Skocz do zawartości

MC-SHF80U monitory bliskiego pola?


Chim3rA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Aktualnie posiadam microlaby solo6c. Aby usłyszeć w pełni bass, trzeba siedzieć co najmniej 2 metry od źródła, co jest mało wygodne robiąc coś przy komputerze. Przyglądałem się ostatnio innym głośnikom 2.0 a konkretnie Modecom MC-SHF80U. Zastanawiam się czy ze względu na to że bas reflex w nich jest z przodu zmniejsza to odległość w jakiej bass będzie w pełni słyszalny? Gdzieś przeczytałem, że są to niby monitory bliskiego pola, czy jest to prawdą? Zależy mi tylko na tym aby siędząc metr od głośników nie tracić tak na odbiorze jak to jest w przypadku solo6c.

 

Z góry dziekuję za odpowiedź, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te Modecomy, jak dla mnie są bardzo spoko, sam z ciekawości sprawdziłem i bas słyszę tak samo przy biurku jak i na drugim końcu pokoju, nie widzę wielkiej różnicy, może sprawa ustawienia głośników ? Bo powinny być skierowane na Twoją twarz jakby.

 

Druga sprawa to podejście to klienta - z głośnikami było coś nie tak więc je do nich wysłałem (70-80 zeta bo trochę ważą), odesłali i ten sam problem, ogarnąłem że problem tkwi w kontrolerze ale nie chciałem sam grzebać żeby nie stracić gwarancji więc napisałem że wiem co jest nie tak i żeby mi ten kontroler wysłali. Odpowiedź brzmiała nie. Powiedziałem więc że ja od nich taki kontroler kupię i zapłacę za wysyłkę i odpowiedź również brzmiała nie. Finalnie polutowałem samemu, niby ******ła ale trochę średnio się zachowali, jak ostatnio miałem problem z myszką Logitecha (G600, polecam) to nawet nie próbowali nic doradzać tylko mi nową wysłali, problem jak się okazało nawet nie w myszce tylko software albo wadliwy port USB.

 

Podsumowując - głośniki spoko, traktowanie klienta nie do końca, jak umiesz obsługiwać lutownicę to bierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam model 120U (czyli troszka większy), używam już 1,5 roku (monitorki kupiłem jak dopiero pojawiały się w sklepach), póki co zero problemów. Bas słychać elegancko przy biurku, wcześniej posiadałem kolumny Monitor Audio Bronze BR2, mimo tego, że miały bass-reflex z przodu, ładnie grały, bas słyszałem dopiero w drzwiach wejściowych od pomieszczenia w którym się znajdowąły :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności