Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki nauszne do 200 zł


Urban Shadow

Pytanie

Na początek chciałem się przywitać. Witam wszystkich forumowiczów :)

 

Do rzeczy, poszukuję słuchawek nausznych do kwoty 150/200 zł. Mogą być używane (byle w dobrym stanie)

 

Muzyka: rap, eurodance, rock, ogólnie muzyka lat 80 i 90, ze współczesnych tylko rap

 

Upodobania dot. dźwięku: nie jestem audiofilem, jak dużo osób z tego forum(sądząć po wnikliwych recenzjach). Lubię dźwięk ciepły, niski bas (ale nie rozrywający bębenki w uszach) i łagodne ( nie ostre) wysokie tony. Dobrze by było, gdyby słuchawki miały "kopa" przy energicznych utworach.

 

Tyle wobec moich upodobań, nie są one chyba zbyt wygórowane.

 

Wykonanie słuchawek: powinny być dobrej jakości i wytrzymałe(to chyba oczywiste). Wolałbym, gdyby nauszniki obejmowały całe ucho(wygodniej). Będą używane na ulicy i w domu, dlatego wygląd też jest dla mnie ważny (choć nie wzbraniam się przed dużymi słuchawkami). Nie pogardziłbym dobrej jakości kablem i wtyczką(choć wtyczkę zawsze można wymienić jakby co)

 

Źródła dźwięku: pierwszym będzie wieża JVC MX-90 (klasyczna segmentowa wieża z wzmacniaczem, magnetofonem, CD i tunerem) myślę, że to dobry sprzęt ale wolę się spytać fachowców.

Drugim będzie mój telefon HTC Legend. Jednak najczęściej będą one używane z walkmanem Sony (na kasety :D) i z tą właśnie wieżą. Telefon raczej sporadycznie i awaryjnie służy jako odtwarzacz muzyki.

 

Przykładowe modele: przejrzałem recenzje i wstępnie wybrałem sobie:

 

Maxell Retro DJ - tanie, lecz podobno mają mało basu. Plusem za to jest wygląd i dobra jakość wykonania

CAL! - bardzo dobre, jednak wymagają dobrego źródła(opieram się na recenzji) a nie wiem czy moje będą dobre

Sennheiser HD202 - tanie (do 120 zł) i dobrze oceniane. Jednak nie mają nauszników obejmujących ucho.

 

Proszę o rady, gdyż jestem zielony i nie wiem jak przedstawia się rynek słuchawek. Dziękuję z góry za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam.

UrbanShadow

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ja znosiłem dwie pary Koss Porto i byłem zadowolony ale one nie tłumią dźwięku z otoczenia.

AKG K518j - Bardzo dobry dźwięk, jakoś wykonania i mocny bass. Dość ciasne ale jak na moją głowę ( obwód około 60 cm ) idzie się przyzwyczaić. Dobrze trzymają się na głowię .. Ich cena to około 160 zł ale ja np znalazłem parę w media markt do domu za 119 zł ( w tym momencie, moje kosztowały 100 zł)

 

Ewentualnie Aurvana Live - dobry szczelność dźwięku, głośno grają. Znajomi, którzy zaczęli ich używać są bardzo zadowoleni i wracają do nowych jak się coś połamie ;)

Edytowane przez wacha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności