Skocz do zawartości

Jak Poznać Nowy Czy Refurbished


Gość Jadzia

Rekomendowane odpowiedzi

Mam małe pytanko. Kupiłam ostatnio na allegro Irivera T10 - ponoć nowego, ale mam co dodtego wątpliwośći. Czy można w sposób jednoznaczny rozpoznać czy jest nowy czy refurbished (dostałem go bez pudełka) Na dołączonej płycie jest w PDF instrukcja dla refubów, ale sprzedawca twierdzi że playerek jest nowy. Ach i playerek ma dwa numerki na naklejkach, jedną w środku w pojemniku na baterię a drugą na zewnątrz - obie białe. Jak to jest z nowymi - czy też mają 2 numery seryjne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

playerek ma dwa numerki na naklejkach, jedną w środku w pojemniku na baterię a drugą na zewnątrz

 

ten w środku to "stary" numer, ten drugi to "nowy" numer, nadany po przeglądzie w serwisie - wskazuje na to również instrukcja na CD (nie dodaje się takich do nowych odtwarzaczy)... to jest refurb...

 

pomarańczowe naklejki miały, ale odtwarzacze iFP :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli sprzedawca na allegro bedzie mial nowki, zawsze beda one w firmowym, zgrzanym, plastykowym blistrze...

Roznica cenowa miedzy nowka, a refubem jest znaczna, dlatego jesli ktos kupi nowki w firmowym opakowaniu, nie bedzie marnowal pieniedzy wyciagajac je z firmowego opakowania...

Sam sprzedawalem jeszcze niedawno nowki T10 2GB na allegro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno, jak pytałam o to sprzedawcę to odpowiedział że jest nowy a do playerka dołożył jakąś starą płytę z refubów które kiedyś sprzedawał. Twierdził też, że na refubach widać było wyraźne ślady użytkowania a ten faktycznie wygląda zupełnie jak nówka. Czy poza gwarancją która i tak jest realizowana u sprzedającego jest jakaś istotna różnica między nowym a refubem? Warto się szarpać? - bo wydaje mi się, że szanse odzyskania gotówki z allegro są nikłe. Już chyba nie polecam allegro bo w opisie aukcji było wyraźnie napisane wielką czcionką że odtwarzacz miał być nowy - nie refurbished !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, wizualnie nówki są praktycznie identyczne z refurbem.

 

Moge sie mylić, ale w T30 (może w T10 też) jest chyba inna folijka: w nówce T30 (ale znów moge sie mylić, bo ta T30 była z USA, nie brać tego na serio :) ) jest folijka z napisem Take Out!, nieprzezroczysta, natomiast na refurbach jest zwykła przezroczysta. Myśle, że jak ktoś sprzedaje bez pudełka, to jest to refurb. Czy player był zapakowany w czerwoną folijke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zostałem "oszukany" przez sprzedawce z allegro (odtwarzacz refurb 2 numery serwisowe i płytka z informacją o odtwarzaczu, rysy i brak folii ochronnej na wyświetlaczu) i pewnie nie tylko ja.A najbardziej wkurza mnie że gość upiera sie, że odtwarzacze są nowe i nie są to refurby.Na szczęście wszystko działa bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zostałem "oszukany" przez sprzedawce zachwalanego na tym forum (odtwarzacz refurb 2 numery serwisowe i płytka z informacją o odtwarzaczu, rysy i brak folii ochronnej na wyświetlaczu) i pewnie nie tylko ja(sprzedawca z Krakowa).A najbardziej wkurza mnie że gość upiera sie, że odtwarzacze są nowe i nie są to refurby.Na szczęście wszystko działa bardzo dobrze.

Wygląda na to że to ten sam gość - nie dałam mu jeszcze komentaża bo się zastanawiam czy on nie da mi negatywnego i poza tym jak będzie po tym z deklarowana przez niego 2 letnią gwarancją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że to ten sam gość - nie dałam mu jeszcze komentaża bo się zastanawiam czy on nie da mi negatywnego i poza tym jak będzie po tym z deklarowana przez niego 2 letnią gwarancją.

 

Po pierwsze wystawienie komentarza nie jest obowiazkowe.

Po drugie zastanow się czemu sluzą komentarze. Chyba temu, zeby ostrzec innych użyszkodnikow allegro.

Po trzecie zastanow sie czy na allegro jestes po to aby zbierać pozytywne komentarze czy po to aby kupować/sprzedawać.

Po czwarte, dobrze napisany negatyw/neutral/pozytyw jest duzo bardziej tresciwy niz bezsensowne teksty typu złodziej/prawie ok/wszystko ok.

 

Tak wiec jesli zdecydujesz sie wystawic komentarz, to przemysl jego tresc. Mozesz rowniez zamiescic, ze wiecej informacji uzyka sie na stronie "O mnie", gdzie umiescisz linka do tego tematu z mp3store.

Nie umieszczaj go w tresci komentarza, bo regulamin tego zabrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności