Skocz do zawartości

Jaki DAC wybrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szukam DAC do ok 900 zł. Chce kupić Aune T1 ale nie wiem czy zagra dobrze z srh440 w przyszłości może ~dt880. Czy jest jakiś inny dac polecany w tej cenie?

http://forum.mp3store.pl/topic/118201-polecany-dacamp/#entry1090429

@loathe założyłem nowy temat nie chce żeby moje wypowiedz wprowadzały kogoś w błąd

Edytowane przez kamil5530
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre DACe które można kupić za 900 pln to: M2Tech HiFace DAC, HRT Streamer II+ (używany), Arcam rDAC (chyba też używany) itp. Są to DACe kilka klas lepsze niż ten w Aune ale nie mają w sobie Ampa (trzeba podłączyć zewnętrzny).

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dac zamienia sygnał cyfrowy (z komputera) na prąd - sygnał analogowy, a amp (wzmacniacz) po prostu wzmacnia ten sygnał. Zapewniam Cię, że z daca nie będziesz korzystał rzadziej :P Każda karta dźwiękowa to dac + amp. Podejrzewam, że szukasz czegoś takiego.

 

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sam AMP jednak chyba nie będę korzystał tak często z dac, jakieś propozycje?

 

Co Ty wogle masz może napisz, żeby było sens Ci coś poradzać. Żeby mieć dobry dźwięk, to dobry DAC i AMP wskazane jest mieć ;)

Aune T1 to całkiem dobra sprawa - nie wiem czy wciąż dostępne na massdrop za 450(600 z vat), ale na allegro są w całkiem fajnej cenie (przynajmniej wczoraj czy przedwczoraj widziałem). I to chyba dość ciekawe wyjście jak myślisz kiedyś o zakupie dt880 (dt990pro chyba z aune t1 by się świetnie zgrało - http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-wzmacniacza-aune-t1/). Nie wiem tylko jak Aune sprawdzi się z SRH440, bo jego wyższa impedencja wyjściowa może lekko wykrzywić brzmienie SRH440 np. rozmywając nieco bas, ale chyba tragedii nie będzie.

Inne dobre combo (DAC+AMP), które obecnie sobie cenię to Beresford Bushmaster (DAC+AMP, ale bez USB, więc potrzebny transport np. zintegrowany w dźwiękówce - o ile posiada spdif). Ale to trochę więcej niż 900zł. Ale można też coś tańszego np. hifimediy + O2 ( niska impedancja wyjściowa, więc nie będzie zniekształcać brzmienia SRH440, ale czy brzmienie Ci się spodoba to nie wiem - bo nie napisałeś w jaką stronę chcesz iść, czy analityczności, czy ocieplenia, jeśli to drugie to zamiast hifimediy, raczej lepszy będzie UD110v2 )

 

Jestem ciekaw czy zagra lepiej od spdif z karty głownej :D ale głównie DAC
:o Coś mi się wydaje, że masz na myśli wyjście słuchawkowe jack 3,5mm. Spdif nie służy do podpinania słuchawek ;)
Może przytoczę także podobne tematy:
Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle pytanie które teraz zadałeś jest tak absurdalne, że podejrzewam, że nikt Ci na nie nie odpowie, bo "rence opadajo".

 

Masz tu linka. Link jest o słuchawkach, ale zmodyfikuj go sobie w wyobraźni i zastąp słowo "Słuchawki" słowem "DAC+AMP"

 

http://www.audiofanatyk.pl/jak-poprawnie-pytac-o-zakup-sluchawek-na-forach/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności