Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki do domu CAL/ AKG 518 DJ/ AKGK420/Koss Porta Pro


gonzo2014

Pytanie

Witam szanownych forumowiczów , na wstępie nadmienię iż jestem bez doświadczenia w tej materii .

Przymierzam się do zakupu sansy sport ( z uwagi na większą moc , dynamike ponoć ) ,lub zip do mp3 i korzystania w domu .

Poszukuję słuchawek i wytypowałem jak w tytule tematu : AKG 518 DJ, AKG K 420 , Koss Porta Pro , CAL ! .

Szukam w cenie do około 200zł ( jako pierwsze słuchawaki nauszne ) , tak naprawdę z uwagi na warunki korzystania w domu mogą być typu otwartego , ważnym kryterium dla mnie jest, aby sansa wysterowała je bez pomocy inwestowania w dodatkowy wzmacniacz słuchawkowy - czyli w miarę dynamicznie i głośno .

Drugą sprawą jest kwestia wygody i obcowania z nimi po prę godzin dziennie , aby nie odczuwać dużego dyskomfortu .

 

Kwestie preferencji sonicznych : lubię głęboki miękki bas , ale spójny i rytmiczny tak żeby nie było dudnień tendencji do przebasowienia , kosztem reszty pasma , generalnie ciepłe granie bez ostrej góry - nadmiernego eksponowania wysokich tonów , muzykalne i nie męczące z dobrą dynamiką .

 

Lubię różny repertuar od chillout, cafe del mar ,ambient, pop, smooth jazz , asid jazz , bluse , muzyka instrumentalno-elektroniczna do szybkich rytmów typu ATB , trochę disco z lat 80'.

Czyli szerokie spektrum muzyczne bez muzyki klasycznej i ostrych gatunktów rockowych .

 

Serdecznie dziękuję za wszystkie sugestie jak i opinie na temat w/w słuchawek , które by spełnianiały moje kryteria .

 

Pozdrawiam

 

Artur

 

Oława

Edytowane przez gonzo2014
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Mój głos na AKG K420. Mają mocny ale dość zwarty i silny bas. Są tak jak piszesz szybkie, rozrywkowe, ciepłe, dynamiczne ale nie męczą.
Ewentualnie CAL!, zagrają lepiej choć na dole może być klucha, dużo mięsa.

 

K518dj do domu nie ma sensu. Kpp złe nie są, ale imo K420 lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam i dzięki za tyle komentarzy , po przeczytaniu opinii i testów z tego forum , AKG K 420 są na dzisaj moim faworytem , spełniają wszystkie kryteria .

Dobrze się spisują w moich gatunkach muzycznych , wygodne bo otwarte i lekkie co przekłada się na komfort obcowania z nimi , no i jako że portable dobrze je wystereuje sansa .

 

KPP z opinii wynika iż dół eksponują i nie mają charakteru " linowego " w przeciwieństwie do AKG 420 .

Nie wiem jak z tym nizszym basem w tych 420 , pzypuszczam iż schodzą dość nisko i dają wystarczjąco głęboki , miękki bas , rytmiczny .

 

Też na początku rozważałem CAL ! , ale mimo iż jest to moja subiektywna opinia to po zdjęciach wyglądają trochę na bardzo duże i masywne , a to chyba nie daje 100% satysfakcji po paru godzinach obcowania z nimi , no i wydaje mi się że jednak wymagają lepszego , wydajniejszego wzmacniacza słuchawkowego niż ten w sansie , żeby je dobrze wysterować .
Mają tendencję do mocno dominującego basu ( na etapie pierwotnym bez modyfikacji CAL) , a sansa też do stricte jasnego grającego grajka nie należy więc , może być zbyt " kluchowato , ciepło ".

 

Jeszcze jedna kwestia , ponoć najsłabszym elementem są gąbki ?

Czy można je bez problemu dokupić , aż tak szybko są zużywane , czy chodzi o jakość materiału z którego są wykonane .

 

Pozdrawiam

Edytowane przez gonzo2014
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności