Skocz do zawartości

Windows XP nie widzi DACa


Elistokles

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim.

 

Mam problem z Cambridge Audio Stream Magic 6. Podłączony do Windowsa XP Home SP3 przez USB.
Wszystko dobrze hulało i nagle nie działa. Podłączony do innego kompa działa jak należy, więc to raczej nie wina DACa.
Ściągnąłem drivery USB ze strony Cambride A., ale program monituje o podłączenie urządzenia. (poprawnie po pierwszym podłączeniu Windows sam rozpoznał i zainstalował DACa i działało.. do czasu). Kombinowałem, żeby odinstalować całkowicie (może wtedy po ponownym podłączeniu rozpozna sprzęt jeszcze raz poprawnie?), ale nie ma tego w Menadżerze Urządzeń.

Za pomocą programu Driver Magician znalazłem 3 następujące pozycje, które kojarzą się z tymi sterownikami:

Urządzenie audio USB:
Device ID: USB\VID_22E8&PID_DAC3&REV_0326&MI_00
Device Information File: C:\WINDOWS\inf\wdma_usb.inf
Driver Files Number of This Device: 2

Urządzenie kontroli odbiorcy zgodne z HID:
Device ID: HID\VID_22E8&PID_DAC3&REV_0326&MI_03
Device Information File: C:\WINDOWS\inf\hidserv.inf
Driver Files Number of This Device: 2

Urządzenie USB interfejsu HID:
Device ID: USB\VID_22E8&PID_DAC3&REV_0326&MI_03
Device Information File: C:\WINDOWS\inf\input.inf
Driver Files Number of This Device: 5

Boję się trochę tego odinstalowywać, bo się nie znam za bardzo, żeby czegoś nie schrzanić. Jest na sali jakiś informatyk, albo ktoś coś kojarzy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Pierwsze pytanie - podłączałeś DAC`a do innych portów USB?

Drugie - czy inne urządzenie podłączone pod ten sam port jest wykrywane?

Trzecie - resetowałeś ustawienia BIOS`u?

 

To na początek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście podłączałem do innych portów USB, porty działają poprawnie, reset BIOSA nic nie dał.
Odinstalowałem te sterowniki, które pisałem. Teraz po podłączeniu pokazuje że znalazł urządzenie włącza się kreator znajdowania nowego sprzętu, który oczywiście prowadzi do niczego (sam powinien się zainstalować). Sterów USB ze strony Cambridge Audio się nie da, bo trzeba wyłączyć kreatora, jak się to zrobi jest komunikat, że to urządzenie może nie działać poprawnie i "znika" z systemu i instalka Cambridge Audio, jak wcześniej, pisze "podłącz urządzenie".

Jakieś pomysły?

Edytowane przez Elistokles
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, działa!

Doczytałem, że żeby zainstalować te sterowniki trzeba przełączyć DACa do trybu USB 2. Zainstalowałem nowsze sterowniki CA v1.67.0 najpierw za pomocą windowsowego kreatora dodawania nowego sprzętu. Potem na wszelki wypadek z instalki samego sterownika i.. nie działało ("urządzenie może nie działać poprawnie"). Wywaliłem je i zainstalowałem starsze v1.433 w ten sam sposób i wreszcie poszło ("urządzenie jest gotowe do użycia").

 

Teraz trzeba było wejść w Dźwięki i urządzenia audio, zakładka Audio i Urządzenie domyślne zmienić z integry na Stream Magica. I działa.

 

Czasem używam zintegrowanej jak korzystam z głośniczków i nie potrzebuję dobrego dźwięku. Poprzednio po podłączeniu USB Windows automatycznie się przestawiał na DACa. Teraz trzeba ręcznie przestawiać w "Dźwięki i urządzenia audio". Zastanawiam się czy to nie było to rozwiązanie od samego początku, że po prostu "siadło" automatyczne przestawianie. Ale już się nie dowiem.

 

Dzięki za rady!

Temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności