Skocz do zawartości

Gitary, basy i inne rockowe rarytasy


x X x

Rekomendowane odpowiedzi

Forum muzyczne, pewnie wielu tutaj muzyków przesiaduje, a brakuje mi tu nadal wątku o sprzęcie, który tą muzykę tworzy! W tym wypadku podejme się tematu związanego z muzyką rockową i wszystkim tym, co z nią związane, przede wszystkim z jej tworzeniem. Chętnych zapraszam do dyskusji, dzielenia się własnymi doświadczeniami, opisem czy recenzjami używanego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że zawęziłeś temat do sprzętów stricte rockowych... Z gitarami mam niewiele do czynienia akurat, bo jestem klawiszowcem, ale przymierzam się do jakiegoś elektryka "single cut" lub "semi-hollow" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nismovsky, pod rocka można bardzo wiele gatunków podciągnąć ;) Jak chcesz to pisz, w końcu to hydepark. Ja swoje przemyślenia napiszę wieczorem, mam trochę tego, postaram się aby przyjemnie się czytało.

 

A co do Twoich przymiarek - za obie masz wielkiego plusa! Jeszcze napisz, że single cut to Tele, to już w ogóle :D

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem młody, nie nosze długich włosów, albo chociaz tuneli, czarnych trampek etc., ktore moglby wskazywac o tym, iz gram ciezszy rok lub core. Lubie rocka, ale z przyjacielem z ktorym mam troche planow wlasnie z muzyka zwiazanych gramy raczej akustyczny pop i rock, rock'n'roll, choc w zamierzeniu gdy bedzie mozliwosc to i mojego elektryka do gry wlacze.

 

Sprzet jakim dysponuje to Dowina D111 CED - LE - akustyk za ok. 1000 zl niewielkiej słowackiej firmy. Ogółem gitarki tej firmy warto polecic. Sadze, ze to troche lokata procentowa, bo obecnie firma nie jest bardzo znana, a robi swietne jak na swoja cene gitarki. Mam ja, moj nauczyciel rowniez gra na Dowinie, lecz drozszej i chwali pod niebiosa. Wszyscy, ktorzy slyszeli ja ogolem pod wrazeniem. Pluje sobie jednak troche w brode, ze cenowo mam taki stosunek akustyka do elektryka (o ktorym zaraz), bo gdy zagralem na Furchu w studiu bylem zauroczony. Kusza mnie tez podstawowe modele akustyczne od Gibsona, ale podobno wcale nie sa rewelacyjne.

Moj elektryk to Gibson Studio 2012 Radian Red. Jak to regularny Gibson - fajny sprzecik, choc jak raz pokrótce uslyszalem model 2013 to przeszlo mi przez mysl "cholera, moglem dolozyc 400 zl", ale .. w sumie .. jestem zadowolony + gitarka jest wprost sliczna. Do tego mam takiego maly piecyk od Marshalla, ale ze srebrnymi, a nie zlotymi wstawkami i jakiegos wiekszego MegaAMPa - na tym sie nie znam. Obecnie chcialbym tez jakies fajne rockowe efekty i loopera dokupic, wiec jakby ktos byl obeznany, to chetnie uslysze porady ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@x_X_x - to skoro tak to powiem Wam, że ostatnio udziela mi się stary rockowy klimat za sprawą całkiem niedawno zakupionych organów Hammonda (rocznik 1963).

Do tego myślę nad dodatkami kompozycyjnymi przywodzącymi na myśl brzmienie w stylu The Beatles, Yes czy The Rolling Stones. Takim (mało znanym dla słuchaczy) dodatkiem jest Melotron.

To w sumie pierwszy sampler, który poprzez naciskanie klawiszy uruchamiał odtwarzanie taśmy z ok. 8-sekundową próbką :D

 

Tu macie wirtualną wersję tego cuda:

http://www.uvi.net/en/vintage-corner/mello.html

 

A jak wpadnie dodatkowa kasa to powrócę do szukania Rhodes od Fendera, bo kocham to brzmienie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności