Skocz do zawartości
  • 0

Pomoc w wyborze miedzy kilkoma modelami. [do 550zł]


Ciojuk

Pytanie

Witam,

 

Zostałem poproszony o pomoc w wyborze słuchawek, które będą prezentem, pogooglowałem, poczytałem forum i wybrałem kilka ciekawych modeli. Jednak, żeby zdecydować się na konkretny model potrzebuję waszej porady.

 

Muzyka: elektroniczna, house [ Disclosure

Daft Punk - Derezzed , DIE ANTWOORD - I fink you freeky

Źródło: laptop, telefon (jakaś nowsza xperia)

Cena do 550zł

Głównie do użytku w domu.

 

Modele na które zwróciłem uwagę:

- AKG K619 [chyba najslabsze w zestawieniu, ale i najtansze]

- SONY MDR-1RB [ czym różni się od modelu: SONY MDR-1RS ? czy to ten sam model tylko w innej kolorystyce ?]

- Audio Technica ATH-M50

- AKG K551 (trochę droższe, ale może warto dołożyć?)

- dorzucicie cos jeszcze ? na co warto zwrocic uwage ?

 

Ważne jest byście doradzili, które zagrają jak najlepiej ze słabego źródła tj. laptop, telefon i będą brzmieniowo pasowały do muzyki elektronicznej ? Tak by dawały dużo frajdy ze słuchania a przy tym by były wygodne i nie męczyły.

 

Największy problem to to, że muszę je kupić/zamówić już jutro. Proszę o komentarze.

Edytowane przez Ciojuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

K551 raczej bym odpuścił - będą zbyt suche. Sony mogą mieć trochę za mało impaktu na basie. AKG k619 to bardzo dobry wybór dźwiękowo, do tego oficjalny serwis mówi, że problem z pękającym pałąkiem został wyeliminowany. O M50 nie mogę się zbytnio wypowiedzieć, ale mają świetne opinie i są często polecane jako grające V, czyli powinny dawać dużo frajdy ze słuchania. Możesz jeszcze zwrócić uwagę na nieco tańsze Takstary HD6000, też powinny idealnie pasować pod wymagania. W sumie chwilowo nic więcej mi nie przychodzi do głowy...

Edytowane przez Piotrus1910
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przybliży mi ktoś różnice między ATH-M50 i ATH-M50x ? Bo tu na forum poleca się często ATH-M50x jednak przekraczają mój budżet, a nie wiem czym się różnią od ATH-M50

M50x to trochę odświeżona wersja z odpinanymi kablami itd. Brzmienie raczej to samo, Nie zmienili muszli ani przetwornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czyli do tego typu muzyki najlepsze będą: Audio Technica ATH-M50. Jeszcze jakieś propozycje ?

Audio Technica ATH-M50 najtaniej znalazłem za 489zł, a Audio Technica ATH-M50x za 639zł. Napewno różnica jest tylko w kablu itp ? Bo jeśli tak, to wybiorę tańsze.

 

Poleci ktoś jeszcze jakiś model ?

 

Tymczasem ide do media marktu, może uda mi się którys posluchac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

M50x beda lepszym wyborem, poniewaz maja trzy kable w zestawie do wyboru, oraz lepsze/trwalsze pady, ktore w wersji bez X po paru miesiacach twardnieja i pekaja.

Najlepsze do takiej muzy bylyby Fidelio X1, ale to inny budzet ;). K550 technicznie sa lepsze od M50x, ale dla laika bezpieczniejsze beda te drugie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

Przybliży mi ktoś różnice między ATH-M50 i ATH-M50x ? Bo tu na forum poleca się często ATH-M50x jednak przekraczają mój budżet, a nie wiem czym się różnią od ATH-M50

M50x to trochę odświeżona wersja z odpinanymi kablami itd. Brzmienie raczej to samo, Nie zmienili muszli ani przetwornika.

 

M50 różnią się brzmieniem od M50X :) Driver z tego co pamiętam jest ten sam, ale akustyka muszli już nie. Seria z dopiskiem X jest nową serią, a raczej poprawioną serią poprzedniej (bez dopisku X).

 

Edit:

Oczywiście M50 da się przerobić do M50X, ale tym się pochwalił @perul więc do niego można kierować prośby o ewentualne wyjaśnienie/wykonanie :)

Edytowane przez Chickenek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ok, bierz M50X :) Basik na pewno lepszy niż w HM5 i audio-technica ogólnie nie ma bardzo wymagających słuchawek, bo potrafią fajnie zagrać już z byle czego :)

Edytowane przez Chickenek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności