Skocz do zawartości

Padnięty iMod Video 5G, CFMOD, RockBox


Adonis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów,

potrzebuję pomocy w sprawie padniętego mojego iModa. Wyłączyłem go, włączyłem po 2 godzinach i nie wstał. Pokazuje ikonkę smutnego iPoda, ze znakiem ostrzegawczym. iMod ma wgranego rockboxa, jednak nie jestem w stanie go uruchomić. iMod jest niewidoczny przez itunes ani przez PC. Po podłączeniu kabelkiem pokazuje ikonkę smutnego ipoda po czym pokazuje ikonkę przekreślonej baterii informując o jej bardzo słabym stanie.

iMod chwilę wcześniej zaliczył "wyślizgnięcie" się z kieszeni, z bardzo, ale to bardzo małej wysokości, może 3-5 cm i zsunął się po betonie. Teoretycznie bardzo niegroźne, nie spodziewałbym się awarii po czymś takim.

Co może mu dolegać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może jednak awaria? skoro jest to zmodowany ipod, to cokolwiek co zostało dolutowane/dodane/dołożone mogło nie być zabezpieczone na tyle, żeby przetrwało nawet taki pozornie niewielki upadek... to jednak beton, nie perski dywan


nie da się ocenić na odległość, trzeba go otworzyć i dokładnie sprawdzić jak wygląda od środka w okolicach lutów, dołożonych elementów (przejściówka i karta cf) etc


choć zakładając brak uszkodzenia mechanicznego, może "zaledwie" poluzowała się właśnie przejściówka albo karta cf i stąd ipod się w ogóle uruchamia, ale nie znajduje firmware'u stąd smutna ikonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za dokładną odpowiedź.

Tak, iPod uruchamia się do momentu pokazania smutnej ikonki, więc to na 99% nie bateria, bo skądś prąd musi płynąć. Obstawiam w takim razie kartę CF/przejściówkę,ewentualnie puściły luty na padach. Tylko czy aby nie uszkodziłem go trwale, skoro teoretycznie zasilanie jest modyfikowane, a ja go uruchomiłem?

To nie był upadek, jako taki. Wysunięcie się z kieszeni kurtki leżącej na betonie.

Edytowane przez Adonis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tym bardziej trzeba go delikatnie otworzyć i skontrolować - może problem z poluzowaną przejściówką i kartą istniał od dawna a nawet najlżejsze stuknięcie spowodowało że "wreszcie" się zmanifestował?


jak mówi oficjalna porada: http://support.apple.com/en-us/ts1373

 

spróbuj wymusić "disc mode": http://support.apple.com/en-us/HT1363

 

... jeśli nie, to wskazuje na problem z dyskiem czyli w tym przypadku przejściówka i karta cf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady włączyć go w tryb DiskMode, pisałem o tym w pierwszym poście.


EDIT: Oj, jednak nie napisałem. Napisałem to w dziale "Kupię". Poszukam jakichś informacji o tym, może dostanę gdzieś tanio narzędzia i sam skontroluję jego stan. Będę pisać o tym na bieżąco. Tymczasem jeśli wpadnie komuś jeszcze jakiś pomysł, bardzo proszę, pisać :)

Dziękuję, @KHRoN

Edytowane przez Adonis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otwieranie jest dość proste, ponoć mając wprawę można zrobić to delikatnie dowolnym ostrzem pomagając sobie plastikową kartą

 

oczywiście istnieją też "narzędzia" do zrobienia tego samego, choć nie wiem z własnej praktyki na ile naprawdę ułatwiają otwieranie

 

szybka instrukcja do grzebania w ipodzie (jak otwierać, w jakiej kolejności, na co zwrócić uwagę) jest np. tu: http://www.powerbookmedic.com/free-ipod-manual/ipodvideomanual.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawa swoje robi, ale też jest jedno ale :) można napsuć nie mając wprawy i wiedzy.

http://forum.mp3store.pl/topic/86280-retter/page-2#entry1120968

 

Nie bronie grzebać tylko mówię z czym to się wiążę.

Edytowane przez retter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem, że spróbuję go otworzyć, tylko gdzieś będę musiał dorwać narzędzia do tego. Jeżeli nie uda mi się, to wtedy spróbuję znaleźć kogoś z Krakowa, kto mógłby na niego zerknąć. Jeżeli się nie uda, wtedy będę myśleć do którego z Was wysłać iPoda :)

@retter
Będę się odzywać w razie czego, nie masz za dużych kolejek? :)


IMod oczywiście dalej trupem, ale z ciekawości chciałem go włączyć i liczyłem na cud :P

Edytowane przez Adonis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z x-razy otwieranego ipoda mało co zostaje, nie raz to widziałem. Nawet głupi panel aby się trzymało trzeba będzie wymienić.

Wszelcy naprawiacze z wielu dziedzin meble moto elektornika nie lubią grzebać się po kimś bo często jest to po prostu padlina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj bez przesady !

Jak ktoś nie spróbuje to się nie nauczy.

Kiedyś - taaak... , pamietam... - każdy miał WSKe, i każdy musiał umieć conieco.

Z imodem jest podobnie, mnie nauczyło życie - i retter - że nie warto odsylać z byle powodu, tylko otworzyć, pogrzebać - złożyć.

 

Dzięki temu bez większej wiedzy, cieszę się imodem do dziś dzień :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Udało mi się otworzyć iMod'a! W środku latała rozpięta karta CF, ale rozpięta była również przejściówka (wypięta taśma). Połączyłem to wszystko i na tym dobre wiadomości się kończą. iMod dalej trupem. Pozostaje mi jedynie znaleźć kogoś z czytnikiem kart CF i sprawdzić czy nie jest po prostu padnięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zaraz Panowie. iMod się uruchamia, normalnie podświetla ekran. Dopiero przy próbie restartu pokazuje informacje o bardzo słabej baterii lub gdy jest dłużej podłączony do PC. PC wciąż nie widzi iModa. Chodzi o ładowarke FireWire? Pytanie, czy ja w ogóle mam FW w swojej MoBo.

EDIT: Nie, Z87M Extreme4 jest wyposażona w eSata, Usb3.0, usb2.0, ale nie ma FW.

Edytowane przez Adonis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Retter, dokładnie opisałem to wszystko w pierwszym poście. Potocznie napisałem, że dalej trup, bo wpięcie z powrotem karty CF nie pomogło. Dla mnie trup - nie działa tak jak powinien.

Edytowane przez Adonis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności