarte / zamknięte).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha, no to sprawa wydaje się dosyć jasna. Z początku też byłem bardzo napalony na kossy, ale później zainteresowałem się IEM'ami. Ale wszystkie Shury itp były "ciut" za drogie jak dla mnie, że tak powiem, ale najprawdopodobniej to się zmieni. Wiec poki co zainwestuje w słuchaweczki kossa, na nowe dokanałówki poczekam, bo mam jeszcze moje sparki, które jakos tam się trzymają, a nie chciałbym kupywac czegokolwiek ot tak po prostu tylko żeby mieć coś nowego...

W kązdym bądź razie wielkie dzięki za dobrą radę. Myslę że się nie zawiodę na Portach:)

 

A tak poza tym, dlaczego wszyscy mówią że Aurvany to że tak powiem "shit" i że jest wiele o niebo lepszych słuchawek za taką kasę niż one. Na jakiejs stronie czytałem porównanie ich do Shurów e3c. Recenzent uważał, że dźwięk jest niewiele gorszy w creativach i że są dobrą alternatywą dla tych, którzy chcą mieć dobry sprzęt grający w przystępniejszej cenie (niż shury oczywiście).

 

Pozdrawiam,

Diek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności