Skocz do zawartości

Flare Audio - Seria R2


PEN

Rekomendowane odpowiedzi

 

:D już zapomniałem o WHAT HI-FI? i ich "Timing isn’t perfect"

 

Myślę, że jak wyjdziesz teraz na miasto i zapytasz pierwszą lepszą napotkaną osobę o radę w kwestii sprzętu audio, to otrzymasz bardziej wartościową odpowiedź niż czytając ten serwis.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak one wypadają przy triple.fi lub audeo? Mniej czy więcej basu? Dużo mniejsza przestrzeń ?

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

 

Odrobina więcej sub basu we R2S, mniej midbasu niż w TF10, więcej niż w PFE1.. na szarych filtrach. Zdecydowanie lepszy jakościowo w R2S.

Przestrzeń większa niż w Audeo, do TF10 muszę jeszcze porównać, ale raczej niespecjalnie mniejsza.

Oglądam sobie filmy i jak widzę jak to wygląda w środku to myślę że to nie ma szans długo wytrzymać. Kabelek wygląda jakby miał się urwać przy gwałtowniejszym ruchu.

 

https://youtu.be/8mnRHoc4Ksk?t=187

 

Ktoś ma dłuższe doświadczenia, opinie o trwałości? Hype is real.

 

Mam wszystkie 3 modele, z czego 2 półtora roku. Używane bardzo często i zawsze w nieprzyjaznych warunkach (czyt. podpięte do dużego telefonu spoczywającego w przedniej kieszeni spodni).

Nie miałem żadnych problemów z kablem od strony driverów, ale w R2pro jack mi się zepsuł po roku, a w R2S po pół roku (właśnie czekam na wymianę).

 

Warto zaznaczyć, że Flare Audio mają najlepszy customer support z jakim się spotkałem.

Pierwsza naprawa zajęła 2godz. (o 14.00 dostałem info od kuriera że zostały dostarczone do Flare, o 16.00 dostałem info, że otrzymali, wymienili kabel na taki jak chciałem - z pilotem, i że już odesłali).

Nowy kabel ma mocniejszy jack, więc poprosiłem żeby wymienili mi w R2A (które były już po gwarancji) - zrobili to za darmo i w takim samym tempie jak opisałem powyżej.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do rocka ok, jest punch, choć nie jakiś zwarty i mocny, bo to relaksujące granie, ale potrafią uderzyć jak trzeba

 

IT03 ostrzej grają, mocniejszy dół, średnica już tak nie czaruje, podobnie szybkie i rozfzielcze

 

GR07c - oj te dawno miałem... mogę się już mylić, ale vsonic jaśniej grają, trochę mniej dołu i ogólnie jakby klasę niżej wszystko

 

flare bliżej tonalnie do GR07

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GR07c - oj te dawno miałem... mogę się już mylić, ale vsonic jaśniej grają, trochę mniej dołu i ogólnie jakby klasę niżej wszystko

 

flare bliżej tonalnie do GR07

no nieźle myku, klasę niżej są gr07 toż to jakiś hiend za 150 $

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Która wersja będzie grała fajnym, ciepłym środkiem, nieprzesadzonym basem i nieco przyciemnioną, łagodną górą acz bez braków? Jak ze skutecznością?

Edytowane przez Play
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Która wersja będzie grała fajnym, ciepłym środkiem, nieprzesadzonym basem i nieco przyciemnioną, łagodną górą acz bez braków? Jak ze skutecznością?

 

Wszystkie wersje są na tym samym kablu i mają ten sam przetwornik, więc powiedzmy że są rdzennie bardzo podobne. Skuteczność jest niska, ale grają świetnie już z telefonu (dobrego) - po prostu trzeba podkręcić głośność bardziej niż w innych dokach (ale wymagają po prostu wyższego napięcia, niekoniecznie więcej prądu).

 

Generalnie opisałbym każdą wersję tak:

R2A - najlżejsze brzmienie, najbardziej odchudzone (co nie znaczy że jakoś specjalnie chude), grają przez to najbardziej przestrzennie. Ze względu na tą lekkość bardziej nadają się do odsłuchów w domowym zaciszu. Myślę, że mają najlepszy bas jaki słyszałem w dokach (midbas, najlepszy subbas uświadczyć można w Sony EX800/EX1000)- bardzo subtelny, elegancki, z lekka grzmiący gdzieś tam w oddali, nigdy nie kolidujący ze średnicą. Basu jest mniej niż w R2S i R2pro - jego ilość określiłbym jako neutralną - nie podbity, ale też nie czuć braków jak w niektórych armaturach, jest w sam raz.

 

R2S - najbardziej precyzyjne, punktowe brzmienie, najbardziej analityczne z całej trójki - co wynika bezpośrednio z zastosowanego materiału kopułek (stal ma ponad dwukrotnie większą gęstość niż tytan i prawie trzykrotnie większą niż aluminium). Muszę przyznać, że technicznie robią najlepsze wrażenie dopóki nie znajdzie się właściwego źródła do r2pro (co nie jest łatwe).

 

R2pro - zdecydowanie największe granie, największe źródła pozorne, najwięcej basu (oczywiście ciągle daleko do bassheadowego poziomu, po prostu więcej basu niż w R2S). Najtrudniejsze w doborze źródła i wymagają dłuższego przyzwyczajenia się do ich sygnatury, ale potrafią zagrać lepiej niż oba powyższe modele. W porównaniu do R2S bardziej muzykalne, pełniejsze brzmienie bez utraty detali. Magiczna średnica Flare w najlepszym wykonaniu - przecudowne wokale.

 

Pomimo sporych różnic w cenie przy odpowiednim źródle R2A potrafią zagrać lepiej niż R2pro czy R2S. Wybór między nimi powinien bardziej sprowadzać się do preferencji tonalnych - technicznie dużych różnic między nimi nie ma.

Edytowane przez awayeah
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności