Skocz do zawartości
  • 0

Następca PMX-100, ewentualnie alternatywne, podobne


DTH

Pytanie

Cześć!

 

Jakiś czas temu popsułem dwie pary AGK k26p i obecnie szukam czegoś, czym można je zastąpić.

 

Z k26p byłem całkiem zadowolony, chociaż były lekko "przebasowione" i po dłuższym czasie mocno cisnęły w uszy.

 

Szukając alternatywy natrafiłem na otwarte Sennheiser PMX-100, które na forum zbierają bardzo dobre recenzje. Problem jednak w tym, że nie są już prawdopodobnie produkowane. W związku z tym mam pytanie - czy Sennheiser wypuścił dla nich jakiegoś godnego polecenia następcę?

 

Moje preferencje muzyczne: new age/ambient, rock <- nie zależy mi na bardzo silnych basach, raczej na równowadze i wiernym odwzorowaniu "tego co autor miał na myśli" :)

 

Zastosowanie: 80%-miasto, ulice, autobus, 20%-domowa cisza <- tu pojawia się wątpliwość, czy otwarte słuchawki będą w stanie przebić się przez miejski hałas? Dotychczas używałem zamkniętych, z których byłem bardzo zadowolony pod względem tłumienia, jednak strasznie męczyły uszy przy dłuższym słuchaniu. A często zdarza mi się słuchać muzyki długo. Wiem, że być może optymalne byłyby zamknięte i zakrywające całe uszy, ale nie chcę takich słuchawek do miasta :)

 

Budżet: najlepiej w takim pułapie jak PMX-100, czyli ok. 150-200 zł.

Edytowane przez DTH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Sennheiser PX100-II? z zamkniętych zobacz AKG K430, chociaż opinie różne były na ich temat. może Audio Technica SJ33, Cresyny C555h, nieco drożej Beyerdynamic DTX501. dodam tylko, że nie pamietam do końca, jak te słuchawki grały, bo słuchałem je dawno temu i raczej nie były to zbyt głębokie odsłuchy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ups, wybacz paux pas z firmą. Aż pozwoliłem sobie przeedytować pierwszy post :).

 

Co do proponowanych słuchawek, zaraz przejrzę forum i poczytam o nich. Jednak w międzyczasie chciałem zapytać jak widzisz kwestię "otwartości" tych słuchawek do zastosowań miejskich, no i moich preferencji muzycznych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Vkia grają zdecydowanie jaśniej, są bardziej rozdzielcze. AKG są w miarę równe z małym akcentem na środkowym basie. IMO do tej muzyki jak najbardziej pasują obie pary, kwestia preferencji. co do otwartości, to wiadomo, że będziesz słyszał całkiem sporo z zewnątrz. kwestia tego, czy potrzebujesz izolacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Izolacji na pewno potrzebuję, jednak tu wchodzi w grę wyważenie tego co będzie bardziej dokuczliwe: ucisk na uszy, czy dźwięki otoczenia :D. Ale wiem, to już kwestia indywidualna i najwyżej jeszcze potestuję losowe słuchawki w markecie żeby usłyszeć jak to jest na poważnie z tymi otwartymi.

 

A wracając do głównego wątku - abstrahując od wymienionych przez Ciebie słuchawek, na jedne z których prawdopodobnie i tak się zdecyduję - czy jest również jakiś podobny model od Sennheisera, który byłby oficjalnym następcą tych PMX-100, czy to po prostu zamknięta seria?

 

Ewentualnie, w sytuacji gdyby jednak otwarte okazały się być zbyt chłonne dźwięków otoczenia, który z modeli zamkniętych o zbliżonych parametrach nadawałby się najlepiej do wskazanych zastosowań?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Faktycznie... Nie wiedzieć czemu uparłem się, że musi być "PMX" w nazwie. W każdym razie z tej puli myślę, że już jestem w stanie coś wybrać. Po przeczytaniu kilku recenzji nastawiłem się z tego wszystkiego na Beyerdinamic. Jednak ewentualnie jeśli nic mi nie przypadnie do gustu będę pytał dalej ;). Na chwilę obecną - dzięki :).

Edytowane przez DTH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności