Skocz do zawartości

Jakie kable do głosników?


Hitsu

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Mam strasznie krótkie kable do jednego głośnika.

Chciałbym kupić kable, zlutować je domową lutnicą oraz zaizolować tasmą - przedłużyć.

 

Spisałem numery z kabli oraz zrobiłem foty

 

 

Model glosnika:

PANASONIC Model No. SB-AK28A
SPEAKER SYSTEM
IMPEDANCE: HIGH 6OHM, LOW 6OHM
INPUT: HIGH 60W(MUSIC), LOW 140W(MUSIC)
PARA KABLI SZARY/NIEBIESKI
NAPIS NA SZARYM: e157734 rj{odwrocone R} AWM 2468 VW-1 80*C 300V AWG 22 H.W.dC
Nie ma napisow na niebieskim
PARA KABLI CZERWONY/CZARNY
NAPIS NA CZERWONYM: RJ{odwrocone R} AWM 2468 80*C 300V VW-1 22AWG BB0033 TA YA LL46807CBA AWM I A90*C 300V FTI22AWG
Nie ma napisów na czarnym

 

Zdjęcia:

 

http://imgur.com/a/N9H4x

 

 

Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Kable kup z czystej miedzi beztlenowej OFC 1x1,5 będzie miodzio, nie trzeba tych wszystkich oznaczeń :)

nie lutuj, kup dwie pary to są tanie rzeczy. grunt to żeby kolumny były podłączone takimi samymi kabelkami.

Edytowane przez Teti
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha w głośnikach nie masz wypinanych kabli, czyli podejrzewam że wystają z nich jakieś cienkie kabelki. Oczywiście zmiana na grubszy na pewno dała by jakiś efekt ale musiał byś wymieniać od głośnika, jeżeli nie chcesz tego robić to zastosuj taki przekrój kabla jaki masz w oryginale i zwyczajnie połącz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha w głośnikach nie masz wypinanych kabli, czyli podejrzewam że wystają z nich jakieś cienkie kabelki. Oczywiście zmiana na grubszy na pewno dała by jakiś efekt ale musiał byś wymieniać od głośnika, jeżeli nie chcesz tego robić to zastosuj taki przekrój kabla jaki masz w oryginale i zwyczajnie połącz.

 

A skąd się dowiem jaki mam przekrój kabla w oryginale? Po prostu zmierzyć metrem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Aktualizacja:

 

Okazuje się że kable w głośnikach mają średnicę 0.75mm. Kupiłem kable o średnicy 1.5mm.

{BTW: na aukcjach internetowych podają średnicę w milimetrach kwadratowych - WTF?!?}

 

Odpowiadając na pytanie na które nikt nie umiał odpowiedzieć (brak wiedzy praktycznej?) lub zostało zignorowane:

> A skąd się dowiem jaki mam przekrój kabla w oryginale? Po prostu zmierzyć metrem?

 

 

Liczy się średnica "miedzi' wewnątrz. Nie mierzymy izolacji, tylko sam przewód.

 

Próbowałem "złączyć kable" (splatamy kable oryginalne od wieży z kupionymi nowymi), okręcić taśma izolacyjną oraz zobaczyć jak to działa.

 

Głośniki graja, aczkolwiek cały motyw nie zdaje egzaminu. Dlaczego? Wystarczy lekkie szarpnięcie, a kabel przedłużony odpada.

 

Ew. można by było zlutować 'połączenie' kabli aby zwiększyć wytrzymałość mechaniczną, ale myślę że to nadal 'nie było by to'. Mocniejsze szarpnięcie wystarczy aby rozwalić splot.

 

Cały 'eksperyment' okazał się porażką. Wieże sprzedaje.

Edytowane przez Hitsu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności