Skocz do zawartości

Interconnect do Cambridge Audio Stream Magic 6


Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim!

Właśnie zamówiłem pierwszy w swoim życiu przyzwoity sprzęt, czyli Stream Magic 6. Będzie to grało z hybrydą Micszu i na razie z CALami (z kabelkiem Cordial CPK 220), w niedalekiej przyszłości pewno jeszcze z innymi słuchawkami, jeszcze nie wiem jakimi.

Potrzebuję interkonekta 2RCA-2RCA. Moglibyście mi coś polecić? Chodzi o to, żeby jakością kabel nie odstawał od reszty (przede wszystkim od źródła). Źródło raczej ciepłe, plus lampa, więc może coś co wprowadza odrobinę przejrzystości i przekazuje sporo detali? Ale nie jakiś "odchudzacz" dźwięku. Na pewno też nic co zamula. Lub po prostu coś dobrej jakości i o dobrym stosunku cena/jakość. Rodzaj muzyki - w zasadzie wszelka.

Budżet - nie mam pojęcia. Coś adekwatnego, ale nie za drogiego. Powiedzmy do 250 zł max. Ale wolałbym ciut tańsze. Może być gotowiec, lub coś do zlutowania. Z tym bym sobie poradził. Lub używka.

Lub po prostu kupić Cordiala za 50 zł i dopiero potem, już wiedząc, co będę chciał poprawić w dźwięku, szukać odpowiedniego? Sprzętu słuchałem tylko w salonie, niestety nie wiem na jakim kablu.

Mielibyście jakieś propozycje?

Edytowane przez Elistokles
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj na muzyczny.pl i wybierz coś do 55 zł. Ja mam IC do DacMagic Plus z kabla 4Audio.

Nie przesadzałbym z drogimi kablami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie przesadzałbym z drogimi kablami, dlatego napisałem do 250 max, ale chętnie taniej. Do 55 zł można kupić np. Klotza, który według tego co wyczytałem muli i obcina wysokie. Może nadaje się do jasnych zestawów, ale ogólnie podobno jest kiepski. Lord Rayden, rada "kup sobie coś" nie jest zbyt wartościowa.

Edytowane przez Elistokles
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Ja mam IC do DacMagic Plus z kabla 4Audio. " - Na muzyczny.pl są takie IC.

 

To jest rada. Ja mam taki IC z DM+, CA NP30 i ampem Roksan Kandy K2. Dobry zestaw ? No i taki IC wystarcza.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie przesiadka na SM6 z mojego playerka to taki gigantyczny skok, że mi też by pewno wystarczyło. Z drugiej strony znając swój wybredny gust pewno nie na długo.. Pytanie czy do 2 stów można lepiej. Lub powiedzmy faktycznie do tych 100 zł. A miałeś okazję porównać ten kabel 4Audio z jakimiś innymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kabel na Cordialu CIK122 zagrał tak sobie. Dość zamulony, dźwięk zlepiony w jedną bezkształtną masę.

Na Allegro dostałem Ixos XHA 516 za 160 zł. Nie wiem jak się ma do nowego za prawie 5 stów. (ten mój jest niebieski, bez oplotu). Może to ten sam kabel, może nie. Tak czy siak zagrał wyraźnie lepiej. Z większą przestrzenią, bez zamulenia, z większą ilością detali. Po prostu wyraźniej. Może ciut za ostro, ale na pewno warto dołożyć stówę. Może do SM6 przydałoby się coś, co troszkę temperuje wyższe, może coś z Van Del Hula?

Jeśli ktoś jeszcze zajrzy na ten wątek niech pisze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ok. Udało mi się dostać na Ebayu Van Den Hula Thunderline. Kabel łagodzi kłucia z wyższych rejestrów, ale przede wszystkim dodaje sporo basu. Bas nie jest jakiś super punktowy, raczej sprawia wrażenie relaksującego, troszkę rozlanego, ale oczywiście to nie jest jakaś ciapa. Może nie tworzy z Philipsami Fidelio X1, które same w sobie mają dużo misiowatego basu, jakiegoś super duetu, ale np. do Takstarów TS-671 pasuje wybornie. W porównaniu do Ixosa od razu się zauważa głębszą sceną. Gdzie dźwięk Ixosa się kończy i nic już nie ma, tam Van Den Hul wypełnia przestrzeń najniższym rejestrem. Sprawia to wrażenie jakby się przesiadło ze zwykłego "kwadratowego" telewizora na panoramiczny. Jest baaardzo fajnie.

 

Z tej trójki dla mnie najlepszy. Ixos też dobry, teoretycznie dobry do ciepłych, trochę zamulonych i "zatkanych" systemów.

Cordial nie jest tragiczny, jest ok, szczególnie w kontekście ceny (ok 50 zł), ale myślę że warto dołożyć z dwie stówy na dobrą używkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Temat stary, ale jakby ktoś szukał kabli do SM6, to mogę polecić kable od Fatso. (te łagodzące górę, bo w ofercie Fatso ma zdaje się trzy różne). Dałem za nie trochę ponad stówę. Są naprawdę świetne. Super dynamika. Łagodzą górę podobnie jak Van den Hul, mają mniej basu, ale za to średnica jest do przodu. Do Fidelio X1 bomba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności