Jump to content

Recommended Posts

Posted

Witam.

 

Aktualnie posiadam microlaby solo6c. Aby usłyszeć w pełni bass, trzeba siedzieć co najmniej 2 metry od źródła, co jest mało wygodne robiąc coś przy komputerze. Przyglądałem się ostatnio innym głośnikom 2.0 a konkretnie Modecom MC-SHF80U. Zastanawiam się czy ze względu na to że bas reflex w nich jest z przodu zmniejsza to odległość w jakiej bass będzie w pełni słyszalny? Gdzieś przeczytałem, że są to niby monitory bliskiego pola, czy jest to prawdą? Zależy mi tylko na tym aby siędząc metr od głośników nie tracić tak na odbiorze jak to jest w przypadku solo6c.

 

Z góry dziekuję za odpowiedź, pozdrawiam.

Posted

Mam te Modecomy, jak dla mnie są bardzo spoko, sam z ciekawości sprawdziłem i bas słyszę tak samo przy biurku jak i na drugim końcu pokoju, nie widzę wielkiej różnicy, może sprawa ustawienia głośników ? Bo powinny być skierowane na Twoją twarz jakby.

 

Druga sprawa to podejście to klienta - z głośnikami było coś nie tak więc je do nich wysłałem (70-80 zeta bo trochę ważą), odesłali i ten sam problem, ogarnąłem że problem tkwi w kontrolerze ale nie chciałem sam grzebać żeby nie stracić gwarancji więc napisałem że wiem co jest nie tak i żeby mi ten kontroler wysłali. Odpowiedź brzmiała nie. Powiedziałem więc że ja od nich taki kontroler kupię i zapłacę za wysyłkę i odpowiedź również brzmiała nie. Finalnie polutowałem samemu, niby ******ła ale trochę średnio się zachowali, jak ostatnio miałem problem z myszką Logitecha (G600, polecam) to nawet nie próbowali nic doradzać tylko mi nową wysłali, problem jak się okazało nawet nie w myszce tylko software albo wadliwy port USB.

 

Podsumowując - głośniki spoko, traktowanie klienta nie do końca, jak umiesz obsługiwać lutownicę to bierz.

Posted

Posiadam model 120U (czyli troszka większy), używam już 1,5 roku (monitorki kupiłem jak dopiero pojawiały się w sklepach), póki co zero problemów. Bas słychać elegancko przy biurku, wcześniej posiadałem kolumny Monitor Audio Bronze BR2, mimo tego, że miały bass-reflex z przodu, ładnie grały, bas słyszałem dopiero w drzwiach wejściowych od pomieszczenia w którym się znajdowąły :).

Posted

Właśnie ich podejścia do klienta najbardziej się obawiam, a co do odsłuchu - czy ktoś jeszcze posiadający te głośniki może się wypowiedzieć jak to jest z tym basem? Czy 1-2 metry robią różnice?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

Register to have access to community resources. Forum rules Terms of Use and privacy anc cookies policy Privacy Policy