Skocz do zawartości
  • 0

Denon D-M39 i słuchawki.


Celebrion

Pytanie

Witajcie.

Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem Denona D-M39 wraz z Denonowymi głośnikami dedykowanymi do tego zestawu (bodajże SC-M39).

Dodatkowo posiadam FiiO X3, które przez wejście RCA w Denonie robi mi za źródło (no i sam CD z Denona).

Denona kupiłem głównie jako dźwięk do TV i słuchania muzyki na głośnikach z racji tego, że wcześniej nic nie miałem.

 

I tu robi się ciekawie.

Do "dziury" wpiąłem moje Sennki HD518... i opadła mi żuchwa.

Słuchawki rozwinęły skrzydła, grają znacznie mocniej, czyściej i przestrzenniej niż z samego X3. Nie są tak zamulone.

Sygnał z X3 idzie przez Denona, który robi jako wzmak (włączona opcja Sound Direct na RCA puszcza sygnał analogowy tylko przez wzmak, nie przez DACa w Denonie).

 

I teraz pytanko w sprawie słuchawek... Co byście dobrali do takiego zestawu X3->RCA do Denona D-M39-> Wyjście słuchawkowe?

Czy jest sens upgradować z HD518?

Czy ktoś ma D-M39 jako źródło z lepszymi słuchawkami?

Myślałem o:

HD600 lub HD650

Beyery...ale tu nie wiem kompletnie jakie, a takowych nie słuchałem

HD518 ogólnie mi się podobają ale chciałbym:

- więcej sceny.

- troszku mniej basu, ale więcej tonów wysokich i wokalu.

- Więcej powietrza.

- ogólnie lepiej zbalansowany dźwięk niż HD518, ale nadal z lekkim kopem i funem, którego HD518 mają z 20 ton.

 

Nigdzie nie mogę znaleźć jakiż to wzmak kryje się w Denonie, nigdzie nie widziałem specyfikacji na temat oporu wyjściowego, pasma przenoszenia czy układu...więc nie wiem czy to może "robić" za wzmak słuchawkowy (czy uciągnie HD650 czy HD600 na ten przykład).

 

Muzyka? Wszelka... więc dobrze jak będą wszechstronne.

Cena? Do 500 euro maks... no i czy jest sens...lepsze słuchawki do takiego "toru" kupować czy lepiej zostać przy HD518 bo i tak nie ma sensu?

 

Pozdrawiam z Irlandii.

Cele.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Dzięki za odpowiedź.

Problem jest taki, że jestem w Irlandii i raczej musiałbym kupować niemodowalny sprzęt najlepiej z hifihut.ie jako, że to jedyny sklep lokalnie w Dublinie, gdzie można pójść, pomacać i zobaczyć coś innego niż Beatsy czy Skullkandy (bueh).

 

Ktoś ma jakieś sugestie jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności