Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, potrzebuje porady. Otóż chciałbym mieć przyjemność słuchania muzyki w porządnej jakości, a w związku z tym w coś muszę zainwestować :)

 

Dodam, że pierwszy "porządny" sprzęt kupiłem mniej więcej rok temu i był to cowon i9. Początkowo bylem nawet zadowolony szczegółowością brzmienia. Czas mijał, a dźwięk ten mi potwornie zbrzydł. Cowon gra dla mnie zdecydowanie za chłodno, ale przede wszystkim sztucznie, jak maszyna która przetwarza muzykę na dźwięki. W wyniku tego nawet dźwięk z laptopa na przeciętnych słuchawkach wydaje mi się po prostu dużo przyjemniejszy dla ucha, mimo że taki dudniący. Nie znam się na opisywaniu walorów dźwięku i nie umiem powiedzieć dokładnie czego w muzyce mi potrzeba, ale na 100% musi być czymś odwrotnym do cowona i9. Aż jestem zaskoczony jak to możliwe, że sprzęt niby taki słabszy hi-endowy może tak bardzo mi obrzydzać muzykę - z equalizerem ustawionym na bardziej basowy gra po prostu sztucznie zgrubioną barwą. I stąd moja pewna obawa, że później kupie coś za 1,5 kafla i stwierdze, że słabe... Zastanawiałem się jeszcze nad fiio 5, bo podobna półka cenowa, ale z ogółu opinii wyłania się obraz, że ibasso stoi nieco wyżej jakościowo. Astelle za drogie, zwłaszcza dla kogoś kto do końca nie wie co mu podpasuje. Z czytania wyłącznie subiektywnych (bo jakie mogłyby niby być?) opinii trudno coś zdecydować. Mimo to proszę o taką właśnie porcję subiektywnych porad :D Posiadam słuchawki Sennheiser 650, które odsłuchiwałem na cowonie wraz z innymi np Beyerdynamic 880 990 i AKG q701 i chcę zaznaczyć, że senny mnie wtedy powaliły nawet na tym sprzęcie a reszta mi nie pasowała. No i pytanko czy zgrają się z iBasso?

Naczytałem się też sporo o tych softach niestety często nie do końca ze zrozumieniem. Czy ten najnowszy soft (i jaki to jest) wpływa jakoś na brzmienie? Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności