Skocz do zawartości

Reklamacja urbeats POMOCY


123Forumowicz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam sprawa wyglada nastepujaca bylem w posiadaniu urbeats starszej generacji sluchawek ktorej juz nie produkuja. Oddalem je na gwarancje i zwrocili nowe nowszej generacji. Zalezy mi na pieniadzach bo nie chce juz tych sluchawek. Tutaj mam pytanie czy moge je zareklamowac dlatego ze oddali mi nowa wersje a nie stara ? Kupilem je w empiku. Wielkie dzięki za pomoc

Up

Edytowane przez 123Forumowicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od firmy. Większość stosuje politykę:

- 3 wysyłki do serwisu

- przy czwartej zwrot pieniędzy

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

A nie jest tak, że jeśli nie mają dokładnie takiego towaru jaki kupiłeś, muszą oddać kasę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mówiłem, to zależy od firmy.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Ale ja pytam o przepisy, a nie o "widzimisię" firmy. Niech się wypowie ktoś mądrzejszy od nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nowszą wersja jest lepsza, to nie można żądać zwrotu kasy. Ale jeśli jakiś parametr jest gorszy, to można.

Może nowsze brzmią ciut inaczej i wtedy czep się, że dla ciebie gorzej. :)

Edytowane przez mykupyku
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wypadku gwarancji mogą zrobić cokolwiek co sobie ustalą i wpiszą w karcie gwarancyjnej. Zazwyczaj taka gwarancja przewiduje wymianę na model niegorszy od zgłaszanego. Nieco inna sytuacja występuje w wypadku oddawania na podstawie rękojmi, ale także tu nie można ot tak poprosić sobie o zwrot gotówki. Zresztą to, że oddali inny model raczej nie będzie stanowiło podstawy do reklamaji, jeśli produkt otrzymany w ramach wymiany posiada te same właściwości. Co do tego ostatniego jednak nie jestem w 100% pewny, a nie chce mi się teraz przekopywać przez ustawę. Tak czy inaczej radzę się przyzwyczaić do nowego sprzętu, bo nie sądzę by taki przekręt dało się tutaj zrobić. Jeśli się nie podobają, to sprzedać i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałeś nowe, nieużywane słuchawki z polskiej dystrybucji w ramach gwarancji, jeżeli Ci nie pasują to po prostu komuś je odsprzedaj. Gwarancja nadal obowiązuje, więc nie powinieneś mieć większych problemów ze znalezieniem nabywcy, o ile cena będzie rozsądna. Lepiej na tym wyjdziesz, niż próbując odzyskać te kilkadziesiąt złotych więcej od gwaranta.

Edytowane przez 410N
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od sprzedawcy i jego podejścia. Prawo nie reguluje w trybie zerojedynkowym postępowania. Jako konsument możesz wystąpić z żadaniem a sprzedawca może się do tego przychylić lub zaproponować swoje.

 

W przypadku wymiany produktu na nowy, nowszej generacji sprzedawca postąpił słusznie i nie ma nic do zarzucenia w jego postępowaniu. Nie ma kompletnie podstawy aby rościć względem niego zwrot pieniędzy za produkt. Oczywiście w przypadku gdyby się okazało, że ta nowa wersja, np nieodpowiada Ci brzmieniem, możesz spróbować zażądać obniżenia kwoty za słuchawki ale to jest temat rzeka i prawdopodobnie musiałbyś wystąpić z pozwem. Tutaj nawet UOKiK nie da Ci wyczeprującej odpowiedzi i przekieruje na droge prawną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności