Skocz do zawartości

Jak "oszukać" allegro ;)


truskawkowetango

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm...

Przed chwilą wykorzystałem swój kupon 50zł za zakup na kwotę 100zł i więcej na allegro. (dostałem mailem w formie promocji aplikacji mobilnej allegro)

W efekcie czego, kupiłem od niego przedmiot "taniej" - bo skorzystałem z aplikacji mobilne allegro - taka forma promocji zdaje się.

Zaraz po zakupie otrzymałem kupon 20zł na kolejne zakupy.

 

A teraz "jak oszukać" allegro. :)

Nie wiem jak jest przy kwocie 20zł, ale przy 50zł z pewnością zysk był spory.

 

Wygląda to tak :

1. Forumowicz A zakłada aukcje , forumowicz B od niego kupuje korzystając z kuponu (chyba każdy dostaje 20zł zniżki dla zakupów 100zł i więcej) - nie wiem jaka jest prowizja za 100zł z kup teraz (należy policzyć)

2. Forumowicz B płaci jedynie 80zł, a forumowicz A dostaje 100zł.

3. Forumowicz A przelewa pieniążek z PayU na konto.

4. Forumowicz A kupuje od forumowicza B coś za 100zł...

itd.

 

- pytanie brzmi, czy każde kolejne zakupy dają Nam kolejny kupon - tego nie wiem.

Ja jakiś czas temu dostałem na maila "50zł" - może za staż - to sporo - ale zaraz po zakupie dostałem kolejne 20zł ważne przez tydzień (na zakupy 100 i więcej).

 

Oczywiście to jedynie ciekawostka - ale pokazuje, że ktoś zwyczajnie tego nie dopracował :)

Tymczasem ja kupiłem dziś fajny kabelek od kolegi z forum :P

 

Zdradzę Wam jeszcze jeden sekret - robiłem "za darmo" zakupy na grouponie - ale to inna bajka - nie na ten wieczór.

Edytowane przez truskawkowetango
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...

Przed chwilą wykorzystałem swój kupon 50zł za zakup na kwotę 100zł i więcej na allegro. (dostałem mailem w formie promocji aplikacji mobilnej allegro)

W efekcie czego, kupiłem od niego przedmiot "taniej" - bo skorzystałem z aplikacji mobilne allegro - taka forma promocji zdaje się.

Zaraz po zakupie otrzymałem kupon 20zł na kolejne zakupy.

 

A teraz "jak oszukać" allegro. :)

Nie wiem jak jest przy kwocie 20zł, ale przy 50zł z pewnością zysk był spory.

 

Wygląda to tak :

1. Forumowicz A zakłada aukcje , forumowicz B od niego kupuje korzystając z kuponu (chyba każdy dostaje 20zł zniżki dla zakupów 100zł i więcej) - nie wiem jaka jest prowizja za 100zł z kup teraz (należy policzyć)

2. Forumowicz B płaci jedynie 80zł, a forumowicz A dostaje 100zł.

3. Forumowicz A przelewa pieniążek z PayU na konto.

4. Forumowicz A kupuje od forumowicza B coś za 100zł...

itd.

 

- pytanie brzmi, czy każde kolejne zakupy dają Nam kolejny kupon - tego nie wiem.

Ja jakiś czas temu dostałem na maila "50zł" - może za staż - to sporo - ale zaraz po zakupie dostałem kolejne 20zł ważne przez tydzień (na zakupy 100 i więcej).

 

Oczywiście to jedynie ciekawostka - ale pokazuje, że ktoś zwyczajnie tego nie dopracował :)

Tymczasem ja kupiłem dziś fajny kabelek od kolegi z forum :P

 

Zdradzę Wam jeszcze jeden sekret - robiłem "za darmo" zakupy na grouponie - ale to inna bajka - nie na ten wieczór.

 

A później dziwimy się, dlaczego jest coraz mniej tego typu akcji i promocji organizowanych przez duże firmy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komentarz "cebulandia..." również wydaje się zbędny...

Pokazałem błąd "dużej firmy" - a więc sztabu ludzi.

Skoro nie potrafili przewidzieć tak prostego manewru, to zwyczajnie znaczy, że nie myślą kreatywnie :) - ot, taka ciekawostka.

 

Tego typu promocje są "prawie" ofertami handlowymi, a umiejętne ich wykorzystywanie nie powinno być piętnowane. Wystarczyło nie być idiotą i zastanowić się 30 sekund przed stworzeniem tej oferty. Nie wiem jak to w przypadku grupy allegro, ale tego typu promocje to spore projekty, rozmowy i ustalenia - i powinny być dopracowane.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że o tym piszesz truskawkowetango, nie miałem pojęcia, że korzystanie z mobilnego allegro można dostać rabaty, muszę na to luknąć, może skąś jeszcze te rabaty idzie wyrwać?

Co do samego zaś "oszukiwania" to jak ktoś chce te 20zł/50zł "wyjąć" to nie wydaje się to zbytnio oszustwem, bo dla allegro to bez róznicy czy zakup jest prawdziwy czy nie, te bony tak czy inaczej to jednakowa strata dla nich - zapewne chodzi im o promocję serwisu/usług - więc allegro może było świadome, że niektórzy tak to będą wykorzystywać i rzucą się z tego powodu na to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Dostałem na maila 50zł przy zakupie 100zł i więcej. (kod rabatowy)

2. Widziałem gdzieś banner, że na starcie dostajesz 20zł - mnie to chyba ominęło

3. Po zakupie za 100zł (faktycznie odjęło obiecane 50zł) dostałem automatycznie bon 20zł (przy zakupie 100zł i więcej) .

 

Problem pojawi się wtedy, kiedy ktoś postanowi "postawić bota", a w gruncie rzeczy takie rzeczy są możliwe nawet za pomocą emulowania myszy + edytora tekstu + odrobinie kreatywności ;)

Jak ktoś ma umiejętności programistyczne to zapewne nie musiałby emulować myszy.

 

Promocja naprawdę fajna - 50% to całkiem dużo. Kolejne 20% też zapewne wykorzystam (kupon ma datę ważności). Ale w momencie kiedy robi się to przekręt, to już nie o % tutaj chodzi a o realne pieniądze.

Zastanawia mnie, czy dostanę 3cią zniżkę :)

 

 

Znalazłem kiedyś "w pewnej stronie zakupowej" duuuużo większy błąd umożliwiający zupełnie darmowe zakupy.

Zgłaszałem to gdzie mogłem, ale ignorowali mnie.

Zrobiłem spore zakupy - ignorowali mnie (co ciekawe przedmiot jednego z owych zakupów całkowicie nieświadomie ma jeden z moderatorów tego forum xD).

Dopiero publiczne opisanie problemu pomogło im zauważyć błąd w ofercie - i to i tak wymagało tłumaczenia krok po kroku aby zrozumieli :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt Truskawkowy, że zmyślnie to rozegrałeś, jeszcze kilka osób rozkmini ten patent i fama pójdzie w obieg. Lepiej się pospieszyć bo ta "szacher-macher promocja" szybko się skończy.

 

Pamiętam kilka lat wstecz, w sumie nie tak dawno jak można było "wyłudzić" nowego pada do konsoli xbox360 :D . Wystarczyło zadzwonić do polskiego oddziału podać numer seryjny konsoli albo wysłać meilowo skan paragonu" jesli konsola była na gwarancji, i powiedzieć, że pad popsuł się nie z naszej winy. Wbrew pozorom, nikt nie kazał wysyłać do serwisu rzekomo zepsutego pada, bo wierzyli nam na słowo, i wysyłali nówkę sztukę. Niestety, ludzie zaczęli dzielić się tym pomysłem po różnych forach i Microsoft wycofał się z tej "promocji".

Edytowane przez malina_CK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Niestety, ludzie zaczęli dzielić się tym pomysłem po różnych forach i Microsoft wycofał się z tej "promocji"." - ale właśnie o to chodzi. Aby wszystko było dopracowane przed publicznym przedstawieniem oferty.

 

Amazon czy Thomann nie popełniłby raczej tego typu błędów, bo tam pracują odpowiednie osoby... a tak... pracują :) - jak wspomniałem wystarczyło się 30 sekund zastanowić. Dlaczego NIKT W WIELOOSOBOWEJ GRUPIE tego nie zrobił? Dodam, że pewne zapisy w regulaminie promocji łatwo by to zgniotły/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simple :

To w takim razie jest okiej, tylko że jestem nadgorliwy (bo dostałem kupon 50zł ni z gruchy ni z pietruchy).

Niemniej nadużycia i tak możliwe (np gdy użytkowników jest tyle co tutaj xD).

 

Możemy więc spać spokojnie xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności