Skocz do zawartości

Solo 6C / alternatywy - czy zagra w pokoju?


Rekomendowane odpowiedzi

Planuję zakup głośników do pokoju, którego plan znajduje się w załączniku.

 

Rozważałem dwie opcje rozstawienia głośników:

1) Wzdłuż pokoju (zielony+czerwony)

2) Wszerz (niebieski + czerwony)

W obu przypadkach od między kolumnami to około 2m, odległość od słuchacza około 2-2.5m.

Rozważam ewentualne przemeblowanie dla odpowiedniego efektu :)

 

Preferencje dźwiękowe:

muzyka klasyczna (chóralna i instrumentalna) - cenię sobie separację i przestrzeń, ale nie może zabraknąć mocniejszego brzmienia dla zespołów jak Disturbed, czasem chciałbym obejrzeć film.

 

Budżet: ok. 500 zł.

 

Pytanie: jakie głośniki kupić?

Słyszałem dużo pozytywnych opinii o Microlab Solo 6c / 7c - czy zabrzmią przy takim pokoju? Czy na dzisiaj są optymalnym wyborem zważając na ich cenę (470 zł / 590 zł)?

pokoj.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 7C raczej nie ma się co pchać, wielkie są i trzeba mieć sporo miejsca na ich rozstaw.
Natomiast Solo 6C wbrew pozorom nawet przy braku miejsca nieźle zagrają. Kiedyś dosyć ryzykownie poleciłem je koledze, jego pokoik to góra 3x3, a pewnie nawet mniejszy, postawił je w rogach pokoju i naprawdę dobrze to gra.

Ew. forumowy specjalista ds. monitorów Nismo niech się wypowie. Zapewne jego propozycje będą lepsze przy planowanych poprawkach toru - lepsza karta dźwiękowa, wzmacniacz, itd.), ale Solo6C są świetne, żeby kupić i nie myśleć o następnych modernizacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są jeszcze jakieś inne głośniki godne polecenia?

Zastanawiałem się czy może przy takim pokoju nie ma sensu specjalnie rozstawiać głośników w większej odległości i zainteresować się głośnikami które mogą stać na biurku na biurko jak Edifier R1600TIII.

Bo monitory w tym budżecie pewnie nie będą zbyt wysokiej jakości, i też grają mniej "rozrywkowo".. (moje podejrzenia, bo nie miałem okazji sam posłuchać).

 

 

Jeszcze jedno pytanie: czy karta Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro wystarczy do napędzenia Solo 6C, czy może w tej konfiguracji będą grały dużo poniżej możliwości? (w grę wchodzą tylko karty pod USB, bo korzystam z laptopa)

Edytowane przez mp_crane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz co mam w sygnaturce (a Disturbed to jeden z trzech moich ulubionych zespołów) :) U mnie stoją po obu końcach biurka mniej więcej 1m od siebie, z 10 cm od ściany i jakoś to gra. Ja na razie jestem zadowolony na tyle że nie mam potrzeby zmieniania ze względów dźwiękowych. Co prawda ostatnio właśnie Edifiery są częściej polecane, ale może to dlatego że moda musi się zmieniać (nie wiem, nie słuchałem). Monitorów w tej cenie nie ma co szukać, zresztą do tego źródło już trzeba lepsze, więc Nismo nic tu raczej nie pomoże. Ale jak będziesz miał 2 tysie do wydania to owszem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności