Skocz do zawartości

Beyerdynamic DTX 501p - zepsuta regulacja długości pałąka


ziomek1602

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ostatnio zakupiłem sobie wyżej wymienione słuchawki, ale egzemplarz który do mnie przyszedł był nieco wadliwy. Kawałek plastiku, który był domyślnie przykręcony śrubką (i który utrzymywał słuchawkę i kawałek pałąka) odpadł. Zerwał się cały gwint i nie można było już tego przykręcić. Miałem trochę problemu z przywróceniem słuchawek do stanu używania, ale w końcu się udało - kropelka pomogła. Niestety, po zażegnaniu jednego problemu pojawił się drugi: po sklejeniu wadliwej części, okazało się, że regulacja z tej właśnie strony "przestała działać"... znaczy się działa, ale nie posiada już tego "skoku", tylko luźno się wysuwa. Nie jest to aż taki ogromny problem, gdyż przy ustawieniu pałąka na 2 (na takim poziomie je noszę) jeszcze się w miarę trzyma, ale jeden nietypowy ruch i pałąk z tej strony sam się rozsuwa. Jestem ciekaw, czy da się to jakoś naprawić. Mogłem w sumie oddać je od razu na gwarancję, ale były to moje pierwsze słuchawki nauszne i nie mogłem już dłużej czekać... a po sklejeniu ich kropelką nie wiem, czy w ogóle się na takową załapię. Mogę też dokleić jakiś kawałek plastiku w taki sposób, żeby utrzymywały się na tym jednym poziomie wysunięcia, albo spróbować je jakoś rozebrać (o ile się da w ogóle). Jeden element wygląda na wysuwany, ale nie chce się wysunąć. Nie chcę ich zepsuć do końca. Ktoś, coś? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoń od razu w poniedziałek do Konsbudu, tam są wyrozumiali. Nie męcz się z tym modelem. Ja się ze swoimi DTX501p u nich nie męczyłem w ogóle, bo są świadomi ich wady. Teraz czekam na korektę faktury i zwrot pieniędzy w sumie. Oczywiście jak poprosisz, to na koszt Konsbudu wzywają kuriera i chęnie wymieniają na nowe, ale i nowe pękają, więc może lepiej zagadać inaczej. Numer telefonu: 22 750 23 22 wew. 122

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to w ogóle jest za firma? Serwis, czy jak? Słuchawki były zakupione w sklepie "Nautilus", więc nie powinienem im tego odesłać wraz z paragonem jako dowód zakupu? Jestem zielony również w tym temacie, gdyż nigdy nie potrzebowałem oddawać niczego na gwarancję, więc proszę o wyrozumiałość :P

Swoją drogą to te DTX'y grają bardzo fajnie. Gdyby były wykonane tak jak grają, to byłoby super. Może polecasz jakieś słuchawki na miasto o podobnym brzmieniu i wymiarach? :)
Osobiście zastanawiałem się nad: Noontec Zoro (choć design do mnie nie przemawia), Marshall Major (w wersji 2), bądź coś droższego, typu Beyerdynamic Custom Street

Edytowane przez ziomek1602
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ten model tak ma. Ja z powotu zgrzytu lewej słuchawki w razy oddawałem, aż w końcu zrezygnowaĺem i wziązelm Y40.

Ponoć 501 nie jest już produkowana, ma być nowy model, więc z wymianą jest problem bo kończy się ich dostępność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności