Skocz do zawartości

Cal recabling na gotowcu


a-jaay

Rekomendowane odpowiedzi

Siema jestem nowy na forum i mam takie pytanko planuje zrobić recabling w CAL i pytanie moje brzy mi tak jak zastosuje taki kabel http://allegro.pl/kabel-przewod-jack-3-5-na-2-rca-chinch-5m-vitalco-i4848687923.html tylko krótszy.Teraz pytanie brzmi czy ktoś korzystał z tego przewodu czy po ucięciu 2 chinch-ów zostaje też masa i jak zostaje to gdzie ją podłączyć.I jeszcze jedna sprawa z czego zrobić najlepiej łacznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy ale speców od elektroniki to ja mam po uszy wolę zrobić to samemu bo już nie jeden raz wymieniałem wtyk jack i zawsze chodziło tak jak należy wiec chyba większej filozofii nie będzie.Tylko że mam pytanko na jeden głośnik idzie jak zwykle plus minus i masa tylko gdzie z tą masą poprostu do blaszki głośnika


I jeszcze słyszałem takie ploty że jakość kabla może wpłynąć na jakość dźwięku ale raczej tego nie zauważę na Integrze w pc ani w moto e nawet przy jakości flac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim wypadku jaki zestaw da rade sklecić do 30 zł z wysyłką tak żeby mi wyszło z 1.5m kabla i jakiś jacek do 7 zł

 

2m cordiala cmk 422 (18 zł.)

nys231bg-ll (9 zł.)

 

U mnie z wysyłką wyjdzie 37 (paczkomat 10 zł.) Albo SMK44BK jak napisał Dawid06, ale tu więcej zabawy i mniej estetycznie (żyły do słuchawek gołe np).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam pytanie.

 

Czy przy recablingu słuchawek za pomocą kabla Cordial CMK 422 mozna nie tworzyć splitera oraz oplotu? Chciałem się dowiedzieć, czy można manualnie ten podwójny kabel rozdzielić w odpowiednim miejscu i czy łatwo się rozszerza, czy trzeba jakoś nacinać mechanicznie?

 

Chciałbym wykorzystać go do recablingu i zrezygnować z aspektów estetycznych (splitter, oplot) tylko tak aby podłączyć po rozdzieleniu do każdej słuchawki, ewentualnie taśmą przyblokować miejsce gdzie kable się będą rozchodzić.

 

Czy neutrik z szerokim wlotem będzie pasował (8mm) na ten kabel, oraz czy przejdzie juz rozdzielony przez otwory na kabel w słuchawkach Cal bez problemów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

 

Czy przy recablingu słuchawek za pomocą kabla Cordial CMK 422 mozna nie tworzyć splitera oraz oplotu? Chciałem się dowiedzieć, czy można manualnie ten podwójny kabel rozdzielić w odpowiednim miejscu i czy łatwo się rozszerza, czy trzeba jakoś nacinać mechanicznie?

Łatwo rozdzielić, bez problemu poradzisz sobie bez narzędzi. Nie musisz dawać splitera ale trzeba będzie zabezpieczyć przed dalszym rozdwajaniem.

 

 

Czy neutrik z szerokim wlotem będzie pasował (8mm) na ten kabel, oraz czy przejdzie juz rozdzielony przez otwory na kabel w słuchawkach Cal bez problemów ?

Po rozdzieleniu otrzymasz dwie żyły o średnicy ~4mm więc wejdzie bez problemu do wtyczki. Przez otwory w muszlach też powinien przejść bez modyfikacji, chociaż pewności nie mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności