Skocz do zawartości

Jakie Słuchawki Do Ipod'a Nano (2-giej Generacji)


Kris248

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że to mój pierwszy post chciałbym wszystkich serdecznie przywitać;))

A teraz do rzeczy. Przez święta stałem się posiadaczem IPOD'a nano, jednak już po krótkich "testach" jakość dźwięku w dołączonych słuchawkach zaczęła wydawać mi się co najmniej nie zadowalająca. W związku z tym chciałbym prosić WAS drodzy forumowicze o pomoc w dobrze nowych słuchawek do IPODA. Na słuchawki chcę przeznaczyć nie więcej niż 150 PLN. Jeżeli chodzi o rodzaj słuchawkek to najlepiej, żeby były douszne/dokanałowe. Jako, że IPOD jest srebrny najlepiej byłoby, aby słuchawki występowały w wersji białej (choć nie jest to konieczne). To tyle co do moich wymagań, teraz proszę was o zabranie głosu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokanałowe do 150 to praktycznie Creative Ep-630 lub Sennheiser CX300.

 

Było parę wątków na forum. Jedni twierdzą, że to to samo, drudzy, że Senki inaczej (lepiej) brzmią.

 

Kto ma rację - nie wiem. To moze byc tak jak z homeopatią (jednym ponoć pomaga, drudzy twierdzą, że nie dziala).

 

Reasumując: albo wspomniane sennheisery albo tansze Creativy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedzie ciezko bo te sluchawki ktore dodaja do iPoda Nano nie graja wcale gorzej niz np. Creative EP-635 <_< Jesli masz zamiar kupic cos do 150 zl to ja radzilbym doskladac troche i kupic np Creative Aurvana (za 275 zl) bo w innym wypadku bedzie ze "zamienil stryjek siekierke na kijek" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedzie ciezko bo te sluchawki ktore dodaja do iPoda Nano nie graja wcale gorzej niz np. Creative EP-635 <_< Jesli masz zamiar kupic cos do 150 zl to ja radzilbym doskladac troche i kupic np Creative Aurvana (za 275 zl) bo w innym wypadku bedzie ze "zamienil stryjek siekierke na kijek" :P

 

Możliwe, nie miałem nigdy styczności z creative-ami, jednak z tego co mogę wyczytać, to mają one dobry bas, który wg. mnie w słuchawkach od ipod-a jest naprawdę marny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, nie miałem nigdy styczności z creative-ami, jednak z tego co mogę wyczytać, to mają one dobry bas, który wg. mnie w słuchawkach od ipod-a jest naprawdę marny...

 

Luzz tylko kupisz EP-630/635 i dalej bedzie niezadowolony bo to jest tak jak byś się przesiadł z VW Golfa na Honde Civic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc przekonaliście mnie -zdecydowałem się kupić słuchawki z nieco "wyższej półki" w związku z czym proszę o odpowiedź na pytanie: jakie słuchawki najlepiej kupić? -ZEN AURVANA, Shure e2c czy ULTIMATE EARS SUPER.FI 3 ?? Proszę o odp.

PS. jeżeli znacie jakieś lepsze słuchawki w tym przedziale cenowym to zaproponujcie cos.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli możesz darować sobie bas, to Ultimate Ears super.fi 3 będą genialnym wyborem.

Jeżeli już musisz mieć bas, to albo Aurvana albo Shure E2. Ja bym wziął Shure E2: lepsza izolacja, możliwość dokupienia końcówek, dobra i porządna firma.

http://forum.mp3store.pl/index.php?showtop...mp;#entry101822 < tutaj krótka recka Aurvan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Jestem nowym użytkownikiem więc proszę o wyrozumiałoś :)

Postanowiłem dołączyc sie do pytania. Ja równiez od świąt jestem posiadaczem ipoda nano 2g 8g. Teraz stoje przed wyborem słuchawek. Mój budżet to 250zł. Już byłem pewny ze kupie Sennheiser cx300 ale znalazłem Creative Zen Aurvan za 220zł. Te 70 zł nie robi mi wielkiej różnicy więc napaliłem sie na aurvanki ale ich

Impedencja wynosi 46ohm!!! Ipod i tak gra cicho jak dla mnie nawet bez włączonego limitu głośnosc. Nie wiem czy to normalne czy może głuchne w każdym razie miałem wczesniej ipoda 4g i grał dużo głośniej tak samo jak ipod mini mojej siostry czy szufelka kumpla. Czy to normalne ze nano gra ciszej od nich? Wracając do słuchawek czy te 46ohm nie bedzie za duzo? Czytałem na forum zeby nie brac słuchawek wiekszych niz 36ohm. Może polecicie mi jakieś inne słuchawki dokanałowe w tym przedziale cenowym? Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to dotyczy się słuchawek nagłownych, małe dokanałówki to zupełnie inna sprawa. Odtwarzacz nie będzie mieć najmniejszych problemów z napędzeniem tych słuchawek. Zresztą na słuchawkach doknałowych muzyki głośno się nie słucha, bo nie potrzeba... Za tę cenę sprowadziłbyś z Ebaya Shure E2, ale jeśli nie chcesz się bawić w kupowaniu za granicą, Aurvany są jedynym słusznym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ipod i tak gra cicho jak dla mnie nawet bez włączonego limitu głośnosc. Nie wiem czy to normalne czy może głuchne w każdym razie miałem wczesniej ipoda 4g i grał dużo głośniej tak samo jak ipod mini mojej siostry czy szufelka kumpla. Czy to normalne ze nano gra ciszej od nich?

Jeżeli chodzi o poziom głośności w ipodzie nano 2g, to mogę potwierdzić, że jest on niski. Miałem, jednak okazję testować na nim wymienione przez Ciebie ZEN-y Aurvana i poziom głośności wg. mnie był wystarczający...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos kiedys pisal ze shure e2c mozna przyrownac do epkow od creativa ;>

Możesz rozwinąć wypowiedź, w czym są porównywalne do epkow? Chciałem dzisiaj zamówić na ebayu e2c do mojego ipoda, ale ta wypowiedź trochę mnie odstrasza..

Odnośnie tematu, to jak e2c mają się do etymotic er6i? Proszę o odpowiedź, bo już sam nie wiem co kupić..;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności