Skocz do zawartości

Ipod Touch 4G jako odtwarzacz do Spotify - kilka pytań


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam zamiar kupić sobie odtwarzacz, który ogarnie Spotify. Poza Taczką praktycznie wyboru nie ma, zostają jedynie telefony. Najprawdopodobniej padnie na 4G. Ma mi służyć nie tylko przenośnie, ale też jako źródło do stacjonarki bo nie lubię słuchać z kompa. Wzmaka podpinałbym wtedy pod line out. Ma takie coś sens?

 

Jak to jest w końcu z 4G, ogarnia jeszcze Spotify bez problemu, czy trzeba szukać starszej wersji apki?

Porównywał ktoś może dźwięk Toucha 4G i Iphone'a 4S? Bo 4S słuchałem i mi się bardzo podobał. Myślałem nawet o Iphonie, ale jednak wolę 2 oddzielne urządzenia.

 

Mam nadzieję, że ktoś pomoże ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównywałem iphona 4s do taczki osobiście, ale sam rozważałem zakup między tymi dwoma "urządzeniami" ;) Z informacji znalezionych w internecie jak i na tym forum dowiedziałem się wtedy że ajfon i ajpod grają bardzo podobnie. Różnica jest np w impedancji wyjściowej gniazda słuchawkowego, gdzie to w iphone 4s jest ona niższa. Przez co w teorii lepiej sobie powinien radzić z słuchawkami o mniejszych impedancjach.

 

Ja w sumie wybrałem taczkę, ale to tylko dlatego że z zmianą telefonu nie umiem się od dłuższego czasu zdecydować a i też mi się z tym nie śpieszy. A i taniej wyszło ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice w dźwięku jeśli są to tak subtelne że moje ucho ich nie rejestruje. Mam iP4S i T4G i słucham na przemian. Pamiętaj jednak że T4G to iOS maksymalnie w wersji 6.1.6 - tak więc jest już kłopot z nowszymi apkami, które wymagają iOS 7 minimum - na przykład o Tidal zapomnij, Wimp się da, pyszczy się że nie da rady najnowszej wersji ale proponuje starszą, podobnie ze Spotify.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ugz - właśnie, o tej impedancji wyjściowej też czytałem i trochę mi to nie pasuje, ale najważniejsze, że gra dobrze. Zmiana telefonu też mi nie odpowiada bo obawiam się tej delikatności Iphone'a.

 

kasumo - gdzieś czytałem, że od którejś wersji iOS obcięte są wysokie i podbity bas, ale to niby tylko na 4S. A o tym, że nowsze apki nie działają właśnie wiem, ale mi chodzi głównie o Spotify, reszta mnie w zasadzie nie interesuje. Czyli rozumiem, że Spotify śmiga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup T4G dał mi wiele radości mimo iTunes. Tak,że polecam !

 

Skąd wziąć stare Spotify , Deeżer? Jak je zainstalować ?

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jak dziś chiciałem pobrać, pisze mi,że muszę mieć iOS7. Podobnie na iPadzie mini (starym)

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

appstore ma taki dziwny efekt, że jeśli po raz pierwszy kupujesz aplikację wymagającą nowszego systemu, to nie możesz tego zrobić

 

natomiast jeśli aplikacja została wcześniej zakupiona, to appstore na części urządzeń proponuje pobranie wcześniejszej wersji (ostatniej kompatybilnej z systemem)

 

... rozwiązanie jeśli nie mamy nowego urządzenia? "zakupić" aplikację na komputerze (przez itunes), a potem pobrać normalnie bezpośrednio z urządzenia (automatycznie starszą wersję)


nie ma "jeszcze innego źródła" aplikacji niż appstore, mało, nawet aplikacja pobrana dla innego konta nie zadziała...

 

... a jak "pobrać" starą wersję? mieć ją na jakimś urządzeniu, urządzenie zsynchronizować z itunes na komputerze (pobiorą się aplikacje z urządzenia na komputer), NIE pozwolić im się zaktualizować z poziomu komputera, znaleźć katalog z aplikacjami na dysku i zachować "instalkę" (pojedyncze archiwum z aplikacją), można je wtedy wrzucić ręcznie do tego katalogu w przyszłości i przesłać po kablu na urządzenie


można tak zachować sobie na boku nawet kilka różnych wersji (jeśli się je posiada na urządzeniach i widzimy w tym sens ;) )

 

co do aplikacji streamingowych - nie będą one działały w nieskończoność - wystarczy że stare api zostanie wyłączone po stronie serwera i koniec, ostatnio tak było z youtube - google wyłączyło sporo urządzeń, w tym "smart telewizory" i wszystkie natywne aplikacje youtube na ios (np. koniec z wygodnym oglądaniem YT na pierwszym ipadzie)


ah, nie ma też żadnej gwarancji, że apple będzie wciąż udostępniało stare wersje aplikacji (w ogóle albo dla konkretnych urządzeń) - np. na moim iphone'ie pierwszej generacji ten ficzer nigdy nie działał, na innych "mniej starych" nie wiem bo nie mam ;)

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności