Skocz do zawartości

AMP do kolumn


Silme

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Planuję zakup sprzętu do małego lokum. Mieszkam w kawalerce. Pokój 3,4x6,5m. Po młodzieńczym wieku gdzie "wow" wzbudzały moje z5500 nadszedł czas na bardziej dojrzałe granie. Potrzebuję sprzętu do muzyki rockowej, jazzu, rzadziej bluesa, muzyki celtyckiej i klimatów zahaczających o klimaty średniowiecza/fantasy. Tu pojawia się dylemat bo nie dysponuję dużym budżetem ~1500zł i rozważam kilka rozwiązań:

Opcja 1: DAC-AMP w jednym np Topping TP30, SMSL SAD-25 bądź droższy Topping-TP32EX + kolumny podstawkowe. Daje mi to maksimum przestrzeni, ale boje się jednak nad pakowaniem 2 urządzeń w jedno. Dodatkowym minusem jest niska moc w tańszych modelach ~25-30w. Wydaje mi się, że to za mało nawet do budżetowych kolumienek typu Tannoy mercury M1/M2

 

Opcja 2: DAC i AMP osobno np SMSL Sanskrit/Leaf Audio Xmos czy chodzby Audiotrak Cube + Dayton DTA-120/MUSE SA 50 bądź zupełnie mocny SMSL SA160 + kolumny. Równie mało przestrzeni, dwa urządzenia więc może być lepiej. Cenowo niewiele drożej.

 

Opcja 3: Karta dźwiękowa typu Audiotrak cube, jakiś stary wzmak stereo np coś z seri sony ES czy jakiegoś NAD'a + kolumny. Wiecej miejsca, to już właściwie lekkie zagracenie. Kolejna sprawa to mniejszy budżet na kolumienki.

 

Opcja 4... Do takiego pomieszczenia nie warto pchać się w lepsze audio. Wystarczy edifier 2600

 

Zdaje sobie sprawę, że sprzęt dopiera się pod konkretne kolumny. Chciałbym się jednak wstępnie dowiedzieć czy te niewielkie wzmacniacze są w stanie wysterować kolumny podstawkowe i czy w tym budżecie, do małego mieszkanka, gdzie miejsca nie ma za wiele jest to dobre rozwiązanie. Źródło odsłuchu to komp i ipod classic 6.

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki. Na tym etapie chciałbym wybrać drogę, która umożliwi mi skompletowanie sprzętu jak najwyższej jakości. Jak uzyskam jakąś odpowiedź, to pociągniemy temat w konkretnym kierunku pod konkretny sprzęt.
Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja ostatnio za uczciwe pieniadze wyrwalem monitory fostex pm0.5n i kurcze teraz reszta poszla w odstawke a one graja najczesciej (tez ze wzgledu ze najczesciej slucham przy kompie, ale tez ze wzgledu na ich jakosc).

Pytanie jakie masz warunki odsluchowe - czy wlasnie na kanapie wygodnie, 2 metry od kolumn, czy raczej chodzi przede wszystkim o odsluch z odleglosci metra, np. siedzac przy biurku. Bo od tego wiele zalezy...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem dziś dokładnie wymiary pomieszczenia. Jest troszkę mniejsze niż podałem z pamięci. Poniżej zdjęcie jak to wygląda i jak jest umeblowane. Kolumny można by ustawić obok foteli przy ścianie z tv lub na biurku- lewa ściana. Na biurku jakieś 80cm od słuchacza, pod tv jakieś 1,8m od słuchacza siedzącego na łóżku.

Link do zdjęcia:
https://drive.google.com/file/d/0BytIVW2A_Qpqb1Q4ajBOaWZZQVE/view?usp=sharing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na biurku to zdecydowanie polecam monitorki aktywne do tego fajny DAC i po sproawie.

ja z fostex pm0.5 jestem bardzo zadowolony... jednak nie mam tu doswiadczenia takze w tym aspekcie moze sie inni wypowiedza.


albo podczep sie pod ten temat jesli podobne wymagania

http://forum.mp3store.pl/topic/122801-monitory-aktywne-do-600zl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na OLX ktoś z forumowiczów sprzątnął okazyjnie Fostexy. To ty grubbby? Mi się ze sprzętem nie pali obecnie budżet wynosi te 1500, ale może wzrośnie. Nie jestem też na nic napalony. Spokojnie poczekam, aż trafi się coś w fajnej cenie. Opcja z wbudowanym DACiem odpada. Chciałbym mieć te urządzenia osobno, bo DAC będzie używany też z lapkiem i słuchawkami. Druga sprawa to czy takie Behringery 2x20w wystarczą do nagłośnienia pokoju jak na zdjęciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w tej cenie miałbyś np. JBL LSR305 (ok.1100-1200 za parę) + reszta na DAC.

 

MS40 będą za słabe. Celuj w te JBL albo szukaj używanych Fostexów PM0.5n oraz PM1.

Edytowane przez nismovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności