Skocz do zawartości
  • 0

Następca dla Superlux 668b


Ultrii

Pytanie

Witajcie.

 

Otóź, w grudniowej zbiorówce miałem to szczęście, że dałem się namówić na Superluxy 668b. Mimo mojego ówczesnego przekonania, że jestem basshead'em ( w moich AKG jest tego bassu odczuwalnie więcej), ale od dłuższego czasu czułem, że mnie ten bass zaczyna przytłaczać. Kupiłem te superluxy na prezent dla innego domownika, ale słuchałem ich całkiem sporo w okresie tuż przed świętami i muszę powiedzieć, że chyba wreszcie znalazłem dźwięk jakiego szukam. Tu jednak pojawia się problem, gdyż chcę kupić coś podobnego ( w miarę neutralnego, ale dynamicznego, czegoś właśnie jak wspomniane Superluxy). Często wymieniamy się sprzętem więc bezcelowym byłoby kupować kolejną parę hd668b, dlatego potrzebuje czegoś brzmiącego podobnie i tu zdaję się na Was.

 

Pytanie brzmi - czy jest w ogóle sens kupować coś innego w budżecie powiedzmy do 400 zł ?

 

Słuchawki mogą być otwarte lub półotwarte i koniecznie wokółuszne. Używane będą tylko w domu. Wygoda jest bardzo ważna, często mam je na głowie przez solidne 6h lub więcej. Najlepiej gdyby nie potrzebowały dodatkowego prądu (kolejne wydatki) - słuchawki mające z 250ohm to chyba nie dla mnie (przynajmniej na tę chwilę). Źródłem będzie najczęściej iPod Classic 5g. Muzyka - bardzo różna. Elektronikę i rap słucham raczej na AKG, oprócz tego uwielbiam jazz i rocka i chciałbym, żeby w tej muzyce słuchawki brzmiały najlepiej (choć dobrze byłoby gdyby i przy elektronice, czy rapie nie zamulały :) )

 

Ostatnio gdzieś rzuciły mi się w oczy słuchawki firmy Grado i od jakiegoś miesiąca poważnie zastanawiam się nad SR60 - myślicie, że to byłby dobry wybór?

 

EDIT: W Grado sr60 martwi mnie tylko to, że one są nauszne, a nie wokółuszne - jak z wygodą użytkowania?

 

Jestem oczywiście otwarty na wszelkie propozycje :)

Edytowane przez Ultrii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Grado sr60 kłócą się z Twoimi wymaganiami. Są otwarte i nauszne.

Ale brzmienie mogłoby Ci się spodobać :)

 

EDIT: doczytałem Twój edit. ;)

Skoro otwarte i nauszne mogą być, to brałbym grado pod rozwagę.

Mi bardzo przypadły do gustu, zarówno jeśli chodzi o brzmienie jak i wygodę. Niestety wykluczyła je otwarta konstrukcja (słucham na słuchawkach niemal wyłącznie w pracy)

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez mian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja pracuję w domu - stąd otwarta konstrukcja mi nie przeszkadza - tfu, rozpędziłem się, wtedy kiedy ja pracuję nie ma w domu nikogo innego ;) więc to nie problem

 

A może Phillipsy shp9500 ostatnio tak hypowane na forum byłyby dobrą alternatywą? Bo jednak tak przeciętnie z 6-8h BEZ PRZERWY słuchawki mam na łbie, więc muszą, koniecznie MUSZĄ być arcywygodne.

 

Grado i tak pewnie kiedyś kupie, ale narazie szukam czegoś bardzo wygodnego, chyba że te Grade mimo bycia nausznymi są wygodne - wtedy nie ma problemu.

Edytowane przez Ultrii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności