Skocz do zawartości

Recabling CAL. Parę pytań.


konradstw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Zakupiłem słuchawki Creative Aurvana Live, jestem z nich zadowolony, jednak zdecydowałem się przeprowadzić recabling.
Zamierzam zrobić to w domowych warunkach (na lutowaniu się znam).
Czytając różne fora doszedłem do wniosku, że zdecyduję się na zestaw do recablingu:
Kabel: Canare L-4E5C Star Quad
Wtyk: Neutrik NYS231BG
Oplot: Nylon Soft 4mm BLUE TWIST

I teraz pytanie, jak to ma wyglądać? Tzn z kabla muszę zdjąć całą czarną warstwę (izolację) czy po prostu na gotowy kabel nałożyć oplot? (4mm oplot na ten kabel powinien być ok).
Druga sprawa to jaką długość kabla/oplotu muszę wziąć jeśli chcę żeby docelowy kabel miał ok. 180-200cm długości?
Jeszcze zastanawia mnie jak to ma wyglądać jeśli chodzi o spliter, zamierzam użyć termokurczki w tym celu, nie wiem jednak jak przy kablu 4żyłowym ma wyglądać ten schemat.
Wydaję mi się, że tak, ale może ktoś ma lepszy pomysł.
http://pl.tinypic.com/r/1zbgu4l/8

Jeśli chodzi o lutowanie żył do jacka i muszli to jak ma to wyglądać? Mam obierać za masę jeden kolor i drugi za kanały czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.mp3store.pl/topic/122493-creative-aurvana-live-cal-recabling/

 

Wyzej masz link z tego jak ja wykonywałem kecabling.

 

Aby uzyskac 2 metry kabla musisz kupic 3m oplotu chyba, ze uda ci sie kupic 2,5 m. Z tego kabla musisz zdjac czarna gume jednak uwazaj zeby nie uszkodzic ekranu. Co do kolorow kabli to obojetne jak je posegregujesz ale łatwiej jest np. obrac białe kabelki za mase a nkebieskie jako kanały.

Jezeli miałbys jakies pytania służe pomoca.

A jezeli masz kabel cztero zyłowy to go nie tniesz tylko rozdwajasz i zeby zabespieczyc spliter zakładasz termokurczke, ktora rownież trzyma oplot.

Edytowane przez Matteo02
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kupić 2m kabla i 3m oplotu tak? Widziałem twój opis recablingu CAL ale jest tam dla mnie sporo niejasności. Schemat który narysowałem jest prawidłowy? W sensie, że np. gdy mam 200cm kabla to powiedzmy odcinam 2 fragmenty po 25cm, które będą szły do muszli i połączyć je z kablem który idzie do wtyku jack? Czy może po prostu wziąć kabel i w miejscu splitera poprowadzić po 2 żyły do muszli z samym oplotem (bez ekranu)?

Co do lutowania żył do jacka, jak to ma wyglądać tzn. które żyły do których miejsc w jacku? Jak potem odróżnić, który przykładowo niebieski kabel odpowiada za lewy bądź prawy kanał?

Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z 2 metrow kabla wyjdzie ci jakies 1,9 m gotowego kabla (koncowki do lutowania plus odcinek w muszli to strata jaki 10 cm na całkowitej długosci). Schemat jest prawidłowy tylko w miejscu rozdwojenia kabla nie rozcinasz tylko zdejmusze z tego fragmentu ekran i prowadzisz po jednym białym i niebieskim kablu do kazdej muszli. O ile obiezesz białe kabelki jako mase i przylutujesz je do jacka do najwiekszej blaszki. Wtedy automatycznie niebieskie kable to kanały. Przylutowujesz je do dwuch pozostałych blaszek przy jacku. Kanały najłatwiej sprawdzic przykładajac koncowki gotowego kabla do jakichs głosniczkow (ja wykozystałem stare słuchawki) no i puszczasz jakis test kanałow, na youtube jest tego multum.

Edytowane przez Matteo02
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności