mp_crane Posted June 22, 2015 Report Posted June 22, 2015 Planuję zakup głośników do pokoju, którego plan znajduje się w załączniku. Rozważałem dwie opcje rozstawienia głośników: 1) Wzdłuż pokoju (zielony+czerwony) 2) Wszerz (niebieski + czerwony) W obu przypadkach od między kolumnami to około 2m, odległość od słuchacza około 2-2.5m. Rozważam ewentualne przemeblowanie dla odpowiedniego efektu Preferencje dźwiękowe: muzyka klasyczna (chóralna i instrumentalna) - cenię sobie separację i przestrzeń, ale nie może zabraknąć mocniejszego brzmienia dla zespołów jak Disturbed, czasem chciałbym obejrzeć film. Budżet: ok. 500 zł. Pytanie: jakie głośniki kupić? Słyszałem dużo pozytywnych opinii o Microlab Solo 6c / 7c - czy zabrzmią przy takim pokoju? Czy na dzisiaj są optymalnym wyborem zważając na ich cenę (470 zł / 590 zł)? Quote
Guest Posted June 22, 2015 Report Posted June 22, 2015 W 7C raczej nie ma się co pchać, wielkie są i trzeba mieć sporo miejsca na ich rozstaw.Natomiast Solo 6C wbrew pozorom nawet przy braku miejsca nieźle zagrają. Kiedyś dosyć ryzykownie poleciłem je koledze, jego pokoik to góra 3x3, a pewnie nawet mniejszy, postawił je w rogach pokoju i naprawdę dobrze to gra. Ew. forumowy specjalista ds. monitorów Nismo niech się wypowie. Zapewne jego propozycje będą lepsze przy planowanych poprawkach toru - lepsza karta dźwiękowa, wzmacniacz, itd.), ale Solo6C są świetne, żeby kupić i nie myśleć o następnych modernizacjach. Quote
mp_crane Posted June 23, 2015 Author Report Posted June 23, 2015 (edited) Czy są jeszcze jakieś inne głośniki godne polecenia? Zastanawiałem się czy może przy takim pokoju nie ma sensu specjalnie rozstawiać głośników w większej odległości i zainteresować się głośnikami które mogą stać na biurku na biurko jak Edifier R1600TIII. Bo monitory w tym budżecie pewnie nie będą zbyt wysokiej jakości, i też grają mniej "rozrywkowo".. (moje podejrzenia, bo nie miałem okazji sam posłuchać). Jeszcze jedno pytanie: czy karta Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro wystarczy do napędzenia Solo 6C, czy może w tej konfiguracji będą grały dużo poniżej możliwości? (w grę wchodzą tylko karty pod USB, bo korzystam z laptopa) Edited June 23, 2015 by mp_crane Quote
Guest Posted June 23, 2015 Report Posted June 23, 2015 Solo6C napędzą się "same" - mają wbudowany wzmacniacz. A co do źródła, to już z przyzwoitymi integrami dają radę, więc i z SB się dogadają.Edifierki też sporo ludzi poleca, ale nie słuchałem, nie wypowiem się. Quote
amrowek Posted June 24, 2015 Report Posted June 24, 2015 edifier r2600 z mniejszych solowek 2c bardzo ladnie i zacnie to gra Quote
Lirick Posted June 24, 2015 Report Posted June 24, 2015 Zobacz co mam w sygnaturce (a Disturbed to jeden z trzech moich ulubionych zespołów) U mnie stoją po obu końcach biurka mniej więcej 1m od siebie, z 10 cm od ściany i jakoś to gra. Ja na razie jestem zadowolony na tyle że nie mam potrzeby zmieniania ze względów dźwiękowych. Co prawda ostatnio właśnie Edifiery są częściej polecane, ale może to dlatego że moda musi się zmieniać (nie wiem, nie słuchałem). Monitorów w tej cenie nie ma co szukać, zresztą do tego źródło już trzeba lepsze, więc Nismo nic tu raczej nie pomoże. Ale jak będziesz miał 2 tysie do wydania to owszem Quote
adikadik Posted June 24, 2015 Report Posted June 24, 2015 Behringer MS40 z komisu? zmiescisz sie w budzecie a nawet zostanie Quote
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.